Βοήθεια για αγορά 3χορδου μπουζουκιού

Καλησπέρα στην παρεα.Θελω τις συμβουλες σας και τις προτασεις για την αγορα του μπουζουκιου αλλα και με ποιον κατασκευαστη να ερθω σε επαφη στην αθηνα.Το μπατζετ μου ειναι της τάξεως 8-9 κατοσταρικα και το ηχοχρωμα που θα θελα να εχει ειναι κατα βαση λαικό αλλα και να πιανει και το προπολεμικο φασμα.Ευχαριστω και καλες πενιες σε ολους και ολες!

2 «Μου αρέσει»

Γειά χαρά. Αυτό που ζητάς είναι λίγο αδύνατο. Αυτό που καθορίζει κατ’ εμέ τον προπολεμικο ήχο είναι αυτή η λεπτότητα. Ο λαϊκός είναι ποιο ογκωδης και βαθύς ήχος. Για να επιτευχθεί ο προπολεμικος το σκάφος του αργανου είναι σαφώς μικρότερο. Πάντως οργανοποιοι υπάρχουν όλοι με αξιόλογα όργανα σε τέτοια τιμή. Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με κάποιους για να δεις τι μπορούν να κάνουν για σένα. Οργανοποιοι όπως ο δεκαβάλας η ο παπαδαμου είναι ακριβώς στον προϋπολογισμό σου.πιστευω ότι τα υπόλοιπα μέλη θα σε κατατοπισουν καλύτερα. Καλή συνέχεια και χρόνια πολλά!

3 «Μου αρέσει»

Καλώς ήλθες Παντελή και καλές συζητήσεις να έχουμε.
Μην ξεχάσεις να δεις και διάφορα παρόμοια θέματα όπως ακολούθως τα οποία μπορεί να σε βοηθήσουν.

5 «Μου αρέσει»