Το ξέρει κάποιος; Ψηφιακή σχεδίαση ενός οργάνου

Πριν απο αρκετο καιρο τριγυριζοντας (στο ιντερνετ) επεσα σε μια σελιδα που περιειχε τις παρακατω φωτογραφιες,αυτα τα οργανα ειναι σχεδιασμενα ψηφιακα!!!

Μηπως ξερει καποιος ποια μπορει να ειναι αυτη η σελιδα?..Εχασα τη δ/ση.

Μηπως εχει καποιος υποψιν καποιο προγραμμα σχεδιασης που θα μπορουσε να βοηθησει στην ψηφιακη σχεδιαση ενος οργανου;

Ένα από τα προγράμματα σχεδίασης, είναι το CorelDraw. Αν και καλό θα ήταν πρώτα να προσπαθήσεις με το χέρι και μετά που θα ξέρεις ακριβείς διαστάσεις να παίξεις με το Corel Draw.

Έαν έχεις κρατήσει τις φωτογραφίες από το site, δίχως να τις μετονομάσεις, μπορείς να πας στο αρχείο σου, να πας και καλά να κάνεις Rename, στο όνομά του, να κάνεις αντιγραφή την ονομασία του, επικόλληση στο google και να σου βρει ποια είναι η σελίδα αυτή. Δεξιά επάνω στο google, έχει και επιλογή ΕΙΚΟΝΕΣ, έτσι ώστε αν πολλά αρχεία στο διαδύκτιο έχουν την ίδια ονομασία, να μπορείς να δεις μόνο τις εικόνες, ώστε να αποφασίσεις αν είναι όντως αυτές.

Άλλος τρόπος, αντί να κάνεις rename – αντιγραφή επικόληση ονομασίας, είναι πολύ απλά να δεις την ονομασία του αρχείου σου και απλά να την γράψεις στο google και να κάνεις search.

Κάτι έχει γίνει και δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες που λες.

99% εννοείς αυτό το μπλογκ, κάπου έχει σχέδια από μπουζούκια καμωμένα σε υπολογιστή…

Εικόνα 003..jpgΕικόνα 001..jpgΕικόνα 002..jpgΕικόνα 004..jpgΕικόνα 005..jpg
ΧΑΖΕΨΑ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!..ΣΥΓΓΩΝΜΗ ΜΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΩ!!!

Φιλε Μπαμπη πετυχες διανα…να σαι καλα ρε φιλε!!!

ειναι ιδεα μου ή οι ταστιερες φαρδαινουν οσο ανεβαινουν προς το καραουλο??

νομίζω είναι μέλος του φόρουμ

SDIMIS αλλα μπορεί να κάνω λάθος

Φίλε μου μπές στο dxrstodoulou.gr και θα δης αρκετά σχέδια ψηφιακά φτιαγμένα.
επίσης το αποτέλεσμα ενος τέτοιου αρχειου μπορείς να το δης σε όργανα κατασκευής μας
στην Σπύρου Τρικούπη 69 στην Αθήνα… [ΗΧΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΕΠΕ] 2103839224