Αφιερωμα στο Βασιλη Τσιτσανη

Αυριο αφιερωμα στο “Εχει γουστο” στο ΒΑΣΙΛΗ ΤΣΙΤΣΑΝΗ.

http://exeigousto.ert.gr/goustomain.asp?mode=1

Ευχαριστω το φιλο Τασο για την πληροφορια !!

κατά τη γνώμη μου, και χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κάτι πριν το δω,
τα ίδια και τα ίδια…τσίλιω μποκυκαλά φακ οφ:087:

Σεμνα συντροφοι … σεμνα …

:230:

Εγώ είδα ένα 10% και τρελλάθηκα με ένα ορχηστρικό του Τσιτσάνη δια χειρός Χρήστου Κωνσταντίνου.
Είχα ξεχάσει τιο μπουζούκαρος είναι αυτό το άτομο!

Ερώτηση (αν το είδε κανένας) :
Εκείνο το - πασίγνωστο - ορχηστρικό που έπαιξε ποιό είναι;
Εφαγα τον τόπο αλλα δεν το βρήκα στα mp3 μου.
:085:

Υπαρχει μεσα στο “ΧΑΡΑΜΑ”.
Υπαρχει και σε αλλη εκτελεση …

Κατσε λιγο Κωστα να ψαχτω να το βρω …

Ωραιος ο Κωνσταντινου !! Ητανε και στους “Τριχορδο” μην το ξεχναμε και ειχαν βγαλει ενα πολυ ωραιο cd !!
Μαλλον το επαιξε εκτος προγραμματος γιατι φανηκε μη προβαρισμενο και στο τελος ειπε “οπως το θυμαμαι απο τον Τσιτσανη που το επαιζε …”

Μα όλη η… χοληστερίνη της Τσιτσάνικης πενιάς είναι αυτό το επιμελημένα ατημέλητο, της αλάνας και του σαλονιού.

Ερώτηση: Aμα ακούτε Τσιτσάνη από αυτούς τους καλούς τε και εργατικούς αριστεύσαντες εις ωδεία του εξωτερικού που δεν τους φεύγει 64ο, και παίζουν εκείνη την χτενισμένη, σενιαρισμένη, σιδερωμένη πενιά, (την πενιά Prozac), δε σας έρχεται να ΞΕΡΑΣΕΤΕ; 'Η μόνο εγώ παραξένεψα;

Κοντολογίς εμένα μου φάνηκε ότι ο Χ.Κ. το έπαιξε επίτηδες έτσι, γιαυτό και φαγώθηκα να το ακούσω απ’ τον ίδιο το Τσιτσάνη. Θα μου πεις τώρα, απ’ την ηχογρ. του στουντίου τι θα καταλάβεις… Ελα ντε.

:112:Κώστα έγραψες πάλι… αυτή είναι μουσική ορολογία αδερφέ μου!:019::019::019::019::019:

αν δεν ξεχνάω κάτι
από χασαποσέρβικα ορχηστρικά έχει
-τα ωραία του Τσιτσάνη (2 εκτελέσεις)
-ατελείωτο (2 εκτελέσεις)
-σέρβικο τσιγκάνικο

και έχει και τα
-τρικαλινό Ζειμπέκικο
-σόλο μπαγλαμά (με γύρισμα απτάλικο)
-σόλο 5/8
-το μινόρε του Τσιτσάνη
-το Νέο Μινόρε

μήπως είναι κάποιο από αυτά ?