Καινούργιο μέλος

Μια καλησπέρα στην ομορφη παρέα του ρεμπετικου.
Ειμαι ο Αριστείδης, 39 ετων απο Αθήνα.
Ξεκίνησα τετραχορδο μπουζουκι το 1995 και για 6συνεχομενα έτη πηγαινα σε δασκαλο, αλλα δυστυχώς αναγκάστηκα να το παρατήσω για ενα μεγαλο χρονικο διάστημα των 20 ετων…
Τι ξανα επιασα πριν απο περιπου ενα χρονο με ακόμη περισσοτερη ορεξη και λαχταρα να ξανα φτασω στο επιπεδο που ημουν λιγο πριν το παρατήσω…
Παράλληλα με το τετραχορδο μπουζουκι ειχα ασχοληθεί και με τριχορδο, αλλα και με μοαγλαμαδακι…
Αυτα προς το παρον απο μενα.
Συγγνώμη αν σας κουρασα με την φλυαρία μου.

6 «Μου αρέσει»

Καλώς όρισες Αριστείδη και καλές συζητήσεις να έχουμε! Τέτοιου είδους “φλυαρία” σύντομη και περιεκτική δεν κουράζει, χαροποιεί!

Καλώς ήρθες Αριστείδη, και καλή συνέχεια στο φόρουμ.

Καλορίζικος και καλές πενιές.

1 «Μου αρέσει»

Καλωσήρθες κι από μένα.

Εδώ είναι ο χώρος που «μιλάμε» (γραπτά βέβαια!) για τη μουσική που αγαπάμε. Καθόλου να μην αισθάνεσαι ότι κουράζεις ή ότι φλυαρείς!

Καλώς όρισες Αριστείδη!
Μακάρι να μπορέσεις να το ξαναπιάσεις και να το ευχαριστηθείς, και να φτάσεις ακόμα μακρύτερα. Δεν πάνε χαμένα τα χρόνια παιξίματος, τόσο καιρό που το είχες αφήσει δουλεύονταν μέσα σου και τώρα θα βγουν καλύτερα.

Καλώς ήλθες Αριστείδη, η ιστορία σου μου θυμίζει λιγο την δικη μου.
Ευχομαι καλές συζητήσεις να έχουμε και να επανέλθεις μουσικά όπου εσύ επιθυμείς.

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.