Για καλο στέκι

Kαλημέρα φίλοι ρεμπέτες του forum,

Θα είμαι Ελλάδα ( Αθηνα ) την δεύτεροι εβδομάδα του Απρίλη και ψάχνω ένα ρεμπετάδικο όπου μπορώ να ακούσω καλή πενία, καλή μουσική ; Μήπως μπορείτε να μου δώσετε μια καλή διεύθυση ;

Φίλε Μιχάλη η απάντηση που ζητάς έχει να κάνει με το τι ακριβώς εσύ θέλεις.
Θέλεις να πας σε πάλκο με φίρμα που θ ακούσεις καλή μουσική αλλά να την πληρώσεις αρκετά?
Θέλεις να πας σε κουτουκάκι με ορχήστρα αυστηρώς ρεμπέτικη?
Θες παρεϊστικο καφενείο ?

Απ’όλα έχει ο μπαξές. Διάλεξε και πάρε.

Δευτερα : ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑ (Παππος, Αριστος κλπ) Βαρβακειος

Τριτη : ΤΑΞΙΜΙ (Σμυρνεικο προγραμμα) Ισαυρων & Χ.Τρικουπη

Τεταρτη : ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΡΑΚΙ (Ο Νιαρχος λειπει αλλα δεν πραζ…)

Πεμπτη : ΕΠΤΑ ΝΥΧΤΕΣ (Δρομος) Ηρωνδα, Παγκρατι

Παρασκευη : ΑΛΛΗ ΣΚΑΛΑ (Καλαφατης, Αστεριαδης) και πιο αργα ΑΠΤΑΛΙΚΟ (Δημητριανακης, Κοντογιαννης) Ηρωνδα, Παγκρατι

Σαββατο : ΤΖΙΒΑΕΡΙ (Ρεμπετικα αυθεντικα) Φορμιωνος, Παγκρατι και πιο αργα ΒΙΚΤΩΡΙΑ (Παππος, Νταλη)

Για τηλ. κλπ χτυπα και athinorama τελεια τζι αρ

Χμ…,δυστυχως δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.

  1. Στις Επτα Νυχτες ο Δρομος τελος και μαλλον και το συγκροτημα τελος.
    2.Αστεριαδης επισης τελος και οπου ναναι και Καλαφατης τελος.

η ΑΛΛΗ ΣΚΑΛΑ πού βρίσκεται ? ταβέρνα ? τί παίζει ?

http://www.klika.gr/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=190&Itemid=72

ευχαριστώ πάνο, δεν το είχα διαβάσει όλο το τεύχος…

Φιλε paris (Παρη :wink: δωσε πληροφοριες αν εχεις …

Τι εγινε με τους “Δρομος” και με Αστεριαδη και Καλαφατη ;;

Ναι φίλε Παρη δωσε πληροφορίες για το “Δρόμος”.Τί εννοεις τέλος για το συγκροτημα;Αμαρτία απ’το θεό ειναι αν το διαλύσουν

Αφού μάλλον είμαι η πιο αρμόδια να απαντήσω επί του θέματος έχω να πω ότι ο Δρόμος ούτε διαλύθηκε,ούτε πρόκειται για πολύ καιρό ακόμα,μιας και δεν υπάρχει ούτε κατ έννοια στο μυαλό μας!
Αυτό που θα παρακαλούσα είναι να μην γράφει καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι και μαλιστα με τόση σιγουριά!Βάλε αγαπητέ Παρη τουλάχιστον ένα “νομίζω”…Εκτός κι αν ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο.
Το να μην εμφανίζεται ο Δρόμος σε μαγαζί δε σημαίνει διάλυση.
Δουλεύονται και ετοιμάζονται πράγματα καλά κατά την αποψή μας και όταν είναι ανακοινώσιμα θα ενημερώσουμε τους φίλους.
Αυτά, και λίγη προσοχή στα λόγια μας…

Καλό Πάσχα

Υπάρχουν και χειρότερα!
Μου ‘ρχεται στο μυαλό ένας γνωστός καλλιτέχνης, που τα τελευταία 15 χρόνια οι φήμες “τον πεθαίνουν” συστηματικά. Ευτυχώς ο άνθρωπος είναι σε θέση ακόμη να τους διαψεύδει…
:slight_smile:
Απ’ την άλλη, αν σχετίσουμε το θέμα με ανάλογες φάσεις στο εξωτερικό, είναι τιμητικό να ασχολούνται έστω και με αυτόν τον τρόπο μαζί σου. Αν θυμάμαι τις ατελείωτες φήμες περί διάλυσης πετυχημένων συγκροτημάτων, τα οποία συνήθως τους διέψευδαν στην επόμενη συναυλία.
Τέλος πάντων.
Ερώτηση:
Τώρα που ξεμπλέξανε με τα κωλομάγαζα, θα βρεθούμε πουθενά “ερασιτεχνικά” ν’ ακούσουμε καμιά πενιά της προκοπής;

Αρη, εγω απλώς όφειλα να το διευκρινίσω μιας και ρωτούσαν τα παιδιά,αλλά λάβε και υπόψη σου ότι στο εξωτερικό διαδίδουν ότι μια μπάντα διαλύεται τουλάχιστον από έριδες και κόντρες,ενώ στην Ελλάδα, άμα δε δουλεύεις σε μαγαζί.Ε! Είναι σαν το ανέκδοτο με τα τσιγάρα που του δίνει το πακέτο με τη μείωση του σπέρματος και το δίνει πίσω και ζητάει αυτό με τον καρκίνο.
Λες να νοσταλγήσουμε τις καλές εποχές που μας ήθελαν με χωροταξική κόντρα???:127:
Τώρα για γλεντάκι,μετά το Αγιον Πάσχα μπορούμε να διοργανώσουμε κάτι,έχουμε κι εμείς ένα καλό στέκι,και να ευφρανθεί λίγο η ψυχή μας.
Καλό Πάσχα,φεύγουμε αύριο…

Παντως,οσον αφορα εμενα και μιας και τωρα τελευταια ολοι συμβουλευουν ολους
να συστησω και εγω λιγο προσεκτικοτερο διαβασμα στα γραφομενα,σιωπη που ειναι χρυσος καποιες φορες,και ενα στεκι ταβερνα του Κορομηλα στην Αγια Παρασκευη, οπου Παρασκευη και Σαββατο νομιζω καποιοι απο το συγκροτημα παιζουν,εκτος Πασχα φυσικα.

Καλη Ανασταση σε ολους

Υπάρχει κάποια καλή πρόταση που να συνδυάζει καλό φαγητό
και καλή μουσική για Πέμπτη βράδυ?
Ενδιαφέρομαι κυρίως για λαικό πρόγραμμα,όχι τόσο ρεμπέτικο.

Για πιο “λαικό” πρόγραμμα, όχι καθαρά “ρεμπέτικο” ξέρω το “Tivoli” στα Εξάρχεια (Νιάρχος, Δήμας, Ευαγγέλου) και “Καλλιπάτειρα” στο Μοναστηράκι, (Νώε Ζαφειρίδης, Μπούνα). Δες στο “aptaliko.gr”.