Τώρα την καλοκαιριά

Αύριο,Τετάρτη 16 Ιουνίου και ώρα 22.00, παίζουμε με ένα φιλαράκι στο μεζεδοπωλείο “Καλή ζωή”, Θησείου 12, στο Παρκάκι της Αδριανού, στο Θησείο. Τρίχορδον - Κιθάρα και δώστου… Όσοι πιστοί, προσέλθετε…

Και συνεχίζουμε, το Σάββατο 19 και την Κυριακή 20 Ιουνίου, κατά τις 21.00, στο μεζεδοπωλείο “Καλή ζωή”, Θησείου 12, στο Παρκάκι Αδριανού, στο Θησείο… Τρίχορδο - Κιθάρα και δώστου…

Μόλις γύρισα από την ταβερνούλα και τα παιδιά ήταν Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Α !!!
(Όπως και το κρασί με τους μεζέδες για να μην ξεχνιόμαστε…:089:)
Πολλά μπράβο και στον Στέφανο και στον Πάνο…τα σέβη μου για τον τρόπο που παίζατε!!!
Νά’στε καλά παιδιά!
Δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα η βδομάδα παρά με ένα τόσο καλό Κυριακάτικο βράδυ.:088:

Μεζεδοπωλείο “Καλή ζωή” (Θησείου 12, Παρκάκι Αδριανού, Θησείο)
Σάββατο 26 Ιουνίου και Κυριακή 27 Ιουνίου, ώρα 21.00
Στέφανος Μαγουλάς : Τρίχορδον
Παναγιώτης Διαμάντης : Κιθάρα

Κι ένα δείγμα…

http://www.youtube.com/watch?v=M2-U-qZI_Vc

http://www.youtube.com/watch?v=2B1MYFek97Y

ω ρε φίλε, όμορφα πράγματα!
δυστυχώς η κάμερα είναι μακριά από σένα και δεν ακούγεσαι. πες και κανένα κομματάκι να ξεκουράσεις τον μπουζουξή! ο οποίος έχει γεμάτη πενιά και προσεγμένο παίξιμο. τί όργανα έχετε;
από ιούλιο ελπίζω να περάσω, μακάρι να κρατήσει η δουλεία!

Μπράβο παιδιά

Τα όργανα είναι αυτα που βλέπετε δηλαδή Μπουζούκι, Κιθαρόνι και ο Μικρός που ειναι κρεμασμένος δίπλα μου. Κατα βάση εγώ παίζω μπουζούκι κι Ο Πάνος κιθάρα διότι του αρέσει περισσότερο (έτσι λέει). Γενικά, το θέμα είναι μοιρασμένο αλλά τα εν λόγω δείγματα τα τράβηξαν φίλοι του Πάνου που του ζήτησαν τα τραγούδια που παίζουμε τα οποία εγώ δεν ήξερα οπότε πήρα το “κουπί”. :089:

Μπράβο Στέφανε με τα ωραία σου! Το υπέροχο κιθαρόνι είναι παλιού κατασκευαστή ? Κρίμα που δεν ακούγεται πολύ στο βίντεο…

ΥΓ.Το επόμενο ΠΣΚ σίγουρα θα περάσω.

από Μικρός στα βάσανα! ξεχωρίζει από την κατάληξη της ταστιέρας!
ρωτάω για το κιθαρόνι γιατί φαίνεται παλαιού στυλ, και για το μπουζούκι γιατί έβγαλε κατάλληλο ήχο για τα κομμάτια, ειδικά εκεί στο λα μινόρε. ποιός τα έχει φτιάξει;

Στεφανάκο χρειάζεται κράτηση?

Λοιπόν,το κιθαρόνι είναι του φίλου ιατρού που έχει και το μπουζουκι του Μπρα το οποια φαινεται στο αλμπουμ μου και ο οποίος έχει μια σειρά καταπληκτικά όργανα χωρις να την παλεύει μια παικτικα. Το εν λογω κιθαρονι, αν θυμαμαι καλα, το εχει βρει σε ενα παλιατζιδικο και το πηγε στον Χριστοφορο και το επισκευασε κι απο τοτε ειναι στην πατρα και καθεται. Οπου το βρήκα εγώ και το τσιμπησα. Το μπουζουκι ειναι ο μπουζουκαρος μου, κατασκευης κυρ Παναγιωτη Καφετζοπουλου.

ξέρουμε κατασκευαστή για το κιθαρόνι ή δεν είχε ετικέτα κλπ χαρακτηριστικά; αν ο φίλος σου δίνει κι άλλα όργανα ειδοποίησε -κρίμα να κάθονται, ε;
πω πω, τσατ το κάναμε…

κρατηση δεν θελει αλλα θα ρωτησω αν κανει γιατι το σαββατο γινοταν ψιλοχαμος.

Νικολα, η πλακα ειναι οτι δεν τα δινει, απλα τα “δανειζομαι” για μεγαλα διαστηματα επειδή κάθονται.

Για όλο το καλοκαίρι, θα παίζουμε κάθε Σάββατο και Κυριακή στο μεζεδοπωλείο “Καλή Ζωή”, Θησείου 12 (Παρκάκι Αδριανού) στο Θησείο. Ξεκινάμε 21.30 το Σάββατο και 20.30 την Κυριακή. Σας περιμένουμε…

Φιλική Συμβουλή: Όσοι θέλετε να ακούτε τι παίζουμε κι όχι να έχετε μια μουσική υπόκρουση, σας προτείνω εως και σας προτρέπω να έρθετε Κυριακή. Είναι πιο ήσυχα και το κλίμα πιο ωραίο σε σχέση με το Σάββατο που γίνεται πανικός…

πάντως πριν δυο σάββατα που σας απόλαυσα βρήκα εύκολα θέση επειδή όλοι βλέπανε μπάλα -το μόνο καλό του μουντιάλ… δεν ξέρω για μεζέδες και ξύδια γιατί δεν δοκίμασα, πάντως μουσική και παρέα θα απολαύσει όποιος πάει!

Επειδή αρέσουμε… :092:

Για όλο το καλοκαίρι, θα παίζουμε κάθε εβδομάδα, από Πέμπτη έως και Κυριακή, στο μεζεδοπωλείο “Καλή Ζωή”, Θησείου 12 (Παρκάκι Αδριανού) στο Θησείο. Ξεκινάμε 21.30 την Παρασκευή και τοσ Σάββατο και 20.30 την Κυριακή. Σας περιμένουμε…

Φιλική Συμβουλή: Όσοι θέλετε να ακούτε τι παίζουμε κι όχι να έχετε μια μουσική υπόκρουση, σας προτείνω εως και σας προτρέπω να έρθετε Πέμπτη ή Κυριακή. Είναι πιο ήσυχα και το κλίμα πιο ωραίο σε σχέση με την Παρασκευή ή το Σάββατο που γίνεται πανικός…

τώρα την καλοκαιριά πάει διακοπές ο κόσμος, οπότε σκαντζάρω τα παιδιά στην “καλή ζωή”! 12-15 αυγούστου παίζουμε στέφανος-νίκος και 19-22 αυγούστου παίζουμε παναγιώτης-νίκος. όσοι ξεμείνατε αθήνα προσέλθετε…

Χθες το βράδυ ήμουν εκτάκτως στην “καλή ζωή”.
Ο Στέφανος κι ο Παναγιώτης παίζουν πάρα πολύ καλά, με αγνό ρεμπέτικο ύφος παρακαλώ. Σοβαρά κομμάτια μόνο. Στέκομαι σε αυτό, διότι με το φοιτητόκοσμο που συχνάζει, θα μπορούσαν να παίζουν άλλα κι άλλα…
Σας προτρέπω να πάτε να τους ακούσετε -νωρίς για να βρείτε τραπέζι.