Καινουργιο στεκι στην θεσσαλονικη

Μόλις χθές κλείσαμε τον χώρο που θα στεγάσει ένα καινούργιο στέκι στην θεσσαλονίκη.Επειδή δεν έχω μιλήσει με τους αδμίνορες και δεν θέλω να θεωρηθεί προσωπική διαφήμηση θα επανέλθω εάν μου δοθεί η άδεια.

Οι Θεσσαλονικείς αγαπητέ φίλε Δημήτρη θα περιμένουν με αγωνία το μήνυμά σου. Ας μην τους κρατάμε άλλο σε αγωνία. Η δική σου παρουσία εγγυάται την ποιότητα του στεκιού. Μπορείς να κάνεις όποια παρουσίαση θέλεις και όπως τη θέλεις :slight_smile: Τα διάφορα μέλη θα είναι ελεύθερα να γράψουν τις κρίσεις τους όπως και σε κάθε άλλο thread που αναφέρεται σε στέκια.

Αφού πήρα άμεσα την άδεια από τον αδμίνορα επανέρχομαι,

Λοιπόν
Ελπίζουμε να καθαρίσουμε γρήγορα με άδειες κ.τ.λ.
Το μαγαζί το ανοίγουμε εγώ και ο Δημήτρης ο Σφίγγος και φυσικά θα παίζουμε κιόλας και μαζί μας θα είναι και ο Παύλος Παφρανίδης.Φυσικός ,προσεγμένος ήχος(εκεί θα δώσουμε τα πιό πολλά φράγγα μου φαίνεται),μεζέδες και ποτό και ότι άλλο χρειάζεται για να περνάμε όλοι καλά.
Μάλλον θα το πούμε Πριγκιπέσα και βρίσκεται πίσω απο την λέσχη αξιωματικών.
Αυτά προς το παρόν.

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία στους δύο Μήτσους.
Μπράβο.
:110:

Α ρε Δημητράκη τι χαρά μας δίνεις.Οσο νωρίτερα τόσο καλίτερα.Χαιρετισμούς στον Σφίγγο και στον Παυλάκη.

Καλα κουραγια και κεφια!Φιλια στο Σφιγγο!

Πωπωωωω…χαρά που πήρα!!!
Θυμάμαι που μου το έλεγε ο Μήτσος Σφίγγος (από πέρσι το Σεπτέμβρη), το είχαν όλοι τους “όνειρο” και στόχο !

Τα καλύτερα σας εύχομαι !!!
(Εμ… με τέτοιες μουσικάρες, όλα θα πάνε κατ’ ευχήν)

ΣΗΜ: Δημήτρη Μυστ. οι υποσχέσεις μου για όποια βοήθεια, θύμισε στον Δ.Σφ, πως ισχύουν βεβαίως !

Δημητρη με την παρεα σου, καλα κουραγια και καλο ξεκινημα !!

Ειναι ενα θεμα που απασχολει κι εμας εδω στα Χανια …
Αυτοδιαχειριση στα μαγαζια !!
Ηδη σκεφτομαστε κι εμεις με καποιους φιλους κατι τετοιο και ολο και περισσοτεροι μουσικοι το βαζουν στα σχεδια τους, δεδομενης της πληρους απογοητευσης απο μαγαζατορες ασχετους και αρπακολλατζηδες !!
Αυτο βεβαια εχει και τα αρνητικα του, δηλ. με το να γινει και ιδιοκτητης ο μουσικος αρχιζει να βλεπει και αλλιως τα πραγματα ή να χασει μερος απο τη προσπαθεια στο μουσικο κομματι, αυτο ομως ειναι ενα θεμα που ο καθενας το ρυθμιζει αναλογα με το μερακι του !!

Οσο για το οτι ενδιαφερει τους Θεσσαλονικεις και μονο οπως λεει ο αντμιν, δε νομιζω … :083:
καλο ειναι να κανονισουμε τις εκδρομουλες μας προς τα πανω …
:089:

Πρώτο post σ΄αυτήν την πλατφόρμα … (όχι πως είχα και πολλά στην άλλη) … για να ευχηθώ καλή επιτυχία και καλές δουλειές.

Επιτέλους ένα σοβαρό μαγαζί με σοβαρούς μουσικούς.
Αντε καλές δουλειές και καλά γούστα…

Άντε και η επόμενη συνάντηση του Φόρουμ, Θεσσαλονίκη:) :090: :112: :085: :090:

Δημήτρη με το καλό και όλα δεξιά… γκουχ! μουχ! αριστερά ήθελα να πώ.Η αλήθεια είναι πως εδώ και ένα τουλάχιστον χρόνο, με το που έκλεισαν διάφορα μαγαζιά στην Σαλλονίκη δεν έχουμε πιά στέκι στην πόλη μας που αγαπάμε, εκτός βέβαια απο την “Ωραία Ελλάδα” που ούτως ή άλλως είναι μεγάλη αγάπη.
Θά βρεθώ για λίγες μέρες στην πόλη μας, τις ημέρες των εκλογών, και έλεγα μήπως και σας πετύχω ανοικτά, ή έστω στο άνοιγμα!! Δύσκολο μου φαίνεται!

Επανέρχομαι γιατί επιτέλους τα πράγματα μπήκαν σε μιά σειρά.
Η Πριγκιπέσα ανοίγει στις 15 του Δεκέμβρη.Θα είναι ανοικτά κάθε μέρα και το πρόγραμμα στην αρχή τουλάχιστον έχει ώς εξής 15/16/ Μυστακίδης,Σφίγγος ,Γ.Τσέρτος και Ανατολή Μαριόλα που είναι και το σχήμα του μαγαζιού 17/18/ Μυστακίδης,Σφίγγος,Παφρανίδης και Μαστέλος Χ. 19/20/ Μυστακίδης,Σφίγγος,και Πάππος και από εκεί και πέρα για τις γιορτές θα παίζει το σχήμα του μαγαζιού.Επίσης την Κυριακή το απόγευμα στις 6 για τους πιτσιρικάδες Ο Γαργαληστής του Δ.Μπασλάμ ζωντανά.Αυτά για αρχή και βλέπουμε.!!
Τηλ.2310 273542

Άντε σιδερένιοι Μητσάρα !!!

και λέγαμε χτες με τον Άρη πότε θα ανοίξεις να ανέβουμε…

Θα εκδράμουμε όλη η Κλίκα για ολονυκτία.

Γράψε και τη διεύθυνση για να υπάρχει.

Καλή αρχή !

Δημήτρη,

Καλή αρχή με δύναμη και καλό κουράγιο για το νέο ξεκίνημα. :088:
Μου φαίνεται σίγουρο ότι η επόμενη μάζωξη θα γίνει στη Θεσσαλονίκη :090:

Καλή αρχή Δημήτρηδες !
Μπουζουκοκέφαλοι …

Καλή δύναμη και εγκάρδιες ευχές για δημιουργική “φαντασία” !

Σύντομα ανηφορίζουμε… :089:

Φιλε Δ. Μυστακιδη

πιθανον να με θυμασαι…θα σε βοηθησω…
ερχομουνα στη Τομπουρλικα που δουλευες τοτε, πριν απο περιπου πεντε χρονια…ηταν η τελευταια φορα που δουλεψες στη Τομπουρ. νομιζω…
Δουλευα τοτε στη Σαλονικη (Βολιωτης) και ημουν θαμωνας του μαγαζιου σε εβδομαδιαια βαση…ημουνα παρεα με το Στεφανο τον τραπεζικο υπαλληλο και κιθαριστα συναμα…καταλαβες;
αν το προγραμμα ειναι ρεμπετικα οπως αυτα που παιζατε στη Τομπ. τοτε σιγουρα θα ειναι το μαγαζι που ψαχνω…
Δυστυχως ο Βολος ειναι σκετη ξεραιλα απο ρεμπετικα…εκλεισε κι η Σκαλα που δεν επαιζε πολυ ρεμπετικο βεβαιως…πιο πολυ λαικο παλιο…
εδω μονο δηθεναδικα φαγαδικα εχει …κι ολο ανοιγουν κι αλλα…απο ρεμπετικο τιποτα…πρεπει να ανεβουμε προς τα πανω για να γουσταρουμε καμμια πενια…
Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια (που θεωρειται δεδομενη) και να μ αξιωσει ο θεος να ερθω προς τα κει καποια στιγμη…

Χτες το βράδυ (θα) κάνανε πρεμιέρα στην ΠΡΙΓΚΙΠΕΣΣΑ
(Αλλά με αυτούς που έμπλεξα νυχτιάτικα -θέλανε να δουν όλα τα μαγαζιά της αθηναϊκής σκηνής- πού να έχω μυαλό να σας πάρω ένα τηλέφωνο…).

Δημήτρη, ενημέρωσέ μας ! Τι έγινε; Πώς πήγατε;

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ !
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ !!!

Ανοίξαμε τελικά στις 15.Βέβαια μέχρι πριν τις 9 καρφώναμε και σκουπίζαμε αλλά εντάξει όλα καλά.Καιρός τώρα να ασχοληθούμε και με αυτά που πρέπει δηλαδή τα τραγούδια.

χθες βραδυ ειχα την τυχη να παω στην Πριγκηπεσσα. εντυπωσεις:

  1. εξυπνη και ευστοχη η ταμπελα του μαγαζιου που σε καλωσοριζει, ΠΡΙΓΚΗΠΕΣΣΑ-ρεμπετικα τραγουδια-ζωντανοι μουσικοι
  2. πραγματικα αριστος ηχος για μικροφωνα. με την εισοδο μου αμεσως ηλεκτριστηκαν τα αυτια μου ευχαριστα.
  3. το σχημα απο οσο μου ειπε ο Δ.Μυστακιδης θα ειναι μεταβλητο. χθες για παραδειγμα (θαυμασια βραδια για ακροαση με λιγο κοσμο, κλπ) Μυστακιδης τζουρα-φωνη, Σφιγγος κιθαρα-φωνη. τραγουδαρες πεντακαθαρα παιγμενες και με πολυ καλη ορεξη αποδοσης. 2 ατομα δηλαδη αλλα θα εχει και περισσοτερους οπως αλλωστε ειχε τις προηγουμενες μερες. προλαβε περασε ηδη ο Μανωλης Παππος.
  4. πολυ καλος εξαερισμος. η ακαπνη γυναικα μου βρηκε τη χαρα της που δεν δακρυσε οπως την ταλαιπωρω σε αλλα μαγαζια.
  5. καλυφθηκε ενα σημαντικο κενο στη Νυχτα της Θεσσαλονικης που νομιζω ειχε δημιουργηθει τα τελευταια χρονια ειδικα μετα το κλεισιμο της “Ομορφης Νυχτας” και του “Καφε Αμαρειον”.
  6. να ευχηθω λοιπον καλες δουλειες στα παιδια και να σας ευχαριστησω Μητσαρες για την ομορφη βραδια που μας χαρισατε…