Αηδία γιά την απουσία αηδίας...

:mad:Ε Λ Ε Ο Ο Ο Ο Σ!!!
Α Ρ Κ Ε Τ Α Α Α Α!!!

δειτε το θεμα απο την αρχη …
μια μια τις σελιδες που ανοιχτηκαν …
ολοι σας , πηρατε ενα ΜΠΡΑΒΟ απο μενα , (πλην του κ. Πολιτη) , το δινω απο δω …

σας καλοπιασα για να πω αυτο που θελω …:092:

ΕΜΕΝΑ Μ` ΑΡΕΣΕΙ Ο ΚΟΛΙΑΣ ΠΟΛΥ , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ !!! …ουφ , με σκασατε …

Υ.Σ. και μαλιστα χωρις δραμαμινη …:092:

Εάν το σχόλιό σου είναι ειρωνικό τότε οκ. Δεν το κατάλαβα.

Εάν δεν είναι τότε θα σου δώσω κ εγώ ένα μπράβο, αν μπορείς να μου το δικαιολογήσεις λίγο παραπάνω (εάν θες βέβαια γιατί το γούστο του καθένα είναι τελείως προσωπική υπόθεση). Θα ξεφύγω από την πολυ σωστή γενίκευση της κουβέντας ως προς την τηλεόραση και τις εκπομπές της, και θα μείνω ειδικά στον τρόπο με τον οποίο παίζει μπουζούκι ο συγκεκριμένος.

Δεν είναι κρίμα ο τρόπος μεταχείρισης ου οργάνου; Δεν είναι ασέβεια ως προς αυτό;

Απορώ ο συγκεκριμένος πώς έγινε και επαγγελματίας με αυτή την γενική φιλοσοφία. Βέβαια θα μου πεις, τρέλα πουλάει… και από αυτό το σημείο της τρέλας κολλάει πολύ όλη η κουβέντα που έκαναν τα παιδιά πιο πάνω σχ\ετικά με το αν επιτρέπεται ή όχι να υιοθετεί και να προβάλλει η κοινωνία (και ως εκ τούτου η τηλεόραση) τέτοιες “ψυχαγωγίες”.

χαλαρα …:088:

δες το σαν σου … δες την χαρη … το τρεμουλο … :089:

ο νουρεγιεφ της πενιας … σου τσιτωνει τα νευρα … σπαστικο ταξιμακι …

νομιζεις οτι θα του συμβει κατι … η οτι θα συμβει σε σενα , στην χειροτερη περιπτωση …:082:

και αφου το παρεις αποφαση οτι τιποτα δεν αλλαζει η υποκυπτεις στο μοιραιο …:080:

η την κλεινεις και κοιμασαι …:047:

Πρώτα πρώτα, ευχαριστώ για το μπράβο! (και πολύ κύριος, έ; Νίκο με λένε ρε Πέλη, Νίκο!).

Επί της ουσίας: Εμ, σκυλού δεν είσαι βρε Πελαγία, κατά δήλωσιν και ομολογίαν; (και με ισχυρή δόση ρομαντισμού μάλιστα, αλλά ο τελευταίος, στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν παίζει).

Νικο , τα κανει ολα και συμφερει … γι` αυτο ο Ζαγοραιος ξηγιεται μαζι του τοσα χρονια!:088:

το λοιπον , σε μια καθ` ομολογιαν της " καθαροαιμη σκυλου " ,:102:
που θελει να σεβεται το " γαβ γαβ " της , ειναι επιεικως απαραδεκτο ,
να ξεστομισει το << απεταξαμην τον Κολια >> , το αγλαισμα πασων
των σκυλαδικων !!!:109::110::109:

Υ.Σ. να δεις ποσοι κρυφοι θα βγουν απο πισω μου …:089:

Με συγχωρείς βρε Πελαγία!.. Ως μη σκυλάς, απλά ψιλομυρίστηκα ότι ο άνθρωπος κάπου εκεί κοντά σε Ζαγοραίο κλπ. γαβγίζει. Ο δικός μου σκύλος, πάντως, που σχεδόν δεν υπάρχει κάτι που να μην το έχει βάλει στο στόμα του, το μπουζούκι μου ποτέ (ως σήμερα) δεν το έχει δαγκώσει. Ούτε και τον τζουρά.

(για το Σταθόπουλο δεν το συζητάω, φρόντισα να μη του δοθεί καν η ευκαιρία…)

Κι εδώ που τα λέμε, ποιος μπουζουξής θα πήγαινε με τον ζαγοραίο πια? :092:

ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΝΙΚΟΛΑ = ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ …:092:

(σημ. προς τον Συντονιστη = εν γνωση μου τα `κανα μεγαλα , μη τα σβησετε):089:

Αχ, αυτή η έλλειψη προσωπικής επαφής… Άντε να καταλάβω τώρα, τι ακριβώς εννοείς Πελαγία μου… Ότι είσαι σατανική το ξέρω ήδη, όπως επίσης και ότι συχνά κλείνεις μάτι. Για τον εαυτό μου ξέρω ότι είμαι αισιόδοξος. Αλλά για το αν ένα ποτήρι είναι μισοάδειο ή μισογεμάτο, για μένα δεν έχει καθόλου σημασία όσο η μπουκάλα (ή η νταμιτζάνα) είναι ακόμα μισογεμάτη (άντε, μισοάδεια) και μπορεί να ξαναγεμίζει το ποτήρι.

Φίλε πολίτη, ακόμα και οι σκυλάδες μπουζουξήδες έχουν πιο αξιόλογο παίξιμο, γιατί αυτόν ούτε σκυλά τον χαρακτηρίζεις. Δεν ξέρω τι έπαιζε πιο νέος, αλλά προτείνω να το παρατήσει το επάγγελμά, καταντάει γραφικός, σόρρυ κιόλας

Ε ενταξει ikarus χαλαρωσε ο ΚΟΛΛΙΑΣ ειναι καλος παιχτης μην λεμε οτι θελουμε απλα τελευταια εχει ξεσαλωσει

Παλιά πολύ πιθανόν να έπαιζε καλά, τώρα αν παίζει έτσι όπως παίζει για τον χαβαλέ τότε οκ, ας το κάνει, αλλά να μην περιμένει επιβράβευση απ’ αυτό που ακούμε. Αν εσένα σ’ αρέσει αυτό που ακούς στο βίντεο εγώ πάω πάσο

Διαβαζω σε αυτο το θεμα -και σε αλλα- ορισμενες αποψεις που θα τις χαρακτηριζα
“μουτζαχεντιν” του ρεμπετικου. Μην ειμαστε τοσο κολλημενοι στον “σωστο δρομο”.
Αστε τον κοσμο να παιξει οτι θελει. Αν δεν υπαρχει το κακο, δεν θα υπαρξει και το καλο.
Σε αλλες εποχες δηλαδη ηταν ολοι "τσιτσανιδες¨και πανω?
Απλως δεν υπηρχε η τηλεοραση να τους δωσει λιγη ζωη παραπανω και χαθηκανε.
Το θεμα ειναι μπορουμε να κανουμε εμεις κατι να τους υπερκαλυψουμε?

Φίλε Marmar, το να γρατζουνάς ένα όργανο με τα παπούτσια σου ή με τα δόντια σου και να σε χειροκροτάνε και να σε ραίνουν με κόκκινα τριαντάφυλλα γι αυτό, δεν μπορεί να συγκριθεί με κανέναν Τσιτσάνη. Αν νομίζεις ότι ο ρόλος της τηλεόρασης είναι να ενθαρρύνει τέτοιες συμπεριφορές για να μη χαθούν, δεν χρειάζεται να είναι κανείς μουτζαχεντίν για να έχει διαφορετική γνώμη.

Προφανώς όχι.
Όμως η δεξιά σόλα από το παπούτσι του περιπτερά, απο τον οποίο αγόραζε τσιγάρα ο Τσιτσάνης, είχε καλύτερη αισθητική.

Όπως θέλει ο καθένας να “παίζει” συμφωνώ. Το καημένο το όργανο τι φταίει? παραλίγο να βγάλει χέρια και να μοιράζει φάσκελα και σφαλιάρες. Είπαμε να παιζεις τα αντερά σου όχι να μας τα βγάζεις από τα γέλια ή απο την αηδία. και έτσι για να κουρδίσω μερικούς ( με όλο το θάρρος) ευτυχώς που το μπουζούκι ήταν τετράχορδο !!!

Το χω δεί το βίντεο εδώ και 2 μήνες και το θέμα είναι οτι εμείς το βάζουμε για να γελάσουμε αλλά ο Kollia το κάνει σοβαρά. δε φταίει αυτός αλλά αυτοί οι ψευτομαστουρώμαγκες του κ@@@υ που δεν του πετάξανε κανα μπουκάλι όταν το προτοέκανε στο σκυλομάγαζο που ήταν μαζί με τον Σκυλοπατέρα Zagor ( οταν ακούω το e de la magen μου ρχεται να τον καταγγείλω για βιασμό του αριστουργήματος ονόματι Γκιουζέλ).Είμαι βέβαιος οτι θα σύστηκε το μαγαζί απο το πάθος και το θαυμασμό τους όταν το πρωτοέκανε ( εδώ το αγορίτσι που είναι στο βίντεο του κάνει και υπόκληση).Ετσι πήρε αέρα ο Kollia και ξέφυγε.Σεβασμός στο όργανο πάνω απ όλα και όποιος δεν το δίνει θα τρώει τα ανάλογα μπινελίκια του υπομονή τέλος, αρκετά δείξαμε χαρακτήρα τόσα χρόνια.Βαστάτε γερά αδέλφια κράζετε τους!!

Aγαπητοί φίλοι επειδή ακόμα και η αρνητική διαφήμηση προβάλει ένα γεγονός προσφέροντας αξία σ ένα γεγονός κακόγουστο το λιγότερο . Άς μην το ‘‘διαφημίζουμε’’ άλλο και να μην πέφτουμε στην παγίδα του σύγχρονου μάρκετιγκ …έχουμε να προβάλουμε αξιόλογους ανθρώπους και γεγονότα …

Δεν ειπα να το επικροτησουμε ουτε να το μιμηθουμε.
Αλλα ενας που παιζει μπουζουκι με το τακουνι του δεν ειναι τιποτα η μαλλον κατι
τελειως μεμονομενο.
Χειροτερο ειναι για μενα να επαιζε την Φραγκοσυριανη -εστω και καλα- και να χορευανε
διαφοροι “μαγκες” στην τηλεοραση και να τους ραινουνε γαρυφαλα.
Και ακομα χειροτερο οτνα δεν παιζει ουτε τη Φραγκοσυριανη αλλα διαφορα
αμφιβολου ποιοτητας ασματα.
Ηθελα να προτινω λοιπον να μην “τρελαινομαστε” με καθε τι κακογουστο.
(Ειναι τοσα πολλα που θα καταληξουμε στο Δαφνι)
Μπορουμε να κανουμε κατι διαφορετικο? Μπορουμε να δωσουμε μια απαντηση εμπρακτα?