Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

άντε παιδιά, ίσως η τελευταία μάζωξη πριν το καλοκαίρι!
εγώ θα έρθω κατά τις 11 αφού σχολάσω, μήπως όμως κάποιοι ενδιαφέρεστε να μαζευτείτε από τις 7; την άλλη φορά είχε δουλέψει πολύ καλά!

Εγώ προτείνω όσοι μπορούν και θέλουν, να μαζευτούμε πριν τις 9 που προτάθηκε. Το 7 μοιάζει πολύ νωρίς, αλλά 8 νομίζω είναι καλά όσοι μπορούν να είναι εκεί.

OK γιά τίς 7 .

O.k. σε όλα.

Συγνωμη για την αργοπορια,αλλα χτες τελειωσαμε με την πρωτη μερα του Φεστιβαλ Κελτικης Μουσικης.
Το ποτηρι ειναι διπλα μας,αλλα εφοσον τιθεται θεμα με την τιμη γιατι για εμας ειναι πολυ σοβαρο το θεμα της τιμης εννοω,οπως και για αλλους,παμε οπως παλια που επισης ειναι διπλα μας.Ωστοσο τελειωνω 9.40 Πευκη.Κατα τις 10.30 θα ειμαστε εκει

κανείς δεν έγραφε αν θα έρθει ή όχι, πότε να γίνει, πού θα γίνει… και πάλι χαμός στη μάζωξη!!! πολύς κόσμος και περισσότερα όργανα από τους παρευρισκόμενους!

μπάμπη έχω το κουρδιστήρι σου (δεν νομίζω να έχιε και τρίτος το ίδιο).

[video]https://www.facebook.com/physiart/videos/10209160645833917/[/video]

ομορφα ηταν.:088:
ζεστη παρεα καλο κρασακι,
μπουζουκομπαγλαμαδες στο φουλ, και κεφη τρελο…

να μαστε μπαντα καλα και να βρησκομαστε.
και να περναμε ετσυ ομορφα οπος εχθες.:090:

//youtu.be/Rw-H7E75eYw

Πολύ καλή συνάντηση.
Χάρηκα που είδα και φίλους από τα παλιά. Μη χανόμαστε…

Δικό μου είναι, δεν έχιε (sic) στον κόσμο άλλος ίδιο, μόνο εγώ κι ο liga rosa ! Γράφει και το τηλέφωνό μου επάνω… ευκαιρία να πιούμε καφέ να το πάρω.

//youtu.be/VdDLQwiPBs4

ψιτ, φιλαράκοοο… χικ! δεν έχιε άλλο σε λλλλέω… χικ! το τελέφωνο έχιε σβηστεί σε λέω… χικ!

ρε παιδιά, ο πέτρος τί έγινε;




Πρώτη φορά βλέπω τον Άλκη το Μαύρο να τραγουδάει όρθιος.
Μπράβο σε όλους.
Το συμπαθητικό ενεφανίσθη?

[LEFT][/LEFT]

Τελεια τα βιντεακια!

Στο βίντεο Πέντε χρόνια δικασμένος φαίνονται (0:37 περίπου) και το συμπαθητικό και το μαονένιο. Τα παίζουν ο Κώστας κι ο Διονύσης, που κάθονται εκείνη τη στιγμή στο πίσω τραπεζάκι.
Το μαονένιο είναι υπέροχο ως κατασκευή με ιδιαίτερο “ψιλό” ήχο… το συμπαθητικό δεν το δοκίμασα ο κεφτές (αν και δεν θα καταλάβαινα και πολλά, αυτά θέλουν ησυχία και εκεί γινόταν χαμός)!

Πριν έρθει η κυρίως περίοδος των διακοπών, μας παίρνει για μία μάζωξη ακόμα, νομίζω. Επειδή είναι η σειρά του ΠΣΚ, να πούμε Παρασκευή 24 του μήνα; Τι λέτε;

Επειδή προβλέπεται κάποια βελτίωση του καιρού (τι βελτίωση, καύσωνας!!!), θα έλεγα να κανονίσουμε αυτή τη συνάντηση σε κατάλληλο εξωτερικό χώρο, π.χ. καντίνα Περάματος, αφού πριν ελέγξουμε το σημερινό στάτους του χώρου.

Μεσα για Παρασκευη 24:)

ωραία θα ήτανε, αν και δεν μπορώ να εγγυηθώ για την παρουσία μου. θα σας παρακολουθώ πάντως, και αν είναι θα εμφανιστώ.

Εάν είναι για 24/6 πρέπει να αποφασιστεί λίαν συντόμως και να σιγουρευτούμε ότι όντως θέλουμε να γίνει. Επομένως παροτρύνω όσους θέλουν να γίνει η μάζωξη να το δηλώσουν εδώ άμεσα (ακόμα κι αν δεν είναι σίγουροι) ώστε να επιταχύνουμε τις διαδικασίες.

Όσον αφορά εμένα, κατά πάσα πιθανότητα τη Παρασκευή εκείνη θα μπορώ.