Ενα καλο ρεμπεταδικο σε Περιστερι - Πετρουπολη μερια; (2010)

Καλημερα φιλοι μου,δεν γραφω συχνα στο φορουμ,λογω πανελληνιων,αλλα χρειαζομαι μια βοηθεια και θεωρησα οτι εσεις ειστε οι μονοι σχετικοι στους οποιους μπορω να απευθυνθω.
Εγω και οι φιλοι μου ψαχνουμε ενα καλο ρεμπετομαγαζο στις περιοχες Περιστερι - Πετρουπολη.
Θελουμε να κλεισουμε για Πρωτοχρονια.Οι τιμες αν γινεται να ειναι προσιτες.Αν π.χ κανει 40 ευρω το ατομο δε θα το προτιμησουμε…
Μεχρι 25 ευρω πιστευω καλα ειναι!!!
Μεχρι την Κυριακη πιστευω να μπορεσουμε να κλεισουμε.

Πειτε καμια ιδεα,αρκει να μη παιζει “του θανατα” το ρεμπετικο,γιατι μερικοι απο την παρεα ουτε καν ακουν.Και εμενα ομως που μ’αρεσει…οσο να ναι θα θελα κατι πιο light για την ημερα.
(στα υποψιν οτι αμα γνωριζετε καποιο μαγαζι που παιζει μουσικες του στυλ Παπαζογλου,Περιδη,Λιδακη,Μαλαμα,Θαλασσινο,Ζερβουδακη κτλπ πειτε το,ακομη καλυτερα.Και ας μην ειναι ρεμπετικα…)

Ζωντανη μουσικη παντα…

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.
Καλες γιορτες και χαρουμενες μερες για σας και τους δικους σας!!!

Κοίτα εδώ…πήγαινα πολλά πολλά χρόνια πριν κ ήταν συμπαθητικά…τώρα δε ξέρω τι γίνεται…

http://www.rebetadiko-argo.gr

Eκτος απο αυτο κατι αλλο?
Το γνωριζω το συγκεκριμεν παντως :slight_smile:

Κανεις? :slight_smile:

Το Απτάλικο στο Περιστέρι. Θα στα παίξει ολα. Λαϊκά και ρεμπέτικα. (Και τα ρεμπέτικα λαϊκά είναι!!!)
Π. Καβάλας 165 - Α. Λόφος Περιστέρι, 12136, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Τηλέφωνο: 2105761476 - Κινητό: 6948203006

Έχω βγάλει Χριστούγεννα εκεί. Για τιμές ρώτα καλύτερα τι παίζει.

Οκ θα ρωτησω αυριο φιλε μου!!! Ευχαριστω πολυ! Θα σας πω…

Και το ρεμπετικο λαϊκο ειναι σαφως…απλα θα ξενερωσουν οι αλλοι αμα παιξει καναν Νταλγκα…

Αλλο ενα μαγαζι που ισως σου αρεσει αφου συνδιαζει και εντεχνο και λαικο ειναι και το ΣιΜπεΜολ στο Αιγαλεω. Δεν εχω παει φετος αλλα μεχρι περσυ το επισκεπτομουν συχνα (ελπιζω να δουλευει ακομα)…Επειδη δεν ειναι πολυ γνωστο σου βαζω μερικες οδηγιες για να το βρεις παρακατω (πιθανως να ενδιαφερουν και αλλους…)
Απο το ΚΗΦΙΣΟ απο τη μερια της κηφισιας κανεις δεξια στην ΙΕΡΑ ΟΔΟ.Μετα απο 7 περιπου στενα και ακριβως μετα το ΡΑΔΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ δεξια ειναι η ΠΕΡΓΑΜΟΥ και μετα απο 100μ το Νο 9 και το ΣΙΜΠΕΜΟΛ.
Διαφορετικα αν πας απο τη ΘΗΒΩΝ , στριβεις στην ΙΕΡΑ ΟΔΟ με κατευθυνση την Αθηνα(και οχι τη Κορινθο) μετα απο μερικα στενα (δεν θυμαμαι ποσα) και ακριβως στο ΣΙΝΕ ΑΝΤΑΜΣ κανετε αναστροφη και μετα στο ΡΑΔΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ ΔΕΞΙΑ και στα 100μ θα το βρεις.
Το τηλεφωνο του μαγαζιου ειναι 2102902080 και οι τιμες του πολυ φυσιολογικες.

Γι αυτο τι εχετε να πειτε???

http://www.menunet.gr/tokantari/index.htm

http://www.kantari.com.gr/

το ιδιο μαγαζι ειναι,απλα το ειδα σε δυο site!

Κανταρι λεγεται και ειναι πλατεια Πετρουπολης!

Φίλε Νεφελίμ, νομίζω πως εάν η παρέα σου δεν γουστάρει ρεμπετάδικο, το σάιτ που παραθέτεις είναι ό,τι καλύτερο. Γιατί ρεμπετάδικο δεν το λες, με πληκτρά και διακόσμηση Ψυρρή… αν πάλι ψάχνεις κάτι τέτοιο, δεν ξέρω ποιός μπορεί να σε συμβουλέψει και να σε βοηθήσει εδωμέσα…
ΥΓ: εάν έχεις φίλους που ξενερώνουν με Νταλγκά, κόψε τους την καλημέρα :)!

Οχι,ρεμπεταδικο θελουμε και ενα καπως αξιολογο,γιατι απ’οτι ειδα στα βιντεο η κοπελα “δεν το χει”.
Πηρα τηλεφωνο στο Ασματωπολειον,ενα καλο που παιζει περα απο ρεμπετικα Μαλαμα,Περιδη,Λιδακη,Παπαζογλου … και μου ειπαν 35 ευρω ανα ατομο μονο με οτι φαμε ,χωρις ποτα κτλπ…Ειναι μεγαλη τιμη και μαλλον δε θα το τιμησουμε.

Τωρα θα τηλεφωνησω στα αλλα.