Ρεμπετάδικο "Η Αργώ"

Γειά σας φίλοι μου. Έχετε καμιά ιδέας για το συγκεκριμένο ρεμπετάδικο στο περιστέρι. Κατά τη γνώμη σας είναι όπως πρέπει; Μένω κοντά και θα ήθελα να αποκτήσω ένα στέκι που να μην είναι μακριά. Ευχαριστώ.

Ε, εφόσον μένεις κοντά, θα πάς! Αν δεν σου αρέσει, θα συνεχίσεις να ψάχνεις για στέκι. Αν τους βρεις εντάξει, θα μας το πεις κι εμάς.

Όμως Περιστέρι και Δραπετσώνα, εγώ δεν βλέπω να είναι και τόσο κοντά…

Ευχαριστώ για την απάντηση. Περιστέρι μένω . Φυσικά και θα πάω αλλά ήθελα να ζητήσω γνώμες. Άκουσα ότι παίζει ο Αινίτης εκεί και μου κίνησε το ενδιαφέρον.

να πας οπωσδήποτε πέμπτη να ακούσεις τον αργύρη (νικολάου) με τον φωτάρα (βεργόπουλο)! για στέκι δεν ξέρω, πάντως το καλοκαίρι είναι συμπαθητική η αυλή.

Εγώ το εγκρίνω, πολύ παρειστικο στυλ και καλό ρεπερτόριο

Έχω πάει κάποιες φορές στην αυλή (η οποία -ωσάν το στάδιο Μαρακανά- έχει οροφή που κλείνει οπότε και το χειμώνα έχει ζεστούλα) Να ακούσω τον Σκούτα με τον Μυταράκη όταν παίζανε εκεί και φυσικά Φώτη και Αργύρη.
Δεν είχα απολύτως κανένα παράπονο από το μαγαζί, φιλική εξυπηρέτηση, ούτε από την ποιότητα του φαγητού, ούτε από τις τιμές, όλα πολύ καλά.
Σε κάθε περίπτωση ένα μαγαζί που 5-6-7 μέρες τη βδομάδα έχει λάιβ, νομίζω ότι αξίζει να γίνει στέκι.