Παλιά θέματα με μη κόσμια συμπεριφορά - Να σβήσουν;

Η αναμοχμευση των θεμάτων, φέρνει στην επιφάνεια και κάποιες παραξενιές. Πχ κοπρολαγνεια? Βρησιές κτλ, (γενικώς όχι κόσμια συμπεριφορά)
Τι κάνουμε με αυτά? Τα καθαρίζουμε η τα αφήνουμε? Θα διαβάσουν και άλλοι πολλοί ίσως. Είναι πρέπον? Δεν εκτιθέμεθα σαν φόρουμ?

Τα αφήνουμε σαν σύγκριση από το πού ξεκινήσαμε και πού έχουμε φτάσει.

Είναι ένα παράθυρο στις διαδικτυακές νόρμες της εποχής εκείνης. Νομίζω ότι όποιος τα διαβάζει μπορεί να κρίνει ότι ένα μήνυμα που γράφτηκε το 2000, θα είναι πολύ διαφορετικό από ένα μήνυμα που γράφτηκε 21 χρόνια μετά!

7 «Μου αρέσει»

Ναι βρε! Πληρώσαμε τους δασκάλους σας για τα Γαλικά και τα πιάνα σας και μας κρεμάτε στα μανταλάκια ! :grinning:
Διαβάζεις Αδμήνορα (μεγάλε)?
Ας πρόσεχαμε?

Εδώ? Τι θέλει να πει ο ποιητής?
“” αβαριες
οπος για λογαριαζμο μεχρι 3χιλ λατζα
=//= =//= 6χιλ λατζα & σκουπα""

Αυτά “” =//= =//= “” ήταν εικονίδια ?

Ψάχνει κάποιος για γνώση και πέφτει εδω

Αποτέλεσμα? Πάει όλη την γκαρνταρόμπα του στο καθαριστήριο :rofl:
Είναι πραγματικοί"" Λαϊκοί δρόμοι"" !
Γεμάτοι λάσπες και σκατά.!

1 «Μου αρέσει»

Ε μάντεψε γιατί το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο :lock: εδώ και καιρό :wink:

Δεν το βλέπουν έξω? Ε πες το βρε, να υσηχασω!

Όχι, το βλέπουν, απλά δεν μπορούν να απαντήσουν. Γι’ αυτό έβαλα και την ένδειξη πάνω 2000-2006 ώστε να φαίνεται ότι είναι “ξεπερασμένο” το θέμα αυτό.

Ο χαρακτήρας του φόρουμ είναι αυτός, πρέπει να φαίνεται δημόσια η πορεία μας, πώς εξελιχτήκαμε μαζί και εμείς με την γνώση.

1 «Μου αρέσει»

Δείτε εδώ τον Γιώργο Μπατ? Παναγ? Κάπως έτσι :bird: αηδόνι.!

image

Έχουν πλάκα τα παλιά θέματα

1 «Μου αρέσει»

Και πλάκα έχουν, και ιστορικό ενδιαφέρον μεγάλο. Και, συγνώμη δηλαδή, αλλά το να κάνεις μια πλάκα μεταξύ νέων ανθρώπων, βασισμένη στο χέζω, ξεχέζω, γιατί ξεχέζω, όλα σε επίπεδο πλάκας, δεν είναι μη κόσμια συμπεριφορά. Ούτε να το σκεφτόμαστε, ότι θα πετάξουμε τόσο πολύν και σημαντικότατον όγκο πληροφορίας!

5 «Μου αρέσει»

Τα παλιά θέματα δεν πειράζουν κανέναν, γιατί (τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου) δε διαβάζονται από κανέναν.

Λίγο που από τις 2-3 διαδοχικές αλλαγές πλατφόρμας έχουν αλλοιωθεί, λίγο η πλακίτσα που δεν έχει κανένα νόημα για όποιον δεν είναι της παρέας, λίγο η συζήτηση για θέματα που δεν απασχολούν πλέον κανέναν (τύπου «όποιος έχει το τάδε ΛΠ να του στείλω διέύθυνση να μου γράψει κασέτα»), εγώ ως επί το πλείστον τα αποφεύγω.

Με αποτέλεσμα, όλα αυτά με τη βάρκα κλπ παρόμοια να μην τα έχω διαβάσει ποτέ.

Το να παρακολουθείς τα πρώτα αδέξια βήματα των πρωτοπόρων στον κόσμο των φόρουμ (το Ρεμπέτικο πρέπει να ήταν από τα πρώτα ελληνικά φόρουμ, τον καιρό που ελάχιστοι ασχολούνταν με το ίντερνετ) έχει ενδιαφέρον μόνο αν το δεις έτσι, σαν ιστορία των φόρουμ. Από αυτή την άποψη, καλώς βρίσκονται εκεί. Από οποιαδήποτε άλλη άποψη, είναι αδιάφορο είτε βρίσκονται είτε όχι.

Μια που έχω διαβάσει μάλλον όλα τα παλιά θέματα, διαφωνώ ριζικά.
Πέρα από τις τότε “πλακίτσες”, από όλες τις άλλες απόψεις καλά κάνουν και βρίσκονται εκεί -και βέβαια όχι μόνο για ιστορικούς λόγους.

Απόψεις είναι αυτές βέβαια, αλλά απορώ και μόνο από το ότι τέθηκε ενδεχόμενο να σβηστούν οι “ακοσμίες”…

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα μετά από 30 ημέρες. Δεν επιτρέπονται πια καινούριες απαντήσεις.