Πρόβλημα με τις χορδές

χορδές
τρίχορδο
μπουζούκι

(system) #1

Πήρα ένα σετ χορδών για μπουζούκι έξτρα λαούτο, αλλά έσπασα από λάθος την τελευταία ΡΕ που μου έμενε να περάσω…κι έτσι το όργανο έχει τώρα 7 περασμένες χορδές…αν δεν τη βάλω για καμια βδομάδα, θα πειραχτεί το όργανο; ξέρω γω, επειδή είναι ξύλο κλπ…;

Να βιαστώ να την προσθέσω ή δεν επείγει ;

Ευχαριστώ.

(system) #2

Δεν παθαινει τίποτα και με μια αν το αφήσεις

(system) #4

file giorgo egw tha se sumvouleua na min tis ksanavaleis autes tis extra…sketa sirmata einai more…dokimase an thes tis mastro…alli poiotita xordis

(system) #5

Λες ε; Σήμερα κατέβηκα κέντρο για μια Ρε…δλδ έλεος…έφαγα τη μέρα μου…τέλοσπάντων…πήρα κι άλλα 2 σετ να υπάρχουν…τώρα…και σύρμα να είναι…ας μάθουμε το όργανο καλά και ας κοπούν και τα δάχτυλα…τα αγαθά κόποις κτώνται…

(system) #6

Μπορείς να πας στον Κωνσταντέλλο και να πάρεις χύμα χορδές οι οποίες είναι καλής ποιότητας

(system) #7

Ο κωνσταντέλλος έχει σχετικά καλές χορδες.Τι λέτε για αυτές τις Prodigy?

(system) #8

Xaireto. (sygnomh gia gramatoseira, alla den ginetai allios…)

Aporia; exwei shmasia oles oi xordes na einai idias mnarkas? Espasa thn teleytaia RE, kai ebala kainouria, h opoia mou fainetai kapos pio lepth. Eixa thn entyposh pos den exei shmasia, alla den mou aresei o hxos. Na allaxo kai thn allh, h apla ftaiei to oti den exei tentosei akoma kala?

(Δημήτρης Βελήκαρης) #9

Καθε ποτε αλλάζουμε χορδές;
Με σχεδόν καθημερινη χρήση του οργάνου για καμμιά ωρίτσα

(system) #10

Αν σου φαίνεται πιο λεπτη τότε μπορεί να είναι δεκάρα αντί για εντεκάρα που συνηθως χρησιμοποιείται.

(system) #11

thnx ipt. ama einai tha allaxo kai thn allh.