Πρόταση - Απορία για τσάτ

Η εμπειρία μου είναι από πράγματα που δεν μπορείς εύκολα να τα βάλεις σε αναζήτηση. Αν μιλάμε για συνθέτες, τραγούδια (τίτλους), όργανα κλπ., τότε πάω πάσο. Αν όμως ξαφνικά θυμηθείς ότι προ μηνών ο άλλος σού είχε προτείνει ένα μαγαζί με καλή μουσική και ψάχνεις να βρεις το όνομα, είναι δύσκολο.

2 «Μου αρέσει»

Το είχα σκεφτεί και εγώ το συγκεκριμένο.Δεν είναι κακή ιδέα.

1 «Μου αρέσει»

Λοιπόν, ξεκινάω μια ψηφοφορία με το εξής ερώτημα: “Θέλετε να ενσωματωθεί τσατ στη σελίδα του φόρουμ μας;” οι απαντήσεις θα είναι απλά “Ναι”/“Όχι”.

Πριν ψηφίσετε, καλό θα ήταν να διαβάσετε την προηγούμενη συζήτηση και ειδικότερα τα μηνύματα #4 και #15 που εξηγούν περισσότερο το τι σημαίνει η προσθήκη του τσατ στη σελίδα μας.

  • Ναι
  • Όχι
0 ψηφοφόροι

Η ψηφοφορία είναι μυστική και θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι και την Κυριακή 13/9, 23:59 το βράδυ. Το αποτέλεσμά της θα το μάθουμε τότε. (για να έχει και σασπένς :sweat_smile:)

1 «Μου αρέσει»

Χρήστο απλά κλικάρουμε το ναι ή το όχι και τέλος μετράει η ψήφος?

Σ εμένα κάτι έγινε και δεν μπορώ να ψηφίσω, μου το βγάζει σαν να έχω ήδη ψηφίσει (μου δείχνει τα ως τώρα, μάλλον, αποτελέσματα και στο ΄΄πίσω στην ψηφοφορία΄΄ έχει απαγορευτικό.

Είχα μπει πριν κάποιες ώρες και είχα δει το νήμα αλλά δεν πάτησα τίποτα, είχα δουλειά εκείνη την ώρα και δεν πρόλαβα να διαβάσω καλά καλά τα λεγόμενά σου Χρήστο. Τώρα που ξαναμπήκα το βρήκα έτσι.

Απλά το αναφέρω, ας αποφασίσει ο λαός :rofl:

1 «Μου αρέσει»

Εγώ που ψήφισα δεν είδα να ανεβαίνουν οι ψηφοφόροι και για δοκιμή άλλαξα ψήφο 5 με 6 φορές επίτηδες και την άλλαζε.Τώρα τί από όλα έπιασε δεν ξέρω.
Α οκ τώρα είδα ότι δεν μπορώ να ξαναψηφίσω.Μου έβγαλε τα ναι και τα όχι σε έναν κύκλο άρα ψήφισα και τέλος.

Ελπιζω να δέχτηκε τη σωστή ψήφο :rofl:

1 «Μου αρέσει»

Ελπίζω να μέτρησε την πρώτη! :joy:

Ελπίζω να εφαρμοστεί εκείνο που εγώ υπερψήφισα!

Ήμουν ο πρώτος που ψήφισα, άρα θα γίνει το δικό μου!

1 «Μου αρέσει»

Τώρα, να γράψω κάτι που να αρχίζει με “Ελπίζω;”, ή με “Ήμουν”;

1 «Μου αρέσει»

κ.Νίκο γιατί να μην βάλουμε τσατ?Να μην σας λέμε μια καλησπέρα όταν σας βλέπουμε εμείς που σας συμπαθούμε? :slight_smile:

(δεν έχω όρεξη για ύπνο, και φαίνεται)

Ε, τί μου θύμισες ρε Νικόλα!..

Κάποτε, πριν λίγα χρόνια, συζητάγαμε ότι στη ζωή μας (περίπου συνομήλικοι όλοι - ες) τα πράγματα έτυχε (;;;;;; ) να έρθουν πάντα αντίθετα από εκείνο που θα θέλαμε να έχει συμβεί. Τότε θυμήθηκα και ανέφερα την παρέμβαση ενός φίλου, από χρόνια μακαρίτη, που την ημέρα που βλέπαμε όλοι στην τηλεόραση την εξέλιξη των αποτελεσμάτων για το δημοψήφισμα περί βασιλείας ή όχι, και ήταν ήδη σίγουρο ότι το «όχι» κερδίζει και με διαφορά, σχολίασε σε μία στιγμή: « - Και μια φορά που έγινε το δικό μας, ρε π….!».

2 «Μου αρέσει»

Λάμπρο μου, την ώρα που δημοσίευες, ήμουν απασχολημένος να «χτενίσω» μια δημοσίευση που έπρεπε να προηγηθεί. Καθυστερημένα λοιπόν:

Όταν με «βλέπετε», δηλαδή με διαβάζετε, προτιμώ να μου λέτε πώς βρίσκετε τα γραφόμενά μου, και την καλησπέρα ας την εννοήσω, που σίγουρα θα την εννοήσω γιατί κι εγώ σας συμπαθώ!

3 «Μου αρέσει»

Το τσατ είναι μια λύση επικοινωνίας για όσους είμαστε μακριά.
Και ακόμα όταν ερχόμαστε στην Αθήνα, είναι για υποχρεώσεις οικογενειακές κ.λπ.
Όπως καταλάβατε, ψήφισα “ναι”. :smile:

3 «Μου αρέσει»

Μμμ, καλά πάμε ως τώρα.

Θέλετε να κανονίσει ο Χρήστος όπως γουστάρει και να ψηφίσουμε μετά;

(Όπως σε κάποιον λαό που επισκέφθηκε ο Αστερίξε σε κάποια περιπέτεια, όπου το έθιμο για τις εκλογές είναι να γεμίζουν τις κάλπες, να τις ρίχνουν στη θάλασσα, και μετά να βγαίνει ο δυνατότερος…)

3 «Μου αρέσει»

Ε, ας αποφασίσουμε λοιπόν “Τσάτ γιόκ”, να τελειώνουμε πριν τις 13/9/!

Καλά, πώς μου ξέφυγε (τότε) τούτο το τεφαρίκι;

1 «Μου αρέσει»

Για κάποιο λόγο είχε κλειδώσει για λίγο η ψηφοφορία, την άνοιξα τώρα ξανά… :sweat_smile:

1 «Μου αρέσει»

Οκ αφήνω αυτό που είναι μαυρισμένο τότε σαν ψήφο…μαύρο στο Μαυρογιαλούρο :sweat_smile: