Ο Δημήτρης Μυστακίδης στο Ραδιόφωνο των Εργαζομένων της ΝΟΚΙΑ - Δευτέρα 11/1 21:00

Η εκπομπή “Στάθηκα πενιές ν’ ακούσω” στο ραδιόφωνο εργαζομένων της ΝΟΚΙΑ, θα φιλοξενήσει την ερχόμενη Δευτέρα, 21:00 τον Δημήτρη Μυστακίδη (@dimitris_mystakidis).

Πρώτη εκπομπή του χρόνου μας κάνει ποδαρικό o Δημήτρης Μυστακίδης. Μια ανοιχτή και εφ’ όλης της ύλης κουβέντα με τον δεξιοτέχνη μουσικό, δάσκαλο και πολυπράγμονα του λαϊκού μας πολιτισμού.
Συντονιστείτε την ερχόμενη Δευτέρα 11-1-2021 στις 21:00.

Οπίσω και παλαιϊνά, ρεμπέτικα άσματα, σχολιασμός, κριτική, χαβαλές, μπορεί και όχι, βλέπουμε…
Στο όφωνο και τις μουσικές επιλογές ο συνάδελφος Παλιακότης Παλιακόπουλος.
Μας ακούτε απο το νέο μας site:
https://nwfh.nokialabourunion.gr/

Εκδήλωση στο Facebook: Στάθηκα πενιές ν' ακούσω

H ραδιοφωνική εκπομπή θα αναμεταδίδεται ταυτόχρονα και από το ραδιόφωνο του sealabs: https://rebetiko.sealabs.net/radio

7 «Μου αρέσει»

Μωρέ ας κλείσει και σε πέντες χρόνος! Αύριο στις 8μιση, μπορεί να μου βγάλει ένα καμπανάκι; :laughing:

2 «Μου αρέσει»

Αν πατήσεις “Θα είμαι εκεί” νομίζω πως ναι, θα βγάλει (τουλάχιστον έτσι το έχω ρυθμίσει - μένει να δούμε ότι θα δουλέψει…!)

2 «Μου αρέσει»

Καλή πρωτοβουλία το ραδιόφωνο εργαζομένων πάντως, μπράβο.

4 «Μου αρέσει»

Το όμορφο στην εκπομπή (που δεν έχει τελειώσει ακόμη) είναι ότι πρόκειται για μια πιο χαλαρή/άνετη κουβέντα. Οι τοποθετήσεις του Δημήτρη εξαιρετικές.

Συγχαρητήρια στον Δημήτρη και στους συντελεστές!

1 «Μου αρέσει»

Πραγματικά πολύ όμορφη εκπομπή! Πολύ ωραία ροή και όπως κλείνει!

1 «Μου αρέσει»

Φυσικά, την έχασα… Θα προσπαθήσω ον ντημάντ αύριο. πάντως το ταξιμάκι, πολύ ωραίο, αυτό το πρόλαβα!

1 «Μου αρέσει»

θαυμάσια εκπομπή .ποιος είναι ο παρουσιαστές ?
δικός μας ?

1 «Μου αρέσει»

Όχι δεν πρέπει να είναι μέλος του φόρουμ μας, αλλά αν διαβάζει την συζήτηση αυτή, τον προσκαλώ να εγγραφεί και να μας γράψει εδώ! :smiley:

Να πούμε ότι η εκπομπή “Στάθηκα πενιές ν’ ακούσω” μεταδίδεται κάθε Δευτέρα στις 21:00 από το Ραδιόφωνο Εργαζομένων της ΝΟΚΙΑ (NOKIA Workers from Home)

2 «Μου αρέσει»

Πραγματι ωραία, μπράβο.

1 «Μου αρέσει»

Είναι δικός μας, χαχα πλάκα κάνω. Είναι ο Παναγιώτης, νομίζω έχει λογαριασμό εδώ αλλά ακόμα κι αν δεν έχει θα κάνει σύντομα είμαι σίγουρος :slight_smile:

4 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και ιδιαίτερα το Χρήστο για τις αναδημοσιεύσεις, παρακολουθώ πολλά χρόνια το Ρεμπέτικο Φόρουμ κυρίως μέσα από το ΦΒ και τον τελευταίο καιρό έχω γραφτεί κ εδώ στο σάιτ.
Κάνω εκπομπή κάθε Δευτέρα 8-10 στο Ιντερνετικό Ραδιόφωνο των Εργαζομένων της ΝΟΚΙΑ με θέμα κυρίως τα ρεμπέτικα και τις μουσικές του γραμμοφώνου. Είναι μια πρωτοβουλία εργαζομένων που ξεκίνησε στην πρώτη καραντίνα με σκοπό να σπάσουμε την απομόνωση και να επικοινωνούμε με φίλους και συναδέλφους μέσα από τις μουσικές μας, τα σχόλια, τα αστεία κλπα. Πλέον είναι υπό την αιγίδα του Σωματείου μας που ανέλαβε και τα λειτουργικά έξοδα.
Το λίνκ είναι αυτό που έβαλε ο Χρήστος στην αρχή, για όποιον έχασε την χτεσινή εκπομπή και θέλει να ακούσει έχει ανέβει εδώ: Mixcloud

Χαιρετώ , να στε καλά

8 «Μου αρέσει»

@Panagiotis_Leont καλωσόρισες στην παρέα μας λοιπόν! Θα ήταν ωραία ιδέα κάθε εβδομάδα που κάνεις εκπομπή, να ανεβάζεις 1-2 μέρες πριν ένα νέο θέμα στην κατηγορία Επικαιρότητα/Ανακοινώσεις με το θέμα της εκπομπής και μια υπενθύμιση για την ώρα που παίζεις και πώς μπορούμε να την ακούσουμε! :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Καλωσόρισες Παναγιώτη, και από εδώ! Μπράβο για τις εκπομπές και για όλη την δουλειά του σωματείου!

1 «Μου αρέσει»

Καλωσόρισες Παναγιώτη!

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα μετά από 365 ημέρες. Δεν επιτρέπονται πια καινούριες απαντήσεις.