Μια Κυριακή! Μπιθικώτσης

Γεια σας παιδιά! Παλιός κιθαρίστας, τώρα είπα στα 44 να πιάσω μπουζούκι και μπορώ να πω ότι τα πάω αρκετά καλά. Βέβαια είναι διαφορετικό όργανο μα πιστεύω ότι είμαι σε καλό δρόμο. Ψάψνω να βρώ ένα τραγούδι του Μπιθικώτση το ¨Μια Κυριακή" σε πιο δρόμο είναι και αν γίνεται την παρτιτούρα του. Σας ευχαριστώ και καλές πενιές!!

Θεόδωρε, καλώς όρισες και καλές συζητήσεις! Ελπίζω να βρεις σύντομα βοήθεια για το τραγούδι που σε ενδιαφέρει. Εγώ, να επισημάνω μόνο ότι και οι παρτιτούρες, όπως και τα εμπορικής προέλευσης ηχογραφήματα δεν μπορούν να διακινηθούν σε αυτό το φόρουμ, λόγω της νομοθεσίας για την προστασία των πνευματικών δικαιωμάτων.

αν θυμαμαι καλα πρεπει να είναι ουσακ.
Εχω να το ακουσω πολλα χρόνια και δε περνω και ορκο…

Ξεκιναει ουσακ και εκει που αρχιζει η επαναληψη,στο τελος καθε στροφης,παιζει φυσικο μινορε

γιατι δεν ξεκινας με Μαρκο?

Με αγάπη από μένα για σας, σε guitar pro!
Το είχα ψιλοξεχάσει το τραγουδάκι, αγαπημένο μου από παλιά, μου το θύμισε ο φίλος Θοδωρής και έκατσα και το έγραψα…

Φυσικά είναι σε ουσάκ με ένα γυρισματάκι σε μινόρε.
Ο αυθεντικός τόνος του δίσκου είναι από D#m, το έκανα σε φυσικό Dm.

Τα ακκόρντα του υπάρχουν στο kithara.to
Το ανέβασα και στο laikikithara.forumer.com, μην ξεχνιόμαστε…

Γεια σας παιδιά! σας ευχαριστώ για τη βοήθεια! Κάτι πάω να κάνω. Φίλε μου elrich δυστυχώς το αρχειάκι σου δε μπορώ να το ανοίξω… λίγη βοήθεια!!!

Πρέπει να έχεις εγκαταστημένο το πρόγραμμα guitar pro 5.
Δεν θα σου πω πως θα το βρεις μιας και είναι αντίθετο στους κανονισμούς των Forum, πάντως είναι αρκετά δημοφιλές torrent.

Στην ουσία είναι πρόγραμμα που διαβάζει και παίζει παρτιτούρες, θα σου φανεί πολύ χρήσιμο, ειδικά αφού είσαι και κιθαρίστας.

Ευχαριστώ πολύ!!! :slight_smile: