Cort earth 900

Εχει πάρει το μάτι κανενός σε κάποιο μουσικό κατάστημα της Αθήνας την κιθάρα Cort earth 900? Πήγα στον Λογοθέτη ( πρέπει να είναι αντιπρόσωπος της cort στην Ελλάδα ) και δεν υπάρχει, έχει τελειώσει και δεν γνωρίζει πότε θα φέρει.

Γεια και χαρά!
Απ’ ό,τι γνωρίζω, η παραγωγή της εν λόγω Κορεάτικης κιθάρας έχει σταματήσει από το εργοστάσιο. Τώρα πωλούνται όσες έχουν απομείνει σε διάφορα μαγαζιά αλλά κυρίως on-line από το διαδίκτυο. Ψάξε λίγο και θα βρεις αρκετές. Είναι κι ένα κατάστημα στη Σαλονίκη που πουλάει την κιθάρα αυτή, αλλά λίγο ακριβά. Αλήθεια, καμιά κριτική για το συγκεκριμένο όργανο σ’ αυτό το φόρουμ θα διαβάσουμε; Για να κάνω την αρχή, από εμφάνιση και ποιότητα υλικών “σκίζει” για τα λεφτά της, αλλά από ήχο…:230:

Σε ευχαριστώ Δημήτρη!

lakewood η Αyers κιθαρα δοκιμασες?Ειναι πολυ καλη για λιγα χρηματα παραπανω απο την cort.μια ρεμπετοκιθαρα παλια ελληνικη αμα ψαξεις δινει πιο πολλα σε ηχο απο μια κινεζικη παντως…

Βαγγέλη, δεν έχω δοκιμάσει κιθάρες από τις μάρκες που αναφέρεις. Συμφωνώ όμως απόλυτα μαζί σου για τις παλιές ελληνικές λαϊκές κιθάρες!

εγω στην θεση σου θα εψαχνα οτι υπαρχει στην ελληνικη αγορα και μετα θα αγοραζα.θελει πολυ υπομονη και τυχη .Εγω για gypsy jazz κιθαρα εφτασα Ολλανδια καθοτι η εγχωρια παραγωγη δεν ειχε κατι αξιολογο.

Εαν ζητας κατι πολυ θα το βρεις …