Η αυτοβιογραφία του Μάρκου

Από το Σάββατο 17 Οκτώβρη θα διανέμεται μαζί με την “Ελευθεροτυπία” η αυτοβιογραφία του Μάρκου από την Αγγελική Βέλλου - Κάιλ.
Επειδή το βιβλίο αυτό αρκετοί το ψάχνουμε και δεν έχει επανακυκλοφορήσει, βάζω αυτή την είδηση γιατί πιστεύω πως θα είναι πολλοί οι ενδιαφερόμενοι.
Μαζί, θα προσφέρεται και ένας δίσκος, με τον Αμερικανό κιθαρίστα του μπλουζ Λουιζιάνα Ρεντ και το Στέλιο Βαμβακάρη.
Περισσότερες πληροφορίες, [b][u]εδώ.[/b][/u]

Υπάρχει κυκλοφορεί απο της εκδόσεις παπζήση.Απο αυτες το εχω εγω το βιβλίο και νομίζω οτι η παρτίδα είναι και πρόσφατη.Πριν 2μιση χρόνια το είχα αγοράσει.
Οσο για το σιντάκι όποιος τους εχει ακούσει…!!!:109:

Υπάρχει το βιβλίο. Πριν 2-3 μήνες το αγόρασα (από κεντρικό αθηναϊκό - και διαδικτυακό -βιβλιοπωλείο) για να το δωρίσω σε κάποιον φίλο.

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας για την ενημέρωση.
Θα περιμένω να δω αν πρόκειται για το ίδιο βιβλίο (αυτό το οποίο θα προσφέρει η “Ελευθεροτυπία”).
Σε διαφορετική περίπτωση, θα το παραγγείλω. :slight_smile:

Πρίν μερικούς μήνες απο τις εκδόσεις Παπαζήση μου,είπαν πως δεν υπάρχει το βιβλίο:106:!!!
Αλλά στην Ελλάδα ζούμε…

Δημήτρη μπορείς να δώσεις link για το βιβλιοπωλέιο;

Η “Πρωτοπορία” το βγάζει στην αναζήτηση και απ΄ότι φαίνεται είναι διαθέσιμο. Κοιτάξτε εδώ.

Την “Πρωτοπορία” εννοούσα κι εγώ. Δεν το ανέφερα για να μη θεωηθεί διαφήμιση. Άλλωστε αν υπάρχει εκεί, υποθέτω θα υπάρχει και σε άλλα βιβλιοπωλεία:089:

Υπάρχει και στο βιβλιοπωλείο “Πολιτεία” παιδιά στην τιμή των 10,24ευρώπουλων
Μόλις βρήκα και website… http://www.politeianet.gr …ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.:092:

ΣΑΡΑΝΤΟ, ΒΓΑΛʼ ΤΗ ΜΥΓΑ! ΞΕΠΑΤΩΘΗΚΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΩΞΩ ΑΠʼ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ!..

To βιβλιοπωλείο της ΕΣΤΙΑΣ στην Σόλωνος σίγουρα το έχει/φέρνει.
Το πήρα τον Μάϊο (12,7 άρα συμφέρει από εκεί που λεει ο Σαρ.) Καλή επιτυχία

…και μετά όμως πρέπει να χαμογέλασες:78:…οπότε όλα καλώς:089:!

Ενημερώνω πως και σήμερα μπορείτε να βρείτε την “Ελευθεροτυπία” του Σαββάτου.
Με 3,30 ? μαζί με την εφημερίδα παίρνετε την “Αυτοβιογραφία” του Μάρκου, μαζί με ένα cd “Το Blues συναντά το ρεμπέτικο” με τους Louisiana Red και Στέλιο Βαμβακάρη. :slight_smile:

Δηλαδή αν αφαιρέσουμε την αξία της εφημερίδας, για όποιον θα την αγόραζε ούτως ή άλλως,τα 2e και την, υποθετική, του cd τα 0,30e, μας μένει κόστος αγοράς ενός σπουδαίουβιβλίου το 1e !!!
Βλέπω στο εσώφυλλο της έκδοσης “Παπαζήση” του 1978 που κρατώ:
29 Νοέμβρη 1979 δρχ. 350 (ήγουν, που θα έλεγε και ο Μάρκος, στα 1,03e).
Μετά από τριάντα χρόνια, μόρτες μου !!!
Κύκλος η ρουφιάνα η ζωή :082:

στο fagoto πχ υπάρχει.(ακομη και στα Γαλλικά)
βλέπουμε και οτι άλλο εχει εκδοθεί για τον Μάρκο.

Και εδώ η πρώτη έκδοση (ιδιωτική) του 1973: