Κατι συμβαινει στην "καρδιοκλεφτρα"

Καλησπέρα. Το θέμα βέβαια είναι παλιό. Η Καρδιοκλέφτρα δεν υπάρχει πια. Το κτίριο κατεδαφίστηκε. Έχουν διασωθεί όμως αρκετά τραγούδια από το πρόγραμμα, που ηχογραφήθηκαν από τη κονσόλα του μαγαζιού, στη διάρκεια του ζωντανού προγράμματος. Η ποιότητα είναι εξαιρετική - κατηγορίας studio - και καλύτερη. Είναι οι ωραιότερες εκτελέσεις που έχω ακούσει. Υπερτερούν ακόμα και από τις πρώτες ή και μεταγενέστερες εκτελέσεις, με μεγάλα ονόματα. Μου τα έχει δώσει ο Γρηγόρης Παυλίδης, που ήταν συνιδιοκτήτης της Καρδιοκλέφτρας, με τον αδελφό του Κώστα Παυλίδη. Νομίζω ότι τέτοιες εκτελέσεις θα ενδιέφεραν όλα τα μέλη του φόρουμ. Αν δεν αντίκειται στους κανονισμούς του φόρουμ μπορώ να τα ανεβάσω και να αναρτήσω τα λινκ, ώστε να τα ακούσει όποιος θέλει ή να τα κατεβάσει. Νομίζω ότι θα πρέπει να έχουν την ευκαιρία να τα απολαύσουν και άλλοι, εκτός από εμένα και μερικούς φίλους ακόμα που τα έχουν. Κάποιος υπεύθυνος ας μου απαντήσει αν επιτρέπεται ή όχι να το κάνω.

Συντάσσομαι με peven

Συνεταξαμην

Αναρτήθηκαν στο σχετικό blog. Μπορείτε να τα κατεβάσετε από εκεί και να κάνετε και τα σχόλιά σας. Καλές ακροάσεις.