Χειμώνας 2009

Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω, έχουν λίωσει στις πρόβες (και πως αλλιώς), γουστάρουν απίστευτα(και πώς αλλιώς) και είμαι σίγουρος Χαλκιάς με Κορακάκη θα σμίξουν πολύ όμορφα!!Θα αξίζει αρκετά ο χειμώνας φέτος…

δηλαδή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη είναι κλειστό; Ή απλά δεν είναι η Θεοδώρα μαζί τους;

Όχι απλά δεν παίζουν. Για τις Δευτέρες κάτι “ψήνεται” κατά ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑ μεριά,(ΨΥΡΗ).

…μόλις γύρισα απ’το “ΤΑΞΙΜΙ”!
…αξίζει να πάτε ένα βραδάκι παιδιά(και 2 και 3 και 4 βραδάκια)!..αξίζει 200%…
…θα φχαριστηθεί η καρδούλα σας…και τα αυτάκια σας…
…μασάζ στην ακοή είν’οι πενιές τους:78:!!!

…γουέλντάν και…μπιούτιφουλ…δηλαδίς!!!

Γεια χαρά και από εμένα! Να ενημερώσω ότι και στο χαλάνδρι στη Μέδουσα ξεκινάμε την παρασκευή 23/10/2009, σήμερα δηλαδή. Εκεί θα ξαναπαίξουμε αγαπήμενα τραγούδια με τη δική μας μερακλίδικη προσέγγιση. Οκ δύο άτομα είμαστε αλλά προσπαθούμε να δώσουμε αυτό το παρείστικο!

Άντε και καλή τύχη μάγκες…

Έχουμε ήδη ξεκινήσει και πιστεύω ότι τα καινούργια τραγούδια του Βαγγέλη Κορακάκη, αποτελούν απάντηση στο αν μπορεί στις μέρες μας να υπάρχη λαικό μπουζουξήδικο τραγούδι.
Εύχομαι σε όλα τα μαγαζιά νάναι καλή η χρονιά ,ωφέλιμη και δημιουργική…

Αν θες γίνε λίγο περισσοτερο συγκεκριμένος για το ρεπερτόριο, αγαπημένο μπορεί να είναι και το Μάτια μπλε… που λέει ο λόγος! Επίσης δεν το γνωρίζουμε το μαγαζί, τί είναι ταβερνάκι, μεζεδοπωλείο? Μιας και δεν είμαστε μακριά μήπως περάσουμε !

Φίλε Μπάμπη το ρεπερτόριο είναι από έντεχνο δηλαδή Παπάζογλου, Μάλαμα κλπ έως Σουγιούλ Τσιτσάνη, Μάρκο και άντε και κανένα γνωστό λαϊκό. Η αλήθεια είναι ότι δεν καλύπτουμε τα γούστα της παρέας, που έχουν να κάνουν με Βανδές Βίσσες κλπ χωρίς να θέλω να θίξω κανένα…Το μαγαζάκι είναι μεζεδοπωλείο με ζεστή ατμόσφαιρα (πετρα ξύλο) και τζάκι. Αυτά εν ολίγοις…

Άντε και καλή τύχη μάγκες

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 08:08 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 07:57 —

Άλκη να 'σαι καλά

Τελικά τι παίζει τις Δευτέρες στην Κληματαριά??

[b][u]«Γι’ αυτούς που κρύψανε το σπόρο της ζωής»[/b][/u]
Μια αναφορά στην καινούρια δισκογραφική δουλειά του Β. Κορακάκακη (απόσπασμα):

"…Καλλιτέχνες που ο καθένας έχει γράψει τη δική του ιστορία στο λαϊκό τραγούδι ο Λάκης Χαλκιάς και ο Βαγγέλης Κορακάκης συμπράττουν για πρώτη φορά στη δισκογραφία, στο δίσκο «Λεβέντικες καρδιές» (κυκλοφορεί από τη «Δίκτυο»), μια συνεργασία που αποτυπώνει την αγάπη και τη γνώση τους για το λαϊκό τραγούδι, τις κοινωνικές ευαισθησίες και ανησυχίες τους, την ανάγκη τους να μιλήσουν «σ’ αυτό το χαλασμό… γι’ αυτούς που κρύψανε το σπόρο της ζωής»…

Τελικά ΠΕΛΥ μου , ξεκινά από ΔΕΥΤΕΡΑ 2-11-2009, και κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ.

Ο Μανώλης ο Δημητριανάκης δεν παίζει πουθενά φέτος? Απαράδεκτο! Ο Μανώλης ,τον οποίο τυγχάνει να τον έχω γνωρίσει κιόλας, είναι καταπληκτικός μουσικός με ανεπανάληπτο παίξιμο γνήσιος συνεχιστής του Πειραιώτικου και πολύ καλός άνθρωπος, αυθεντικός και μεγάλη ιστορία στο Ρεμπέτικο τραγούδι. Οπωσδήποτε πρέπει να βρεθεί μαγαζί να τον απολαύσουμε και φέτος.

Ξέρουμε αν η Πριγκηπέσσα είναι ανοιχτή Κυριακές βράδυ;;;; Ενδιαφέρομαι να πάω σήμερα…:088:

τηλεφωνο = 2310 273-542 , εαν το βρεις ανοιχτο , εχει καλα …:slight_smile:

εαν οχι , “Νιαβεντι” = στανταρ ανοιχτο = τηλεφ. 2310 269-930 = Πετρος ο μαγαζατορας απο Πελαγια … :089: … Διευθυνση = Ολυμπιαδος 82

σε ευχαριστώ πολύ Πελαγία μου…

Το groupaki είναι καινούριο! Στηρίξτε το εάν θέλετε. Έγινε για να δοθεί μια μικρή γεύση…

http://www.facebook.com/group.php?gid=192060484873&ref=search&sid=665596576.2359555086…1

Άντε, και καλή τύχη μάγκες…:088:

Και κάτι για εκείνους που θέλουν να προβλέπουν…:slight_smile:

http://www.gastronomia.gr/restaurant…ntId=908&anc=1

Άντε, και καλή τύχη μάγκες…:088:

…δύο κουβέντες θα σας πω…μέσα από την καρδιά μου…
…αυτό που έζησα εχθές…βγήκε απ΄τα όνειρά μου…

…στο “περιβόλι τ’ουρανού”…πήγα για να γλεντήσω…
…και ότι γκρίζο στην ζωή…πίσω μου να τ’αφήσω…

…Άλκης, Σταυρούλα και Λενιώ…φωνές που υφάναν σ’αργαλιό…
…Λάκης, Βαγγέλης και υιός…κρασί που πάλιωσε ο καιρός…

…να είστε πάντοτε καλά…για να μας ξενυχτάτε…
…και με το φίνο κέφι σας…την νύχτα να κεντάτε…:109:

Στο κουτουκι του πλακα ο Αρης και ο Κωστας παιζουν απο πεμπτη ως Σαββατο για σας !!!
Θα ρθω να σας δω ρεεεε!!!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 20:43 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 20:40 —

Επισης ανοιξε η κιβωτος

Πλ.Αγ.Ιωάννου 11,Δάφνη
με τους Ρέμπελους, τον Γιώργο Σταυρούλια και την Τάκια Παντελοπούλου.

ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕΡΒΙΡΕΙ Η ΑΦΕΝΤΙΑ ΜΟΥ:109::109:

Το κουτούκι του πλάκα? Κι εμείς που δεν το ξέρουμε πως θα το βρούμε Άρη???:082: