Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

κρίμα ρε παύλο, μας έλειψες. κι ήμουν σίγουρος ότι, μια και είχα κουβαλήσει μόνο μπουζούκι, θα έπαιζα με την κιθάρα σου!
για πότε λέτε την επόμενη; γύρω στις αλκυονίδες;

Ναι μωρέ.Μετά από τόσα κρύα,ας έρθουν κι αυτές οι αλκυονίδες να κάνουμε καμιά μάζωξη.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Μόλις προχτές ήρθα στην Αθήνα για γιορτές. Δυστυχώς δεν προλαβα την τελευταία μαζωξη σας και μάλλον δεν θα προλάβω την επόμενη. Ελπίζω ομως αυτές τις μερες να καταφέρω να περάσω απο καποιο απο τα μαγαζιά που εχουν δημοσιευτεί στο φορουμ που παίζετε ζωντανά.

χρόνια πολλά! συμβουλέψου το aptaliko.gr, πάρε και κανένα τηλέφωνο στο μαγαζί γιατί αλλάζουν τα προγράμματα τώρα τις γορτές.

Υπενθυμίζω τις συγκεντρώσεις μας του 2015:

23/1, Πα, 6 αδέρφια, Ζωγράφου.
26/2, Πε, Μπριζολάκια, Ευελπίδων
26/3, Πε, Μπριζολάκια και σβούρες, Δραπετσώνα
26/4, Κυ, Ραμόνα, Καλλιθέα
28/5, Πε, Μιχάλης, Χαϊδάρι
26/6, Πα, Γλάρος, Πέραμα
10/9, Πε, Έλατος, Κερατσίνι
1/10, Πε, Καντίνα, Πέραμα
1/11, Κυ, Ραμόνα, Καλλιθέα
24/11, Τρ, Όπως παλιά, Αγ. Ανάργυροι
22/12, Τρ, Μπριζολάκια και σβούρες, Δραπετσώνα.

Προτείνω για την επόμενη συνάντηση Παρασκευή, 22/1, αλκυονίσει - χιονίσει. Συμφωνούμε; Αντιπροτάσεις; Και προτάσεις για χώρο, παρακαλώ!

επιτέλους έχω μια πρόταση για την επόμενη μάζωξη, ένα καινούριο μαγαζί στο αιγάλεω. λέγεται “νταλγκάς” (έχει βάλει και διαφήμιση για τα παιξίματα εδώ στο φόρουμ), τα παιδιά που το έχουνε είναι ρεμπετόφιλοι και δεν έχουν πρόβλημα με την ώρα ή με την φασαρία. μόνο που δεν ξέρω αν έχουνε μουσική παρασκευές (έχουνες πέμπτες και κυριακές γενικά). εννοείται πως έχει καλό κρασί και φαΐ (και καλές τιμές), αλλιώς δεν θα το πρότεινα!

Καλά ακούγεται, το Αιγάλεω είναι εύκολα προσβάσιμο από βόρεια μέσω Εθνικής Οδού, μένει να ελεγχθεί η διαθεσιμότητα Παρασκευές.

μίλησα με το μαγαζί, μάλλον είναι οκ για την συγκεκριμένη. το θέμα είναι ότι προέκυψε να παίξω εκεί αυτήν την κυριακή, ενώ αποφεύγω να προτείνω για μαζώξεις μαγαζιά με τα οποία έχω επαγγελματική σχέση. να με συμπαθάτε, ελπίζω να μην θεωρηθεί έμμεση διαφήμιση.

Έλα τώρα ρε Νικόλα!.. :slight_smile:

λοιπόν, φαίνεται πως δεν θα παίζω εκείνη την παρασκευή πουθενά. κρατάμε αυτά που αξίζουνε.
και αυτό που σίγουρα αξίζει είναι οι μαζώξεις! μας βολεύει για παρασκευή 22 γενάρη; θέλετε να πάμε στον νταλγκά;

Ωραία, εγώ συμφωνώ: Προτείνεται Παρασκευή, 22 του μήνα, Νταλγκάς . Θα περιμένουμε λίγες μέρες, να δούμε αν υπάρχουν αντιρρήσεις, που βέβαια θα συνοδεύονται από αντιπρόταση.

παιδια ξανα καλη χρονια ευχομαιιι!
κερδισε κανεις φλουρι?

για τις 22/1 υπαρχει τεραστια πιθανοτητα να παιζουμε:(
Αντιπροτεινω 23 ή 30/1 Σαββατο εκτος αν θελετε και αλλες μερες αν μιλαμε για μετα τις 20/1
Οποτε Τεταρτη 20/1
Δευτερα 25/1
Τριτη 26/1
Τεταρτη 27/1

ο Νταλγκας φαινεται πολυ ωραιος!
Οτι αποφασισετε, αλλα θελουμε πολυ να σας δουμε!

Να πω οτι 24/1 θα παιξουμε ωραιοτατα τραγουδια απο αυτα που τραγουδαμε στις ωραιες μαζωξεις σε μια παρουσιαση που θα κανουμε στις 1002 νυχτες(οχι με ηλεκτρικο πιανο:)

θα φτιαξω σχετικο θεμα να μη σπαμαρω τη συζητηση εδω:)

φιλια!

Όταν πρότεινα Παρασκευή και όχι Δευτέρα, Τρίτη κλπ. το έκανα για να “εκμεταλλευτούμε” ΠΣΚ, σε αντιπαράθεση με τις συνευρέσεις μεσοβδόμαδα. Έτυχε οι δύο προηγούμενες βραδυές να είναι και οι δύο μεσοβδόμαδα. Θα μπορούσαμε να το κάνουμε Σάββατο 23 ή Σάββατο 30, δεν θα ήταν σωστό τρεις συνεχείς μεσοβδόμαδες μαζώξεις. Ακούω σχόλια.

Εχειε δικιο Νικο μου.Εμεις κανενα προβλημα για 23 ή 30 Σαββατα.
Για Παρασκευη 22 δυστυχως το βλεπω δυσκολο.

άντε να δούμε για σάββατο 23. θα μιλήσω και με το μαγαζί αν είναι οκ.

κανένα πρόβλημα, πέμπτες βράδυα και κυριακές μεσημέρια έχουν μουσική. τις υπόλοιπες μέρες είναι στην διάθεσή μας!
απλά φοβάμαι το σάββατο γιατί μπορεί ο καθένας να έχει μια κοινωνική υποχρέωση, πέρα από τα μεροκάματα των μουσικών.

Εχει δικιο ο Νικος.

Οτι βολευει καλυτερα τους περισσοτερους.Αν ειναι καλυτερα για Παρασκευη 22, τοτε ελπιζουμε να σας δουμε στην επομενη γιατι εμεις δεν θα μπορουμε.
Αν ειναι για σαββατο 23 που θα μπορουμε, θα ειναι τελειο!

Κάποιοι που να έχουν πρόβλημα με Σάββατο 23 του μήνα;

θα ξαναεκφράσω τους φόβους μου για το σάββατο, λόγω εκτάκτων κανονισμάτων. ποιος θα πει στην παρέα “έχω μάζωξη του φόρουμ, δεν έρχομαι στα γενέθλια/γιορτή/ρεγιούνιον/πάρτυ/θέατρο/σινεμά”; όλα αυτά γίνονται 90% σάββατο!

Ωραία. Οπότε, οριστικά Παρασκευή 22 του μήνα, “Νταλγκάς”. Λαμπρινή, Γιώργο, ραντεβού για τον επόμενο μήνα!