Οργανοποιός στην ευρύτερη περιοχή της Καβάλας

Καλησπέρα φίλοι μου χρόνια πολλά και Χρηστός ανέστει…
Ελπίζω να περάσατε καλά στις γιορτές και ελπίζω επίσης κάποιος να μου δώσει τα φώτα του. Παρ’ότι είμαι μόνιμος κάτοικος Αθήνας θέλω να αγοράσω ένα τρίχορδο μπουζούκι απο την επαρχία και επειδή τυγχάνει να είμαι συχνός επισκέπτης Ξάνθης θα ήθελα αφενός να μου πείτε την γνώμη σας για τον οργανοποιό Πέτρο Ζώτο στην Καβάλα και εφ’εταίρου αν γνωρίζεται και έχεται να μου προτείνεται κάποιον στην ευρύτερη περιοχή. Ευχαριστώ

Αν και δεν τον γνωρίζω, πιστεύω πώς αξίζει τον κόπο να δις από κοντά τα όργανα του,και θα σου πρωτινά επειδή φτιάχνω και εγώ με δικά μου καλούπια και κατάθεση ψυχής για τα όργανα που κάνω να συγκρίνει σ και ας μην έχω την εμπειρία τον πωλών χρόνων στα όργανα πιστεύω όμως πώς τα καταφέρνω καλά γιατί έχω αγάπη και μεράκι. Μόλις έχω τελείωση ενα τρίχορδο μαύρη καρυδιά τρύπα όστρακο ταστιερα έβενος μανίκι φλαμούρι με κόντρες βεγκε φιγούρα κομπολόι κομμένο στο χέρι και σκάλισμα πίσω και παραπέτα. τώρα λουστράρετε. Ευχαριστώ και χρηστός ανέστη και σε σένα φίλε μου.Θα έχω και φωτογραφία μόλις τελείωση,και υπαρχή και έτοιμο σκάφος από μουριά το έχω κάνει.

Τσονίδης Γιώργος & Στέφ.
Οργανοποιείον «Βαμβακάρης»

Κοσμά Αλεξανδρίδη 18
62123 ΣΕΡΡΕΣ
Σταθερό: 2321066308

        [b][u][/u][u]Στροίκος Γεώργιος[/u][u]

[/u][/b]
Γαλάτιστα ΧαλκιδικήςΣταθερό: 2371031006
Κινητό: 6942800243

Επειδή θα σίγουρα θα βρεθούν και άλλοι οργανοποιοί στην ευρύτερη περιοχή της Καβάλας άλλαξα τον τίτλο του θέματος.

Εδώ κοιτάξατε παιδιά;