Πωληση δισκων βινυλιου

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω. Εχω στην κατοχη μου παρα πολλους δισκους παλιους που σιγουρα δεν μπορει να βρει κανεις τωρα πια, διαφορων ειδων οπως ντισκο, κλασσικη μουσικη, ελληνικα και ξενα καθε λογης σε αριστη κατασταση και αναρωτιεμαι αν αξιζει να τους πουλησω. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να πιασω τα περισσοτερα λεφτα? Ξερετε πως κοστολογουνται ολα αυτα, γιατι δεν εχω ιδεα. Προσφατα ας πουμε ειδα εδω για τον δισκο του Τσιτσανη με τα κλειδια που ελεγε καποιος μην τον δωσετε εαν τον εχετε γιατι ειναι συλλεκτικος, ελα που τον ειχα ομως κι ετσι απλα τον χαρισα. Καθε γνωμη σας και πληροφορια δεκτη, ευχαριστω πολυ.

Νομίζω πως η τιμή ενός δίσκου εξαρτάται από τα παρακάτω:
1)Την σπανιότητά του
Δεν είναι το ίδιο σπάνιος ο δίσκος ΚΛΕΙΔΙΑ με πχ. το μοναδικό τραγούδι που τραγουδά ο Β. Παπάζπγλου στις 78 στροφές…
2)Την κατάστασή του
Δεν έχουν ίδια αξία τα ΚΛΕΙΔΙΑ σε άριστη κατάσταση (άπαιχτο βινύλιο) με τα ΚΛΕΙΔΙΑ σε άθλια κατάσταση
3)Τον έμπορο
Ο έμπορος, αν δεν ξέρεις, θα σου πάρει τους δίσκους για μια δεκάρα, κι ας είναι και χρυσάφι.:mad:

Πάντως Ηλία χωρίς να θέλω να σε απογοητέυσω, η φράση που χρησιμοποιείται είναι “πάω στο Μοναστηράκι για να σκοτώσω τα βινύλιά μου”…

Αυτο ειχα κι εγω κατα νου, το Μοναστηρακι αλλα αν ειναι για ετσι δεν αξιζει πιστευω

Κανε μια λιστα εδω ανεβασε τη και βαλε και τις τιμες που θες και θα πανε και σε καλα χερια

Δημητρη μου αυτο θελει λιγο χρονο θα προσπαθησω στις επομενες μερες να δωσω μια εικονα στο περιπου του τι εχω. Ευχαριστω πολυ.