ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Να΄μαστε και παλι!
Βεβαια για μερικους οι διακοπες ακομα συνεχιζονται αλλα για οσους επεστρεψαν,κουραγιο και καλες συζητισεις!
Για μενα η αδεια σταματησε απο την πρωτη μερα απο μια σκαλα και μετα απο 20 μερες νοσοκομειου ειμαι παλι εδω.

Να και τα χαλια μας…

Περαστικά και σιδερένιος!Υπομονή και κουράγιο!καλή παρηγοριά το οργανάκι,το έχω περάσει και το ξέρω!

περαστικα φιλε,κι εγω με μπαταρισμενο ποδι ειμαι!!!αντε να ερχεται ο δεκεμβρης να αναβουν τα τζακια!!!

Περαστικά και στους δυο σας παιδιά !!

Το μόνο καλό της κατάστασής σας είναι ότι σε τραυματίες δε χαλάει κανένας χατήρι.
Μπορείτε να παίζετε όσο θέλετε και να μην ενοχλείται κανείς !!

Μόλις έβγαλα το γύψο, θέλει υπομονή, σιδερένιοι

περαστικά και ξε-σιδερένιοι! κι εγώ στο νοσοκομείο (ίδια φάση, λάμες στο πόδι) ένα μπαγλαμά είχα παρηγοριά και τρώγαμε σουβλάκια μετά μουσικής στο θάλαμο…

Παιδιά βγάλτε τις βέργες και βάλτε ανθρακονήματα, θα σωθείτε !!!
Περαστικά σε όλους, πέρα από την πλάκα, κουράγιο και προσοχή με τις μηχανές σας, ή ό,τι άλλο…

Ευχαριστω ολους και να δωσω και εγω τις ευχες μου σε οσους περναν τα ιδια!
Βαρατε τα οργανα μαγκες!!!

Περαστικα κι απο εμενα.
Τετοιες καταστασεις,στο μονο που κανουν καλο, ειναι η απιστευτα πολυ μελετη που μπορεις να ριξεις.
Παλι καλα που ειχες και το οργανακι αλλοιως δυσκολα την παλευες,ειδικα τετοια εποχη.

επειδή κάποιοι μου στείλαν ευχές (και τους ευχαριστώ), διευκρινίζω πως πάνε πέντε χρόνια από το ατύχημα! που θα πάει, στις δύο ρόδες είμαι ακόμα και δεν γλυτώνω το επόμενο…

Περαστικά σε όλους σας παιδιά και σιδερένιοι. Τυχαίνουν και αυτά, αλλά αφού διορθώνονται δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλά κουράγια

ο σπύρος (spiros_kleidia) στέλνει πολλά χαιρετίσματα από το ΚΑΤ σε όλο το φόρουμ!
σπασμένο πόδι, στην δουλειά επάνω (όχι στο πάλκο). ελπίζουμε σύντομα να ορθοποδήσει και να πιάσει πάλι το μπουζούκι στην αγία παρασκευή -για την ώρα τον αντικαθιστά ένας φίλος.

Περαστικά κι από δω Σπύρο!!!

ξέρω, αναρωτιέστε τί μύγα με τσίμπησε και κάθομαι και γράφω ατελείωτες οργανοκριτικές καλοκαιριάτικα αντί να τρέχω στις παραλίες… με πλάκωσε η εξάτμιση και είμαι με πόδι τούμπανο. δυό βδομάδες υπομονή να αναρρώσω στη χαλκιδική, και μετά πάλι καβάλα να πάω στην καβάλα -θέλω να πάω στον πέτρο τον ζώτο!

Ξανα μπλεξιμο? αντε περαστικα και δυνατος! (λογικα θα ειναι πιο γρηγορα αυτη τη φορα):088:

καλη δυναμη Νικο!

κι εγω ψιλομπαταρισμενος ειμαι ,και αυτο το καλοκαιρι.γρατσουνιες μεν,σε καιρια σημεια δε!(χερι,ωμος)!με το liga rosa προχτες ψαχναμε κανενα τραγουδακι με σακατηδες να παιξουμε.εχετε τιποτα να προτεινετε??

Σιδερένιοι παιδιά!:043:

Και για πενιές υπάρχουν μερικά: Μητσάκη-Ο ανάπηρος, καραπατάκη-Του ανάπηρου η μάνα, τσιτσάνη-Ο τραυματίας, χρυσίνη-Απ’ τα πολλά χτυπήματα.:246:

καλη ανάρρωση…

υπαρχουν και πιο “ευχαριστα” προς Παπαϊωάννου μερια… μακρυα απο μας… οχι ακριβως για σακατη :112: (οταν νυχτωνει σκεφτομαι) και πολλα για φθισικους αλλα μαλλον δε σας ενδιαφερουν…

εντάξει, δεν είμαστε του θανατά για να ψάχνουμε τα πεθαμενατζίδικα! αυτά τα έχουμε μάθει από άλλες περιστάσεις…
ευχαριστώ για τις ευχές σας, ιντερνετικές και τηλεφωνικές. μην ανησυχείτε, καλά είμαστε και ο μήτσος (ρεμα) κι εγώ, απλά μετά από κάθε γλέντι πρήζεται το πόδι από την κούραση και πονάει την επόμενη -κι εδώ έχει γλέντι κάθε 2-3 μέρες!
δεν ήθελα να κάνω θέμα ένα ατυχηματάκι, απλά να αιτιολογήσω το μπαράζ οργανοκριτικών. αργία μήτηρ κακίας…