ΜΑΓΝΗΤΗΣ TAP A-M ACTIVE

Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες για τον συγκεκριμμένο μαγνήτη?
Έχει και μικρόφωνο ή έχει είσοδο για μικρόφωνο?
Τον βρήκα εδώ:www.matsikas.gr

Έχω κι εγώ μπερδευτεί για ακόμη μια φορά με την υπόθεση “φυσικός ήχος”. Έχω υπόψη μου βέβαια την συζήτηση εδώ στο Φόρουμ αλλά όλο και κάτι νέο προκύπτει. Είδα αυτό το ΜΑΓΝΗΤΗ TAP A-M ACTIVE στο Μάτσικα. Βέβαια δεν υπάρχει η δυνατότητα να το δοκιμάσει κανείς. Αλλά βρήκα στην ιστοσελίδα του κατασκευαστή και ένα ΤΑΡ σκέτο μικρόφωνο μπουζουκιού. Δεν είχε τιμές, τον πήρα τηλέφωνο και είπε οτι είναι καινούργιο κι οτι λειτουργεί πολύ καλά με μια προενίσχυση. Το μικρόφωνο είναι νέας τεχνολογίας λέει, χωρίς μεμβράνη γι αυτό και δεν “αρπάζει” θορύβους. όλο μαζί το σύστημα - με την προενίσχυση - γύρω στα 350 Ευρώ. Μου είπε οτι δεν είναι δυνατή η δοκιμή στο χώρο του…Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς;

Πολλα τα λεφτα ρε παιδια…ενας b voice μαυρος με μπαταρια κελαηδαει,και στο κατω,ενα 1000αρι AKG σου δινει τον απολυτο φυσικο ηχο…
τι λετε?

Για να πω την αλήθεια τα παραδείγματα ήχων που έχει αυτό το μικρόφωνο της TAP στον ιστότοπό της δε με ικανοποίησαν.
Εγώ είμαι ικανοποιημένος με τον Fishman Rare Earth Blend που έχω μαζί με το Fishman pro eq platinum αλλά συμφωνώ πως είναι πολλά τα λεφτά.
Τώρα για τον b-voice δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά πιστεύω πως ένας μαγνήτης είναι πάντα ένας μαγνήτης… Αν αφαιρέσεις τα μεσαία (200-2000Hz, κυρίως τα 500Ηz που είναι τα πιο ενοχλητικά)και βάλεις και λίγο reverb θα πάρεις ένα συμπαθητικό αποτέλεσμα αλλά ποτέ φυσικό ήχο όπως ο ήχος μικροφώνου