Τι θα κάνετε την παραμονή πρωτοχρονιάς

Παραμονή Πρωτοχρονιάς στον «902 TV» (ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ:087::087::087::087:)Η εκπομπή της τηλεόρασης του «902» «Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα», το βράδυ της παραμονής της Πρωτοχρονιάς, φιλοξενεί την «ΑθηναίισσαΟ Γιώργος Ξηντάρης, η Σοφία Εμφιετζή, η Κατερίνα Τσιρίδου και ο Παναγιώτης Αστεριάδης μαζί με τους υπόλοιπους μουσικούς παίζουν και τραγουδούν Λαϊκά - ρεμπέτικα, παραδοσιακά,

Δεν τρελλάθηκα να βγω έξω παραμονή πρωτοχρονιάς!

Συμφωνο μαζί σου Πάνο αλλα για βάλε μια δημοσκόπηση να δουμε τι θα κάνει ο λαός του Φορουμ!!!

ΑΔΜΗΗΗΗΗΝΟΡΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΕΕΕΣ WEB MASTER να βρεθει αυτος ή αυτή που ψηφισε οτι θα πάει σε πιστα
ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΘΕΙ ΣΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΑΥΡΟΜΕΝΟΣ!!!:019::019::019::019:

(πλακα κανω εεε)

Χωρίς πλάκα, χρειάζεται και μία επιλογή ακόμα: θα πάω σε μάζωξη σε φιλικό / συγγενικό σπίτι.

χρειάζεται στην δημοσκόπηση και η επιλογή θα δουλεύω σε μαγαζί!! Δυστυχώς θα είμαστε πάρνηθα και θα δουλεύουμε. Όποιος έβαλε την μεγάλη πίστα πολύ κακώς έκανε

Θα ριξω στο πατωμα ενα κιλο ρυζι και θα το μαζευω σπυρι σπυρι , μεχρι να βγαλω
εγω σπυρια και φλυκταινες απ` το κακο μου …
Οση ωρα θα μαζευω , θα τραγουδω ενα τραγουδι μονο για τον ΑΡΗ ΦΩΛΙΑ και
συγκεκριμμενα το ρεφραιν << μα θα βρω την τιμωρια κι ας με κρινει η κοινωνια >> !!!

καλη χρονια να μας μπει Αρη Φωλια κι απο οπου θελει ας μπει … χεχε …:092:

Υ.Σ. το ρυζι θα στο φερω στο γαμο σου , ριμεμπερ …

Το έχω ξαναδημοσιεύσει, αλλά έχει περάσει αρκετός καιρός και ταιριάζει με το ρύζι της Πελαγίας. Δεν προτείνω πάντως την ίδια τιμωρία και για τον Άρη.

Στο παλάτι του Μαχαραγιά εμφανίζεται ανθρωπάκος και λέει: -Μαχαραγιά μου, βάλε τους ανθρώπους σου να σκάψουν στο χώμα μία τρύπα, ίσαμε πορτοκάλι, και δώσε μου στο χέρι μία χούφτα ρύζι. Στήσε με πέντε βήματα μακρυά και εγώ θα προσπαθήσω, σπυρί σπυρί να πετάξω το ρύζι μέσα στην τρύπα. Αν ένα σπυρί βγεί απʼ έξω, ας μου πάρεις το κεφάλι. Αν πετύχω, ας με ανταμείψεις όπως εσύ κρίνεις. Ούτε ένα σπυρί δεν βγήκε έξω και ο Μαχαραγιάς ρώτησε: -Και πόσον καιρό σου πήρε, άνθρωπέ μου, να μάθεις να το κάνεις αυτό; -Μα, μιάν ολόκληρη ζωή μαχαραγιά μου. Τότε ο Μαχαραγιάς διέταξε να του πάρουν το κεφάλι, λέγοντας: Άδικα τον τόπο πιάνει ένας άνθρωπος που ξόδεψε όλη τη ζωή του για να μάθει να κάνει ένα τόσο άχρηστο πράγμα.

αν μας μπει απ όπου θέλει είναι ένα θέμα πελαίτσα μου!!!:087::087::087::087:

ας το βάλουμε (το νέο έτος ακου κει που μας αρέσει)

το ρύζι το θέλω

exei kaneis na protinei tipota gia konstantinoupoli?

Καθιερώσαμε με τη γυναίκα μου εδώ και 5 χρόνια που’χουμε τα παϊδάκια μας (με διαλυτικά αυτή τη φορά!) να περνάμε την αλλαγή του χρόνου στο σπίτι μας. Παλιότερα, πριν τα παιδιά, είμασταν σε φιλικά σπίτια και μετά (κατά τα ξημερώματα) σε πάρτυ ή μπάρ και τέλος για καμιά σουπίτσα…

Φέτος θα περάσουμε αυτή τη μέρα με φίλους και τα παιδιά τους σπίτι μας.:247::127:

ΦΙλαρακι κι εγω Κωνσταντινουπολη θα ειμαι πρωτοχρονια. Βαλτε κανα χερακι παιδες

exis pm :088:

Από συντονιστή: στα ελληνικά…

Εγώ πάλι επειδή δεν βρήκα εισιτήρια για πιο αργά πρωτοχρονιά φέτος θα κάνω στο μέρος που σπουδάζω μακριά από οικογένεια ,φίλους, κοπελιά δεν βαριέσαι γεροί να είμαστε .Χρόνια πολλά σε όλους μάγκες με υγεία πάνω από όλα .:slight_smile:

Από συντονιστή: στα ελληνικά…

Tamam, Tamam.

Εντυπωση μου κανει στο Ρεμπετικο Φορουμ να μην εχει ψηφιση καποιος πως θα παει σε ΡΕΜΠΕΤΑΔΙΚΟ:246:

Ίσα-ίσα που δε θα έπρεπε να σου κάνει καθόλου εντύπωση…:089:

Μαλλον ο καθε ενας ζηταει αυτο που του λειπει.:109:

Καλά το ρεμπεταδικο… ειναι και η ρημαδα η κριση στη μεση… ρε σεις, πώς μπορειτε να ξεχνατε το ΤΖΟΓΟ???
Ουτε στο μαλτιπλ τσοις των στατς δεν υπαρχει… ΞΕΝΕ…

φώτη,το ρεμπετάδικο τέτοια μέρα…μόνο ρεμπετάδικο δεν θυμίζει…όσο καλή διάθεση και να έχεις,όση όρεξη και λαχτάρα να χαθείς στις μουσικές που αγαπάς…άν καταφέρεις νάσαι πρώτη μούρη!(μούρη με μούρη με τους μουσικούς)κατι θα κάνεις!αλλιώς?δεν θα το ξανακάνεις…