ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ: Ταξίμι

ανεβηκε … για μελετη.http://www.youtube.com/channel/UC2aT6Q7WObAgJmYuuJ_hlgw?feature=watch

μπραβο ρε Γιωργο…ωραιος…

Ζητώ συγνώμη το συγκεκριμένο βίντεο έχει αναφερθεί εδώ και στο παρελθόν, εγώ μόλις το βρήκα και ήθελα να το μοιραστώ εδώ, παρακαλώ αν υπάρχει ήδη, να διαγραφεί απο εδώ.
http://www.youtube.com/watch?v=89BgKs-0DW4

Παπαδόπουλος, Τατασόπουλος, Τρίγκας και Κωνσταντίνου μιλούν και παίζουν . Δυστυχώς το βιντεάκι έχει γυριστεί με πολλές παρεμβάσεις που διακόπτουν τη μουσική ροή καθώς και με κάτι …ηλεκτρονικά ισοκρατήματα κάπου κάπου, που ίσως δεν χρειάζονται παντού.
Το βρίσκω ενδιαφέρον γιατί είναι μια σπάνια ευκαιρία να δούμε πλάι πλάι 4 διαφορετικούς ερμηνευτές να συγκρίνουμε ήχο, ηχογραφημένο σε ίδιες συνθήκες και να ακούσουμε τα ωραία πράγματα που λένε.

Μου αρέσει ο Κωνσταντίνου στο τέλος που λέει
Εχουμε μπερδέψει το κλαίω με το κλαίγομαι

αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι όλοι μιλούν κυρίως για την ελευθερία του αυτοσχεδιασμού, θα μου άρεσε να μιλούσαν και περισσότερο τεχνικά αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο θα ήταν εύκολο για την τηλεόραση.
Το ευχαριστήθηκα πάντως.

Παιδια για εμενα μετο το 13:00 ειναι ολα τα λεφτα …
Αυτη η φιλοσοφια με εκφραζει και μου εκανε μεγαλη εντυπωση η ιστορια και ο
τροπος που αναφερεται …

Αυτα που ειπε παντως ο Κωσταντινου ειναι γεματα ψυχη !!! << Καιρος να πουμε τα λιγοστα μας λογια γιατι αυριο η ψυχη μας θα ειναι παλια… >> Ποσο νοημα…

δεν μπορω να ακουσω τι ειπε ο κωνσταντινου ,
αλλα ο Σεφερης λεει

"κι είναι καιρός να πούμε τα λιγοστά μας λόγια γιατί η
[SIZE=5]ψυχή μας αύριο κάνει πανιά.[/SIZE]"http://www.sarantakos.com/seferis/gerontas.html

Ναι συγνωμη εγω δεν ακουσα σωστα!! <<γιατι η ψυχη μας αυριο κανει πανια>> λεει!!!

Αύριο Κυριακή 17 Μαρτίου στις 6.00, το Ελλήνων Δρώμενα έχει αφιέρωμα στο Γιάννη Μωραίτη!

μεγαλος ο Μωραϊτης …

Ανέβασα την εκπομπή.

//youtu.be/FbreMwqUQi0

Εξαιρετικό αφιέρωμα για έναν μεγάλο επαγγελματία μπουζουξή.
Έχουν πολύ ενδιαφέρον, κατ’ εμέ, οι απόψεις που εκφράζει για τον Μανώλη Χιώτη. Από το 31:50 ως το 35:00 (του βίντεο). Έχουν αξία να ακούσουν τη γνώμη ενός ανθρώπου που παίζει 60 χρόνια, όσοι “τρίχορδοι” γίνονται “βασιλικότεροι του βασιλέως”
Ευχαριστώ τον φίλο Τηλέμαχο που ανέβασε την εκπομπή.

Μπράβο φίλε Τηλέμαχε!

Ό,τι πρέπει γι 'αυτούς που δεν πρόλαβαν να την δούν…Εξαιρετική εκπομπή.
Όμορφες αφηγήσεις και σχόλια με νόημα…Τί να πεί κανείς για όλους αυτούς τους μεγάλους του μπουζουκιού…
Μεγάλη η κληρονομιά που αφήνουν. Αντε να δούμε οι σημερινοί τί θα αφήσουν…Πόσες εκπομπές θα γίνουν για αυτούς στις ανάλογες εκπομπές του μέλλοντος…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 20:05 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 20:03 —

Συμφωνώ απόλυτα…

Απολαυστικότατος ο κυρ Γιάννης!!!

Ο τελευταίος εν ζωη μαγκας πειραιωτης…αυτος ,οπως ειπε θα κλεισει την πόρτα πισω του…
… το μπουζουκι ειναι αλητικο οργανο…για να παιξεις πρεπει νασαι αλανιαρης…

Γνωρίζει κάποιος τον οργανοποιό που εμφανίζεται στο 23:00 λεπτό?

Μπραβο φίλε μου που το ανέβασες! Μου άφησε ένα πολύ ωραίο συναίσθημα και άκουσα λόγια με νόημα αλλά και πενιές ωραίες, μάγκικες.Ειδικά η εκτέλεση του “μπιρ-αλλαχ” ήταν απο τις πιο ωραίες που έχω ακούσει για μενα και τα λιγοστα αυτια μου…