Χαίρετε πάντοτε!

Χαίρετε!!! Ονομάζομαι Κατερίνα και είμαι καινούρια στην παρέα σας!!! Από μικρή ηλικία παίζω παραδοσιακό ελληνικό βιολί. Όλος παραδόξως το διάλεξα μόνη μου, έτσι στα καλά καθούμενα ,σε πολύ μικρή ηλικία. Παίζω κυρίως λόγια μουσική της Κωνσταντινούπολης ή μουσική της Μικράς Ασίας. Αγαπώ πολύ σαν συνθέτη το Πετράκη τον Πελοποννήσιος και σαν βιολιστή τον Στάθη Κουκουλάρη. Με τα κρουστά δεν ασχολούμαι τόσο αλλά τα αγαπώ, αφού τα έβαλε στην ζωή μου κάποιος από το πολύ στενό οικογενειακό μου περιβάλλον. Με το καβάλι τώρα, ασχολήθηκα για μικρό χρονικό διάστημα αλλά το εκτιμώ πολύ. Ελπίζω να περάσουμε όμορφες στιγμές εδώ στο Ρεμπέτικο Φόρουμ!!!

14 «Μου αρέσει»

Καλώς όρισες!
Είσαι τυχερή που μπήκες από μικρή στα βάσανα, με τέτοια ακούσματα και με κίνητρο. Πρέπει να είναι πολύ βοηθητικός συνδυασμός ένα τοξωτό όργανο που έχει μια ελευθερία στην αντίληψη του ρυθμού, με ένα κρουστό που έχει ακρίβεια και ατάκα (όπως τα νυκτά έγχορδα, μπουζούκια-κιθάρες-κλπ). Για το καβάλι τί να πω, συνδυάζεις και πνευστά που μετά την φωνή μας είναι τα πιο εκφραστικά όργανα!

6 «Μου αρέσει»

Καλώς ήλθες Κατερίνα και καλές συζητήσεις να έχουμε.

2 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.