Μιλάνος και παράδοση

εχω να θεσω ενα θεμα κατα τη γνωμη μου πολυ σοβαρο για τον μουσικο μας πολιτισμο που φερει ακρας προσοχης.Καποια χρονια πριν ενας φιλος μου πηγε στο βολο και ακουσε τον καρολο μιλανο και τον αδερφο του φυσικα ,ηταν μεγαλη παρασκευη και οι πελατες ηταν λιγοι εκεινο το βραδυ.Σε μια στιγμη ρωτησε ο γνωστος μου τον καρολο αν γνωριζει τα ντουζενια του οργανου τοτε αρχισε ο καρολος να παιζει για δυο η και παραπανω ωρες αγνωστα τραγουδια σε παλιο στυλ με διαφορα κουρδισματα.Ο φιλος μου το ανεφερε με που συγκινηση και μου ειπε οτι καποιος πρεπει να τα καταγραψει αυτα τα τραγουδια για να μην χαθουν.Δεν ξερω αν καποιος στο φορουμ εχει κανει ηχογραφηση των κοματιων αυτων εκεινο το βραδυ καποιος μονιμος θαμωνας ειπε οτι ο καρολος δεν τα ειχε παιξει ξανα αυτα τα τραγουδια ποτε προφανως γιατι δεν χωραγαν στο ρε-λα-ρε.Γνωριζω οτι ο καρολος ειναι λιγο αρρωστος και οτι η ταβερνα εχει κλεισει ομως ο ιδιος ειναι αποδεκτης και κοματι του μουσικου μας πολιτισμου ,πρεπει οι υπευθυνοι του φορουμ και οσοι γνωριζουν τον κυριο καρολο να κανουν μια καταγραφη που θα ειναι πραγματικα πολυτιμη για τις επομενες γενιες μην ξεχνατε οτι ο καρολος ειναι απο τυου τελυταιους ισως και ο τελευταιος .Τα ντουζενια δεν ειναι το προβλημα μιας και αυτα αργα η γρηγορα θα βγουν προς τα εξω Εγω προσωπικα δεσμευομαι να γραψω για αυτα για να τελιεωνει το θεμα αυτο πια μιας και τα ξερω χρονια τωρα και τα εμαθα απο πολυ εγκειρες πηγες,οι παλιοι κερομυτης ,μαρκος δεν ειχαν προβλημα στο να μεταδωσουν τις γνωσεις τους και να τις μοιραστουν το προβλημα το εχουν μονο οι κανουργιοι ,ξερετε ονοματα .