Προβληματισμός για αγορά Ενισχυτή

Γιατί; Κι εγώ που είμαι Χαμουτζής, τι κέρδισα; Έπρεπε (δεκαετία ΄50) να ανέβω απάνω για να μάθω ότι υπάρχει και τζατζίκι ως μεζές στο ούζο…

Τελικά αγόρασα τον αντάπτορα και όλα δουλέψανε τέλεια. :090:
Ευχαριστώ όλους σας για την βοήθεια.

Καλησπέρα φίλοι , μετά από προτροπή του οργανοποιού Παναγιώτη Στάμκου πήρα τον fender Frontman 15R :

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0231501000

Βγάζει πολύ καλό ήχο για μπουζούκι και μπορεί να καλύψει μέχρι 40-50 άτομα σε ταβέρνα. Συγκεκριμένα ο Παναγιώτης μου είπε ότι έχει βγάλει γάμο με αυτό το μικρό μηχανάκι. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τον frontman. Υπάρχουν και πιο ποιοτικά μηχανήματα αλλά ανεβαίνεις στα 900ευρώ. Διαλέγεις και παίρνεις ανάλογα με τα λεφτά που διαθέτεις.
Για περισσότερες πληροφορίες μιλήστε με τον Παναγιώτη ή άλλον οργανοποιό γνωστό σας, “διότι όταν έχεις απορίες ή πρόβλημα πας στον ειδικό και όχι στον παπά της ενορίας”.

Στάμκος Παναγιώτης
http://www.stamkos-bouzouki.com

Δεν το κατάλαβα αυτό!!! Είναι μπηχτή για μένα αυτό; διότι ρώτησα τα παιδιά εδώ στο forum;
Δηλαδή τι εννοείς; ποιος είναι ο παπάς της ενορίας; Όλα τα παιδιά εδώ μέσα είναι οι παπάδες της ενορίας;
Το ότι στο πρότεινε ο Παναγιώτης τι σημαίνει αυτό;
Το ότι εμένα κάποιος άλλος μου πρότεινε τον συγκεκριμένο που αγόρασα, τι είναι; άχρηστος ο ενισχυτής;
Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τη χρονική στιγμή που επέλεξες για να απαντήσεις στο συγκεκριμένο post από τη στιγμή που είναι τελειωμένο το θέμα εδώ και αρκετό καιρό.
Για πρόσεξε σε παρακαλώ την επόμενη φορά τι γράφεις…“βούτα” πρώτα τη γλώσσα σου στο μυαλό και μετά γράψε, εκτός εάν είχες ή έχεις πρόβλημα με τον παπά της ενορίας σου και βγάζεις τα απωθημένα σου.

Για πιο λόγο το έλαβες το μήνυμα μου τόσο στραβά δεν είχα τέτοιο πρόθεση? Απλώς ανέφερα την δική μου εμπειρία και τίποτα άλλο.
Όσο για το “πρόσεξε σε παρακαλώ την επόμενη φορά τι γράφεις…“βούτα” πρώτα τη γλώσσα σου στο μυαλό και μετά γράψε” θα σου πρότεινα άλλη φορά να το γράφεις με φειδώ.

Δεν είναι καθόλου σωστό να έρθουμε εδώ δημόσια σε αντιπαράθεση, αλλά και πάλι δεν μου απάντησες για τον παπά της ενορίας αλλά ούτε και για την χρονική στιγμή που το επέλεξες. Εγώ είμαι ανοιχτός να σε ακούσω και εάν λάθος κατάλαβα να το παραδεχτώ, αλλά αυτό θα γίνει εφόσον μου εξηγήσεις τι εννοείς με τον παπά της ενορίας.

Δεν είναι σωστό να υπαγορεύει ο ένας στον άλλον το πότε θα απαντήσει σε μία θεματική ενότητα.
Όσο για τον παπά είναι λαϊκή παροιμία και έκφραση της στιγμής τι άλλο να σου εξηγήσω?

ΟΚ ότι πεις…προς θεού δεν σου υπαγορεύω πότε θα γράψεις και πότε όχι, απλά ρωτάω γιατί τώρα από τη στιγμή που ήδη έχει αγοραστεί ενισχυτής…Όσο για τον παπά που είναι λαϊκή παροιμία, πραγματικά δεν το γνώριζα!!!

Για να τελειώνει το θέμα, εάν δεν εννοούσες κάτι με τον παπά, πάω πάσο δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

καλησπερα παιδια.θελω να ρωτησω σχετικα με το musicstore.ποσες μερες κανει να ερθει η παραγγελια και πως ερχονται με courier?ξερει κανεις τιποτα ρε παιδια?θελω να παρω και εγω ενα ενισχυτη για το μπουζουκι μου.και εαν εχετε προτασεις εκ νεου περιμενω.γυρω στα 50 με 60 watt.

Φίλε Σάκη καλησπέρα εγώ θα σου αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία από site που παραγγέλνω τα πάντα είναι:
http://www.thomann.de

Πρόσφατα παρήγγειλα κάποια πράγματα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Μάλιστα σε οποιαδήποτε απορία σου η επικοινωνία γίνεται με email με Έλληνα αντιπρόσωπό τους, δίνουν μάλιστα και κινητό όπου μιλάς απευθείας με Έλληνα. Πάρα πολύ καλό site και με πολύ καλές τιμές.

και εγω 8α σου ελεγα για καποιων laney 50αρι με το reverb

:)…που είσαι βρε οχτάχορδε??? χαθήκαμε τελείως…όλα καλά;…βασικά εγώ φταίω…:106:

Και εγώ παρήγγειλα από thomann και είμαι πολύ ευχαριστημένος μόνο που στο musicstore είδα έναν ενισχυτή fame 60watt για ακουστικά όργανα με 2 εισόδους, line in, έξοδο di και βάθος μόνο 129Ε και ψήνομαι.Είδα ότι η πληρωμή με αντικαταβολή χρεώνεται 14Ε. Θα ήθελα και εγώ κάποια γνώμη για το musicstore από κάποιον που έχει προσωπική εμπειρία.

παιδια το πηρα χθες τελικα τον fame 60 και τον δοκιμαζω τωρα.καλος φαινεται και η παραδοση απο την εταιρεια πολυ καλη και γρηγορα θα ελεγα.εξι μερες απο γερμανια.αν παρεις στον ελληνα αντιπροσωπο τησ musicstore και του στειλεις την παραγγελια σου προσωπικα σε αυτον σου κανει εκπτωση και 5%.