Η προσευχη ενός μάγκα

γνωριζει κανεις για το τραγουδι “η προσευχή ενός μάγκα” ;
το ψαχνω σε Mp3 αλλα δεν το βρισκω πουθενα!
Αυτο το τραγούδι το παίζανε λίγο πριν κλείσει ο τεκές…
Ψάχνω επισης και παρτιτούρες απο το τραγούδι…:108:

Piliopou καλωσόρισες στη παρέα. Δεν πρόκειται να βρεις mp3 ή παρτιτούρες εδώ, μιας και το Φόρουμ είναι καθαρά χώρος συζήτησης. :088:

Καλως σας βρισκω.
Πανο, το γνωριζω αυτο και σε καμια περιπτωση δεν θα ζητούσα απο καποιο μελος να μου δωσει σχετικο λινκ για κατεβασμα…
Απλά ζηταω πληροφοριες: για το αν κυκλοφορει σε καποιο δισκο, για το αν γενικα το γνωριζει καποιος κατι γιαυτον τον τιτλο. Είναι ενα κομμάτι σπάνιο απ’ ότι εχω διαπιστωσει.Το μόνο που ξερω ειναι οτι ειναι ¨μουρμουρητό¨, δηλαδή κατι σα νανούρισμα

Έχω βάσιμες υποψίες ότι αναφέρεσαι στο “Θε μου μεγαλοδύναμε”. Έχει συζητηθεί εκτενώς εδώ πέρα (απ’ό,τι είδα δηλαδή, κι εγώ καινούργια είμαι), κάνε ένα search και ο ζητών ευρίσκει.

Περίληψη: παρεΐστικο είναι και δεν έχει επίσημη ηχογράφηση, αλλά αν πετύχεις καμιά συναυλία του Μπακιρτζή, μπορεί και να το πει.

Πολιτακι ευχαριστω πολυ!

φιλε piliopou γεια σου!αν ενοεις το θεε μου μεγαλοδυναμε το μονο που εχω ειναι τα λογια αν θελεις:063:

Σε κανένα CD του Κοντογιννη κοιτα φίλε piiopou

το τραγουδι λεγεται και Θεε μου μεγαλοδυναμε.Παλιό ρεμπέτικο (μουρμούρικο), που τραγουδιέται ως τελευταίο τραγούδι, πριν κλείσει ο τεκές και απ’οσο ξερω δεν εχει ηχογραφηθει το κομματι.

Θεέ μου μεγαλοδύναμε
που ’σαι ψηλά κει πάνω
Ρίξε λιγάκι τουμπεκί, Θεούλη μου | 2x
στον ναργιλέ μου επάνω. | 2x

Εκεί ψηλά στης εκκλησιές
στις στρογγυλές καμάρες
Αρχίσαμε τις ντουμανιές, Θεούλη μου | 2x
σαν να ’τανε λαμπάδες. | 2x

Να, κι ο Αϊ Σπυρίδωνας
με τ’ άσπρα του τα γένια
Τράβηξε μία ντουμανιά, Θεούλη μου | 2x
και ξέρασε απ’ τα γέλια. | 2x

Όταν φουντώσει ο αργιλές
κι αρχίσει το ντουμάνι
φώναξε τους αρχάγγελους, Θεούλη μου | 2x
να πουν το νάνι-νάνι | 2x

Άντε πάλι!! Ξανά μανά! Ρε μάγκες κάντε και καμιά αναζήτηση! Το θέμα αυτό έχει κλειδώσει, έχει ξανανοιχτεί, έχει ξανακλειδώσει! ΕΛΕΟΣ!

κωστα εισαι ο μηχανικος αεροσκαφων αν δεν κανω λαθος?

ΑΜΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΧΛΟΤΡΑΓΟΥΔΟ!!!

ΝΙΚΟ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ

ΜΑ, ΦΩΝΑΖΩ!!!

Κατασκευαστής θα έλεγα…:019:

Λες και δε μου έφτανε η κουφόβραση, η κίνηση στον Μ4 και οι έξι ώρες μέσα στο carina χωρίς ερκοντίσιο.

Παλιό μουρμούρικο…

Οπως λέμε τσιπούρικο ή φαγκρίδικο;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ…
ΟΧΙ Α-ΑΛΛΟΟΟΟΟ ΚΑΑΑΑΑ-ΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟ…
:258::258::258:

(επίκαιρη σοφή ρήσις παλαιάς ελληνικής ταινίας)

Υ.Γ. ΚΙ ΕΓΩ, ΦΩΝΑΖΩ εδώ

:019:
Τελικά αυτό το σαχλοτράγουδο έχει δύναμη που κανείς δεν έχει λογαριάσει.
Θα μας στείλει όλους στο Δαφνί αν δεν το αντιμετωπίσουμε εμπράκτως.
Π.χ. να γράψουμε την “Προσευχή ενός Κουραδόμαγκα”.

Ε, ακριβώς, για να μην πάμε όλοι μαζί στο Δαφνί…αλλά και επειδή “περί ορέξεως…Καρβέλας”,
πάρτε το [b] εδώ [/b]
για να ησυχάσουμε… :092:

Παίξανε αυτή την παπαριά στο σταθμό και δεν το πήρα χαμπάρι; Θα γίνουμε κώλoς και με το Μήτσο και με το Μήτσου…

:019::019::019::019:

Η αντίδραση του Βελήκαρη είναι όλα τα λεφτά!