Διάφορες ηχογραφήσεις

Ακούστε κάποιες “πειρατικές” ηχογραφήσεις που έπεσαν στα χέρια μου και γράψτε την γνώμη σας. http://www.4shared.com/account/file/166334087/7eca086c/sigano_psihalisma.html
http://www.4shared.com/account/file/166336589/35b02f0b/apopse_skandaliara_mou.html

Στην δική σου περίπτωση όμως κάνει καλό. Φαντάζομαι ότι είναι δικές σου ηχογραφήσεις. Σίγουρα είναι καλές ηχογραφήσεις και αυτός που παίζει μπουζούκι το κατέχει το αντικείμενο καλά. Το μπουζούκι γράφτηκε φαντάζομαι με μαγνήτη και όχι με μικρόφωνο; Στη δευτερη ηχογράφηση μου άρεσε το τσιφτετέλι (αυτοσχεδιασμός;) που ακολουθούσε το τραγούδι γιατί είχε και φαντασία και τεχνική.

Πολύ καλό.
Δυό μπουζούκια (σωστά?), καλοδουλεμένα, δεμένα.
Το πρώτο κομμμάτι μου θύμισε το ύφος των ‘‘Δρόμος’’, το δεύτερο -ειδικά στο σολάκι-τσιφτετέλι θύμιζε και λίγο Πάππο.
Πάντως μπράβο στους παίχτες, όποιοι και να΄στε. Καλή δουλειά

:110: ωραίοι!!

Παρα πολυ καλη πενα. Παρα πολυ καλο χρωμα. Η λογικη στο παιξιμο μου θυμιζει Βαγγελη Τριγκα.

Πολυ ομορφο παιξιμο,αερατο και καθαρο…γλυκες πενιες.:088:

                 :109:Αποψε σκανδαλιαρα μου:109:

Πραγματικές μπουζουκομαχίες!!! Ο ένας πρέπει να είναι ο Βλάχος. Ιδίως στο ταξίμι στο τσιφτετέλι μου τον θύμισε πολύ!!! :109:

Ρε ο άλλος μήπως είσαι εσύ?

Ένα μαγάλο μπράβο για τον κόπο σου που τα ανέβασες και τα μοιράστηκες μαζί μας:110:

Εγώ θα έλεγα ότι είναι μόνο αυτός!!!:246:

Πειρατικές ηχογραφήσεις που έπεσαν στα χερια σου…?? Με βάζεις σε υποψίες Παναγιώτη…:080:

ΥΓ. Και όχι τίποτα άλλο τις ανέβασες, ξεσήκωσες τον Κώστα και τώρα τις θέλει και μ’εκβιάζει…:019:

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 10:28 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 10:10 —

Δηλαδή εσύ ακούς ένα μπουζούκι μόνο???!!!

Πώς φαίνεται πώς δεν είσαι μουσικός!!!:slight_smile:
Μπορεί να δούλεψε κομπιούτερας με πρόγραμμα.:245:

Μπράβο Παναγιώτη! και δικηγόρος και κομπιουτεράς και μπουζουξής και …Βλάχος!!! :089:

Θα μπορουσε να εχει ηχογραφησει τα παντα μονος του και στο τελος ενα μιξαρισμα και να σου ετοιμο το κομματι…:089:

Εγω φιλε μου Παναγιωτη,μου φαινεται οτι ακουω τον Γιαννη Μωραιτη!!!:089:
Αν κανω λαθος και εισαι εσυ,μπραβο σου!!!

Τα άκουσα πολλές φορές και τα απόλαυσα.
Σα να 'χεις δίκιο Κώστα. Το παίξιμο που ακούγεται κάπως πιο στο βάθος (σαν δεύτερες ας πούμε) μοιάζει πολύ με το παίξιμο του Παναγιώτη στη συνάντησή μας πριν καιρό στα 6 αδέρφια και είχε τρελάνει το φίλο μου.
Είναι δεν είναι ο Παναγιώτης (αίνιγμα?) δεν έχει και μεγάλη σημασία, είναι απίθανα. Μάλλον χάνουν όσοι δεν τον έχουν ακούσει από κοντά. Θα κανονίσεις καμιά συνάντηση να μας ξανατρελάνει;:088:

Φίλε μας έβαλες τα γυαλιά!!!:088:

Προσεχώς Νικήτα!!:089:

Δεν ξερω, λεω; ιδιος τονισμος , ιδιο σκασιμο πενας (ιδιως στο ‘‘αποψε σκανδαλιαρα μου’’), λες και ο ενας ξερει τι και πως θα παιξει ο αλλος στα κουπλε:089:(μαλλον ενας ειναι).

Παντος , οποιος-οι και να ειναι μπραβο του-τους!

το τσιφτετέλι είναι φοβερό, με αρέσει απεριόριστα