Πρόβλημα με τις χορδές

Πήρα ένα σετ χορδών για μπουζούκι έξτρα λαούτο, αλλά έσπασα από λάθος την τελευταία ΡΕ που μου έμενε να περάσω…κι έτσι το όργανο έχει τώρα 7 περασμένες χορδές…αν δεν τη βάλω για καμια βδομάδα, θα πειραχτεί το όργανο; ξέρω γω, επειδή είναι ξύλο κλπ…;

Να βιαστώ να την προσθέσω ή δεν επείγει ;

Ευχαριστώ.

Δεν παθαινει τίποτα και με μια αν το αφήσεις

file giorgo egw tha se sumvouleua na min tis ksanavaleis autes tis extra…sketa sirmata einai more…dokimase an thes tis mastro…alli poiotita xordis

Λες ε; Σήμερα κατέβηκα κέντρο για μια Ρε…δλδ έλεος…έφαγα τη μέρα μου…τέλοσπάντων…πήρα κι άλλα 2 σετ να υπάρχουν…τώρα…και σύρμα να είναι…ας μάθουμε το όργανο καλά και ας κοπούν και τα δάχτυλα…τα αγαθά κόποις κτώνται…

Μπορείς να πας στον Κωνσταντέλλο και να πάρεις χύμα χορδές οι οποίες είναι καλής ποιότητας

Ο κωνσταντέλλος έχει σχετικά καλές χορδες.Τι λέτε για αυτές τις Prodigy?

Xaireto. (sygnomh gia gramatoseira, alla den ginetai allios…)

Aporia; exwei shmasia oles oi xordes na einai idias mnarkas? Espasa thn teleytaia RE, kai ebala kainouria, h opoia mou fainetai kapos pio lepth. Eixa thn entyposh pos den exei shmasia, alla den mou aresei o hxos. Na allaxo kai thn allh, h apla ftaiei to oti den exei tentosei akoma kala?

Καθε ποτε αλλάζουμε χορδές;
Με σχεδόν καθημερινη χρήση του οργάνου για καμμιά ωρίτσα

Αν σου φαίνεται πιο λεπτη τότε μπορεί να είναι δεκάρα αντί για εντεκάρα που συνηθως χρησιμοποιείται.

thnx ipt. ama einai tha allaxo kai thn allh.