Αγορα εργαλειων

γεια χαρα σε ολους σιγα σιγα ξεκιναω και εγω τη κατασκευη μαλλον με μπαγλαμαδακι θελω πληροφοριες για πριονοκορδελα τι χαρακτηριστικα ψαχνω ,και αλλα βασικα εργαλεια

Γεια χαρα…,
Το καλυτερο αθλημα διαλεξες φιλε μου…
Λοιπον,για πριονοκορδελα θα κοιταξεις το υψος κοπης.Αυτο παιζει τον κυριοτερο λογο για εμενα και μετα τι πριονοκορδελε θες? για παγκο ή δαπεδου? ποσα χρηματα?
Εγω θα σε συμβουλευα αν προκειται για ερασιτεχνικη απασχοληση να παρεις αλλα εργαλεια που ειναι πιο βασικα κατα την γνωμη μου και σιγα σιγα παιρνεις και την πριονοκορδελα.Δεν ξερω και τι επαφη εχεις με αυτα τα εργαλεια,ειναι επικινδυνα αν δεν εχεις καποια πειρα.Εγω καποια ξυλα παω και τα κοβω σε επαγγελματια οταν χρειαζετε…
Αν και βρισκεις ετοιμα ξυλα σε μαγαζια με ξυλα οργανοποι’ι’ας…
Οτι σε βολευει φιλε μου καλυτερο να κανεις,εγω απλα την γνωμη μου σου γραφω γιατι και εγω εχω ξεκινηση ερασιτεχνικα και σου καταθετω την εμπειρια μου…
ελπιζω να σε βοηθησα…
Καλες κατασκευες…!!!

Καλη χρονια!

Για ξεκινημα ειναι μια καλη και φθηνη λυση αυτη που σου προτεινω!
http://www.tool-mania.gr/store/Product/ProductInfo.aspx?id=215&cid=83

Εχει υψος κοπης 12 εκατοστα 2 ταχυτητες και συμφωνα με τα χρηματα που θα πληρωσεις ειναι μια πολυ καλη λυση! Παιρνει κορδελα 9 εως 13 χιλιοστα( μπορεις και λιγο παραπανω) και να προτιμησεις την μεγαλυτερη σε πλατος κορδελα!
Εγω εχω την ιδια μαρκα αλλα με 8 εκατοστα υψος κοπης και μια ταχυτητα και μαλιστα ειναι πιο ακριβη λιγο απο αυτη που σου προτεινω!
Θελει μεγαλη προσοχη και να χρησιμοποιεις προστατευτικα για να προωθεις κομματια που πλησιαζει κοντα το χερι σου!

ΥΣ Το λινκ το εβαλα για να δεις την κορδελα που φυσικα μπορεις να την βρεις και σε αλλες σελιδες ή σε καταστηματα!

κορδελα παγκου πρωτα ασφαλης και μετα οικονομικη και σκεψου οτι παντα μιλαμε για ερασιτεχνη .τωρα εχω ενα τακο παντουκ απο ενα μετρο επι δεκα εκ επι εφτα εκ και εκτος απ το να κοψω ενα κομματι και να το σκαψω δεν νομιζω οτι μπορω να κανω κατι αλλο με τα χερια οπως ντουγιες η κομματια για το μπρατσο