Πρόταση - Απορία για τσάτ

Εντάξει λύθηκε το θέμα και σε μένα.

Εγώ να ψηφίσω ή ν’ αποφασίσουμε πρώτα; :wink:

Ας αποφασίσουμε πρώτα να είναι πιο δημοκρατικό, βλέπουμε μετά τι θα γίνει με ψήφους :rofl:

Αφού θα γίνει το τσατ, να βάλουμε τη φωτιά για να αγριογούρουνα;

και να δέσουμε όποιον δηλώνει βάρδος; Δε θα μείνουν και πολλοί!

να δέσουμε τον αποστολάκη που το λέει και μόνος του στον ακροβάτη: “για δέστε όλοι, δέστε και μένα, άλλο δεν ζητώ”.

1 «Μου αρέσει»

Ο Αστερίξ στην Κορσική είναι η περιπέτεια που αναφέρεις Περικλή.

Τώρα για το τσατ η αλήθεια είναι ότι δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη. Αυτό που θυμάμαι κυρίως από άλλα τσατ ήταν οι καυγάδες και δεν μπορώ να πω ότι μου λείπουν. Ήδη είχαμε καυγάδες, όχι σε κάποιο υπέρτατο βαθμό βέβαια, αλλά τουλάχιστον εκεί συνήθως υπήρχαν και επιχειρήματα, όχι μόνο χαρακτηρισμοί. Δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο και στο τσατ.
Πάντως ψήφισα ναι γιατί είμαι περίεργος πως θα λειτουργήσει.
Από το φόρουμ όπως είναι, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος γιατί αντίθετα με άλλα φόρουμ που ξέρω, οι απαντήσεις είναι ταχύτατες και επειδή ακριβώς είναι φόρουμ συνήθως είναι τεκμηριωμένες. Scripta manent verba volant όπως λένε και αυτή ακριβώς είναι για μένα η διαφορά μεταξύ του φόρουμ και του τσατ.
Ως πρόσθετη λειτουργία στο φόρουμ δεν νομίζω να είναι κάτι αρνητικό, αλλά έστω και ότι καταλήγει σε κάτι τέτοιο, τότε υποθέτω ότι θα υπάρχει η δυνατότητα να το ακυρώσουμε.

5 «Μου αρέσει»

Επ’ αυτού είμαι αισιόδοξος.

Το τσατ θα αρχίσει να λειτουργεί, προφανώς, με τα ήδη υπάρχοντα μέλη. Ανθρώπους δηλαδή που έχουμε ήδη καθιερώσει τις συνήθειές μας εδώ μέσα, οι οποίες δεν είναι εριστικές. Και όσο μπαίνουν καινούργιοι, το λογικά αναμενόμενο θα είναι να προσαρμόζονται στο ήδη καθιερωμένο στιλ.

Ασφαλώς έχει γίνει κι εδώ κάνας καβγάς που και που - άνθρωποι είμαστε! Παράλογες όμως και αναίτιες προκλήσεις, αν θυμάστε (και αν θυμάμαι καλά κι εγώ), μόνο από νεοεισερχόμενους που άνοιγαν το στόμα τους πριν πάρουν τη θερμοκρασία του χώρου. Όποιος συνηθίζει να εκδηλώνεται έτσι, δε θα πτοηθεί από το αν είναι φόρουμ ή τσατ - δε φταίει το ίδιο το μέσο, θέλω να πω.

4 «Μου αρέσει»

Συμφωνώ απόλυτα και γι αυτό ψήφισα θετικά στην δημιουργία του τσατ. Ακριβώς επειδή γνωριζόμαστε, και για να πω την αλήθεια όταν εμφανίζονται “διάττοντες αστέρες” που δεν έχουν πιάσει τον σφυγμό του χώρου, για μένα έχει ένα κάποιο ενδιαφέρον.
Στο κάτω κάτω πόσο να διαφωνήσεις πια, με τον Νίκο τον Πολίτη ή με τον αγαπημένο Νίκο (liga_rosa). Πρέπει να υπάρχει μια κάποια ανανέωση. :smile: :smile: :smile:

Και κάτι που ίσως θα έπρεπε να το έχω πει νωρίτερα:

Θα πρέπει να ληφθεί υπόψην όχι μόνο το ποσοστό, αλλά και τα απόλυτα νούμερα.

Αυτή τη στιγμή έχουν ψηφίσει 16 άτομα (ο Λάμπρος κι άλλοι 10). Αν στο τέλος μαζευτεί ένας μικρός αριθμός ψήφων, π.χ. 30, και με μια πλειοψηφία 20-10 βγει το ΝΑΙ, δε θα είναι και πολύ αντιπροσωπευτικό της προτίμησης του συνόλου, έτσι δεν είναι;

1 «Μου αρέσει»

Ένα δίκιο το έχεις, αλλά από την άλλη το φόρουμ τελικά είναι το σύνολο γενικά και αόριστα? ή τα ενεργά μέλη?

Το λες επειδή είσαι πολύ ενεργός και ρίχνεις τις ψήφους με τις χούφτες; :wink:

(σε πειράζω)

Ουπς, σόρι. Είδα το L και νόμιζα Λάμπρος.

ΑΚΥΡΟ!!

Τι θα γίνει Περικλή? Στο θέμα που είχε ανοίξει ο Μυστακίδης μου απάντησες χωρίς να έχεις διαβάσει τι είχα γράψει. Εδώ είδες μόνο το L.
Πες μου τι πρέπει να κάνω για να μου απαντάς φυσιολογικά :sob: :sob: :sob: :smile: :smile:

(Τσατ το κάναμε). :rofl:

1 «Μου αρέσει»

Α, έπρεπε; Δε μου το είχες εξηγήσει (ή δεν το είδα). :wink:

Ε, να, βλέπεις που χρειάζεται;

1 «Μου αρέσει»

Ωραία τα λέτε, μπράβο :grinning: :smiling_face_with_three_hearts: :smirk: :kissing_closed_eyes: :heart: :black_heart: :smirk_cat: :anger:

2 «Μου αρέσει»

Μια γλυκειά καλησπέρα στο τσατ μας κι από μένα!:kissing_heart::star_struck::innocent::pouting_cat::foot::bone::tooth::bride_with_veil::dancer:🦳
Χαχαχα
Εγώ ψήφισα όχι γιατί πιστεύω ότι πρέπει να έχουμε ένα τσατ αλλά με κάμερες πιο μοντέρνο ναουμ.
Δλδ κάτι σαν έναν μόνιμο σύνδεσμο zoom που να συνδέεται όποιος γουστάρει, να βλέπει και την μούρη του άλλου, άμα λάχει να ρίχνει και πενιές κτλ.

Γίνεται;

3 «Μου αρέσει»

Η πλάκα θα ήταν να έχει και roullete ή spin chat έτσι ώστε να μην ξέρεις με ποιον θα μιλήσεις και να στο βγάζει τυχαία από τα μέλη που θα είναι online.
Εκεί να δεις γέλιο, κάτι σαν dating chat.
Spin, camera, όργανα και πάμε.

Αυτό

Μπάμπη, γιατί το συμπεριέλαβες;

1 «Μου αρέσει»

Πιάνω για 6 65 κιλά άνθρωπος? :joy: