Ποίος είναι αυτός ο μάγκας

Ποιός είναι αυτός ο μαγκάκος που παίζει μπουζούκι και ,απο οτι είδα την Κυριακή,τραγουδάει ,και μάλιστα ωραια.Δείτε και πείτε μου:

Ευχαριστώ

Έχει ξαναμπεί το βίντεο. Είναι ένα παιδάκι που είναι μόνιμος στην εκπομπή του σπύρου παπαδόπουλου και που και που τον ανεβάζουν να παίξει κανένα κομμάτι.

Συγγνώμη εαν επαναφέρω άλλο θέμα αλλά αφου έχει ξαναμπεί το όνομά του ποιό είναι??
Παίζει πολυ ωραία όμως έτσι?

Δεν το θυμάμαι αυτήν την στιγμή το όνομά του, όμως για την ηλικία του παίζει μια χαρά. Πήγαινε και στον Θέμη Παπαβασιλείου για κάποιον καιρό, δεν ξέρω αν πηγαίνει ακόμα

Παίζει πολυ ωραία όμως έτσι??

Ο μικρός αυτός (δεν θυμάμαι τώρα το όνομά του) είχε ξεκινήσει αυτές τις εκπομπές με τον ΣΠ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ (έκανε τον παραγυιό του), παίζει μπουζούκι απο πολύ μικρός ,και τυγχάνει εγγονός, του αδελφού του μακαρίτη μπουζουξή ΓΙΩΡΓΟΥ ΜΑΜΜΟΥ.

Τον μικρό αυτόν τον είδα 16 χρονών πλέον σε μια εκπομπή του παυλόπουλου, το πάρτυ της ζωης σου. Έχει μεταμορφωθεί σε απίστευτο σκυλά… Το πρώτο τραγούδι που είπε ήταν το “Σ αγαπάω κοίτα”… σωστός ήταν αλλά πολύ μα πάρα πολύ σκυλέ το στυλ του… (στυλ που δεν πάει σε 16χρονο σίγουρα.)

Κρίμα, πίστευα ότι θα ακολουθήσει άλλη πορεία…αλλα απο αυτό που είδα πολύ αμφιβάλλω…

Ποιος του έμαθε να γαυγίζει τόσο πολύ ρε παιδί μου…
Μάλλον όχι ο Παπαδόπουλος…

μια που ρωτήθηκε, τον φωνάζανε Νότη

συγνώμη, με πρόλαβε ο Τηλέμαχος με το βίντεο.

Δυστυχώς το είδα και εγώ τυχαία…
Κρίμα για το παιδί. Αν και νομίζω ότι θα ξαναέρθει στον ίσιο δρόμο.
Τώρα πως από το μπουζούκι το γύρισε στο τραγούδι και μάλιστα στο σκυλάδικο, ένας θεός ξέρει…

Για να μην παρεξηγηθώ πάντως πιστεύω ότι ο μικρός θα έπρεπε να το δει κάπως διαφορετικά… θα μπορούσε να κάνει άλλα πράγματα πολύ καλύτερα πάνω στο τραγούδι ή στο μπουζούκι…

Μια ακόμη απόδειξη ότι το ταλέντο από μόνο του δεν αρκεί . μάλλον ευθύνονται αυτοί που του έλεγαν μπράβο ‘‘αστέρι’’ θα γίνεις φίρμα μεγάλη ‘’ και τέτοια , του φουσκόσαν το κεφάλι του παιδιού …τι σχέση μπορεί να έχει ένα παιδί 16 χρονών με το λαικό τραγούδι και μάλιστα με καψούρικα …το καταστρέψαν το παιδί .έπρεπε να του λέγαν να συνεχίσει να μελετάει μπουζούκι, να πηγαίνει να ακούει άλλους παίκτες , νά ακούει ωραία τραγούδια και παιξίματα και να πιστεύει ότι ο δρόμος είναι μακρύς …Δεν το συμβούλεψε κανείς του παιδιού κρίμα…

Πάει…“το χάσαμε το παιδί πατριώτες”.
Που είσαι Κόλια να δεις την εξέληξή σου…

…από λαό που δίνει ακροαματικότητα 50% σε σήριαλ του τύπου “Μαρία η άσχημη” ή “το καφέ της χαράς” τί περιμένετε ρε παλληκάρια…

Ένας η λ ί θ ι ο ς ακόμα μεταξύ των αμέτρητων άλλων. :mad:

…“αχ πού 'σαι, νιότη, που δειχνες πως θα γινόμουν άλλος!”
Κ .Βάρναλης

Για εμενα ο πιτσιρικος δεν ειναι και αυτος αμοιρος ευθυνων !!!

Εχοντας οπως λενε οι προλαλησαντες “μαθητευσει” σε εκπομπες με πολυ πιο σωστα ακουσματα και φυσικα πολυ καλους παικτες του οργανου δεν μπορει θα επρεπε να ειχε παρει μυρωδια του τι γινεται ???
Δεν θα του ειπε καποιος απο ολους εκει τι να κανει η πως να συνεχισει ??
Δυσκολο το βλεπω !

Επισης ο νεανιας οπως ολοι ειδαμε το παρατησε το οργανο και πηρε το μικροφωνο . Γιατι αραγε ?
Μηπως γιατι ο ευκολος τροπος για να γινεις “φιρμα” ειναι το μικροφωνο ?

Το οργανο θελει πολυ πολυ προσπαθεια για να φτασεις καπου !!

Δεν μπορει μια ζωη να φταινε παντα οι αλλοι για καποια πραγματα…

Ρε παιδιά, μην το κατακεραυνόνουμε το παιδί. Άλλωστε είναι ΜΟΝΟ 16 χρονών…

Στην ηλικία των 16 είχα αλλάξει ήδη 4 διαφορετικά είδη μουσικής…

Είχα γίνει μεταλάς, ροκάς, σκυλάς, και πολλά άλλα…

Γιατί αυτό το παιδί να διαφέρει; ¨Ολοι περνάμε τις φάσεις μας!

Εγώ πιστεύω ότι θα επιστρέψει στον ίσιο δρόμο…!!!

Φιλε Γιωργο μερικες φορες η αληθεια απο μονη της ειναι σκληρη

Και εγω σαν και σενα στα 16 ειχα αλλαξει ενα σωρο ηδη μουσικης αλλα δεν γυρναγα στα καναλια !!

Επισης δεν κρινω μονο την αλλαγη στις μουσικες επιλογες του αλλα κυριως οτι παρατησε το μπουζουκι για αλλα πιο “ανωδυνα” αλλα και πιο επικερδη πραγματα

Θα επιστρεψει στον ισιο δρομο λες ? Ποιον του μικροφωνου η του οργανου ?? Μιας και ο νεανιας εχει πλεον μονο τραγουδιστικη ιδιοτητα

Παντως αν οντως επανελθει θα χαρω πραγματικα και εγω μιας και δεν εχω κατι προσωπικο με το παλληκαρακι

Ότι επιλέξει να γίνει πιστεύω θα είναι καλός γιατί και καλή φωνή έχει, όπως θα είδατε την Κυριακή που μας πέρασε στο Alter, αλλά παίζει και πολύ καλά.Οπότε αν θέλει μπορεί να κάνει πολλά.

Όπου αγαπάει αυτός φυσικά… Γιατί ξέρεις τι εξέλιξη θα μπορούσε να έχει αυτό το παιδί στο καλό ελληνικό λαϊκό τραγούδι;;; Δεν το ξέρεις.

Άσε που μπορεί να τα συνδυάζει και τα δύο!

Επειδή το μικρό τον έχω δει απο παλιά μιας και όταν ήταν πιτσιρίκι ακόμα για ένα χρόνο έκανε περατσάδα δεξιά αριστερά στις εκπομπές (μια φορά με την αδελφούλα του κάνανε και ντουέτο), κατα τη ταπεινή μου γνώμη δεν φταίει αυτό αλλά οι γονείς και όσοι το χρησιμοποιούσαν για μαιντανό (να ο πιτσιρικάς που είναι μουσικό ταλέντο και και και και …). Παιδάκι ήταν πήρε αέρα και πως να μη πάρει? Να προσέχουν καποιοι κύριοι να μην εκμεταλεύονται μερικές καταστάσεις και τουλάχιστον αν είναι να προβάλουν κάποιο παιδί με ταλέντο να το κάνουν διακριτικά και να έχει πραγματικό ταλέντο,γιατι ο συγκεκριμένος είχε απλά εναν αέρα και ντριγκι ντριγκι ανάλογο της ηλικίας του. Εχω τύχει σε δυο αδελφάκια γνωστα μου 10 χρονων 0 ενας 13 ο άλλος τότε, που παίζαν τρίλιες και μου έφυγε το καφάσι, και η διαφορά βέβαια που έχει όλη τη σημασία είναι οτι για να τα καταφέρω να μου παίξουν τα παρακάλαγα 2 ώρες κι αυτό επειδή ντρεπόταν να παίξουν μπροστά σε μένα. Αυτάάάάάάάάά