Ιστοσελίδες που πουλάνε ρεμπέτικα σε MP3;

Με προβληματίζει το εξής:

Ως ξενιτεμένος, κάθε φορά που αποφασίζω να αγοράσω Σι-ντι απο Ελλάδα πρέπει να πληρώνω και τα ταχυδρομικά. Υπάρχουν ιστοσελίδεςτύπου i tunes που να πουλάνε παλιές ηχογραφήσεις; Οι ελληνικές δισκογραφικές παρέχουν την μουσική τους και σε μορφή MP3 η κάτι τέτοιο;
Συγκεκριμένα με το itunes ξέρω οτι έχουν αρκετή μουσική αλλα δεν μπορώ να ψάξω αν δεν το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου, πράγμα που θα ήθελα να αποφύγω εαν έχει μόνο 7-8 τραγούδια τσιτσάνη διαθέσιμα.
Ξέρει λοιπόν κανείς εαν ρεμπέτικα CDs είναι διαθέσιμα και στο διαδύκτιο και σε μορφή MP3 η κάτι τέτοιο;
Επαναλαμβάνω προς αποφυγή παρεξηγήσεων: να τα αγοράσω θέλω σε ψηφιακή μορφή επειδή είναι ποιό πρακτικό.
Ευχαριστώ

:246::247::127:

υπάρχουν διάφορα online μαγαζιά που πουλάνε και παλιά και καινούργια λαϊκά τραγούδια.

πχ ένα παράδειγμα που μόλις μου έβγαλε το google είναι το 123play.gr
Έκανα αναζήτηση για Τσιτσάνη και έβγαλε αποτελέσματα…

Νομίζω ότι μπορείς μάλιστα να μην αγοράζεις ολόκληρο το σιντί αλλά και τραγούδια μεμονωμένα…

Επίσης μπορείς να επισκεφτείς και το rebetiko.sealabs.net στο οποίο τα παιδιά έχουν κάνει μια μεγάλη προσπάθεια και έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις τραγούδια τα οποία εκπίπτουν από τα πνευματικά δικαιώματα…

Καθως μπορεις να γραφτεις στο gamato.info και να κανεις μια αναζητηση…και εχει μπολικα…τα κατεβαζεις σαν torrent.

Η βαζεις στο google rapidlibrary και σου βγαζει το ψαχτηρι του rapidshare εκει πατας Τσιτσανης κλπ γραμμενο ελληνικα,ξενα,αλλιως κι αλλιωτικα και ολο και κατι θα σου βγαλει.

Ορεξη να’χεις κι αν δε σου αρκουν αυτα θα σου βρω κι αλλα:088:

Επισης μπορεις να γινεις μελος στο www.blue-whitegt.com και να κατεβασεις και απο εκει, εχει αρκετα!:088:

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 15:56 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 15:54 —

ακυρο. εκει δε τα πουλανε. και τα περισσοτερα δεν ειναι παλιες εκτελεσεις. 100000 συγγνωμη!:106:

θέλω να αγιάσω και δεν μαφήνουν

ωρε κερκυραίο βουρλισμένε BLEKO! να τα αγοράσω είπα:019:

Δωσε τα λεφτα σε μενα και θα τα δωσω οταν ερθει η ωρα στους δημιουργους:019:…δικαιο ακουγεται.:044:

Κοιτα και εδω φιλε μου!!!

http://www.greekz4u.com/forum/portal.php

Ισως βρεις αυτο που ζητας!!!