Καινουργιο στεκι στην θεσσαλονικη

Περιμενουμε οπτικο-ακουστικο υλικο !!!

Τι διαδραστικο φορουμ ειμαστε πια ;;

ξεχασα να γραψω προχτες και να μνημονευσω τον Δ.Μυστακιδη ο οποιος μας επαιξε τραγουδι ανεκδοτο του Βαγγελη Παπαζογλου. το εβγαλε απο παρτιτουρα. “Μπατιρης εγεννηθηκα μεσα σ’αυτη την πλαση” ειναι η αρχη του, το υπολοιπο φυσικα δεν το θυμαμαι. οσοι πατε στην Πριγκηπεσσα και θελετε να το ακουσετε, ζητηστε το. αν συγκρατησα σωστα το ρυθμο του, ειναι απταλικο. 2η βραδια σερι ευχαριστηθηκαμε πενιες…

Μερικές φωτογραφίες από την πριγκηπέσσα.
http://picasaweb.google.com/Prigipessa/Prigipessa

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΜΥΣΤΑΚΙΔΗ, ΠΑΙΖΕΙΣ ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ;; ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΕΓΡΑΨΕΣ…ΔΗΛ ΕΝΑΣ ΣΤΥΓΝΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ;;:240:

oχι εθελοντικά για την Κύπρο…

[quote=“multi_kulti,post:25,topic:6120”]

oχι εθελοντικά για την Κύπρο…[/quote]

Τέλειο!!!multi να είσαι καλά πρωί- πρωί με έκανες και γέλασα!

φιλε Βαγγο απο τον Βολο, πλακα κανει ο ανθρωπος.
α, με την ευκαιρια ας μας πει καποιος που ξερει προσωπα και πραγματα αν υπαρχουνε σημερα ανθρωποι που καταφερνουνε να βγαζουνε πολλα λεφτα ασχολουμενοι αποκλειστικα με τα Ρεμπετικα. αμφιβαλλω αν υπαρχουν.

Γεια σου φιλε Βαγγελη τι κανεις;;ισως να μην εχω αισθηση του χιουμορ…δεν το καταλαβα το αστειο…
πηγα στα “Ροδια” και ηταν χαλια…μονοτονο παιξιμο σε ενα σταθερο αργο τεμπο βαμβακαρικου υφους…ανιαρο δεν αξιζει…
πηγα και στο “κυκλος” και ηταν καλυτερα απο τους αλλους, αλλα κι αυτοι δεν εχουν ποικιλια στους ρυθμους…θα ξαναπαω ομως γιατι μ αρεσε το υφος του μαγαζιου καλυτερα…
Μενει να παω και στο ταβερνειο, να δουμε κ ιεκει τι λεει…
ΣΑΝ ΤΗ ΤΟΜΠΟΥΡΛΙΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ…

ηθελα να σε ρωτησω αν μπορεις να μπεις στο rebetika sea labs γιατι εγω απο τοτε που εκαναν αναβαθμιση, δεν μπορω να μπω στο σαιτ…υπαρχει και σε σενα αυτο το προβλημα;;

Παίδες πήγα και εγώ στην όμορφη συμπροτεύουσα το προηγούμενο σαβ/κο. Το σάββατο βρέθηκα στο μαγαζί του κ. Μυστακίδη.
Πραγματικά τέτοιον ήχο σε μαγαζί δέν έχω ακούσει ξανά. Ήμουν και τύχερός γιατί ειχαι και ένα guest η βραδυά τον Μπάμπη Γκολέ που έδωσε και αυτός το χρώμα του στο όλο σκηνικό. Το μόνο που έχω να πώ είναι συγχαρητήρια στους κυρίους Μυστακίδη και Σφίγγο που μας διασκέδασαν παίζοντας όλα τα τραγούδια με σεβασμό σε ερμηνεία και σε ήχο. Ελπίζω να τους ακούσουμε κάπου και το καλοκαίρι.
Φιλικά,
Γιώργος

Μιας που με τον Γιώργο(nightblues) πηγαμε παρεα, να γραψω κι εγω δυο γραμμες. Ηταν απο τις καλύτερες συναυλίες που έχω παει, και γραφω συναυλίες γιατι η ποιοτητα του ήχου, οι μουσικοι(ζωντανοι), η ερμηνειες, το υφος, η αρτιοτητα και η επιλογη των τραγουδιων ήταν παραδειγματικη. Δηλώνω ενθουσιασμένος.
Συγχαρητια επίσης για το στησιμο του μαγαζιου, την καθαριότητα, (για αλλη μια φορα) την αποδωση του ήχου, τον full εξαερισμο.
Και τα τρια λαμπρα στολιδια του παλκου απο τον Σταθοπουλο.

Μπράβο σας!

Νίκος

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια κύριοι.Την άλλη φορά που θα έρθετε καλό θα είναι να γνωριστούμε κιόλας.!!

Μετα χαρας και τιμή μας. Λεγαμε να ερθουμε τη Κυριακη που ειναι και το πάρτυ, αλλα βλέπω να μην τα καφερνουμε. Μακαρι να μπορέσουμε να ξανανεβουμε, να σας απολαύσουμε και να γνωριστούμε.

Πώς μπορώ να ανεβάσω μια εικόνα ρε παιδιά ή και βίντεο;

Δημήτρη για ρίξε μάτι εδώ: :089:
http://www.rembetiko.gr/forums/misc.php?do=bbcode

Αφού επιλέξεις γρήγορη απάντηση, πανω ακριβως απο τη γραμμή που γράφεις έχει διαφορες επιλογές. Η προτελευταία είναι για ανέβασμα εικόνας που θα πρέπει ομως πρώτα να την ανεβάσεις σε κάποια σελίδα που χρησιμοποιήται γι αυτόν ακριβως τον σκοπό π.χ. www.imageshack.com. Αφού την ανεβάσεις μπορείς έπειτα να βάλεις το url στο παράθυρο που εμφανίζεται όταν πατήσεις το εικονίδιο που σου είπα. Λίγο περίπλοκο την πρώτη φορά, πανεύκολο τη δεύτερη. Ότι δυσκολία βρείς εδώ είμαστε…

Ο Νικόλας τραγουδάει το Βουνό με βουνό δεν σμίγει ,στο πάρτυ της Πριγκηπέσσας για το κλείσιμο της πρώτης χρονιάς.

Δημητράκη μου, στο είπα και στο πάλκο, σε καλό δρόμο είμαστε. Και για τους περισσότερους συμφορουμίστες Νικόλας εστί Μυστακίδης junior 2.όσο για το junior 1 λέγεται Πρόδρομος. Πως να μην σε γουστάρω ρε Μήτσο.
Α! και μην ξεχάσω. Τα CD από τη βραδιά Τατασόπουλου όπωσδήποτε!!!

Και επειδή ο Μυστακίδης είναι πολύ σεμνός για να ανεβάσει φωτογραφίες από την τελευταία για φέτος βραδιά στην Πριγκηπέσσα, ορίστε μερικές φωτο απο διαφορα σχήματα που έπαιξαν.Παίζουν διάφοροι μουσικοι της πόλης, επίσης μπορείτε να δείτε το 1 απτα δυο αφεντικά (δεν λέμε ποιό ) σε χορευτικές φιγούρες (μήπως χορευει γιατί είναι γεμάτο το μαγαζί???) όπως φαίνεται και σε φώτο!!!

Και η συνέχεια!!!

ΥΓ ΜΥΣΤΑΚΙΔΗ, ΤΙ ΠΑΊΖΕΙ Ο ΤΑΤΑΣΟΠΟΥΛΟς!!!