Μπουζούκι του μέλλοντος είναι τούτο;

Οχταχορδε σορρυ για τα λογια πριν…:063:

Οχταχορδε σορρυ για τα λογια πριν…:063::063:

Ποιος Ελληνας κατασκευαστης φτιαχνει τετοια οργανα εδω στην Ελλαδσ και ποσο κοστιζουν?

Όπααα! αναθεωρήσαμε Οχτάχορδε? :110:

οχι απλα να δωσο το στιγμα στους κουκουλοφορους να το εχουνε στα υποψην χαχαχαχαχαχαχαχα!:slight_smile: (φυσικα κανω πλακα!)

Ρε παιδιά τουλάχιστον για εμένα, που ο οίστρος μου να παίξω με πιάνει μετά τις 2 τα μεσάνυχτα είναι ότι πρέπει.

Τελικά πόσο κάνει ένα τέτοιο μαραφέτι?

Ας μας εξηγήσει κάποιος οργανοποιός τι σόι ήχο είναι δυνατόν να βγάζει αυτό το lego μπουζούκι επιτέλους:085::085::085:

Μα ρε Άρη αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι δεν σε ενδιαφέρει να έχει και τόσο καλό ήχο.
Όργανο μελέτης είναι…Όχι επίδειξης.

Ακόμα και να βρείς που να το αγοράσεις δεν θα έχεις τόσα λεφτά γιατί τι κόβω να είναι πανάκριβο!!!

Ότι ήχο βγάζει μια ηλεκτρική κιθάρα όταν δεν είναι συνδεδεμένη με τον ενισχυτή…δηλαδή μηδαμινό ήχο.

Η μαγκιά σ’αυτό είναι ότι το συνδέεις με ενισχυτή και ακουστικά και μπορείς να έχεις πιο ολοκληρωμένο ήχο, χωρίς να σε ακούει κανείς

Καλα ρε παιδιά να πω κάτι άλλο αφού είναι όργανο μελέτης χρειάζεται τα όστρακα και πιο γενικά τα σχέδια ή το κάνει για δικαιόλογήσει το κόστος του ?:082:

Όντως τα όστρακα και οι φιγούρες είναι εξαιρετικά άχρηστα σε ένα τέτοιο όργανο:087:, το οποίο κατα τ’ άλλα θα μπορούσε να είναι χρήσιμο αλλά και λίγο εκνευριστικό ταυτόχρονα - φαντάσου να παίζεις και να ακούς τσιν-τσιν…
Παρόμοιας λογικής “ούτι” έχει κατασκευάσει και ο Τάσος Θεωδοράκης, πολύ πιο καλαίσθητο βέβαια για τα δικά μου δεδομένα…:088: Ίσως να μπορούσε να κατασκευάσει και μπουζούκι.
http://www.theodorakis.name/frameset.html

Kαλά, από το 2008 είχε κιόλας επιβληθεί κόστος στις πλαστικές τσάντες;