Ταμπλατουρες για μπαγλαμα

Καλησπέρα σας πάλι!μαθαινω μπαγλαμά και θα με διευκόλυνε πολύ αν κάποιος είχε ταμπλατουρες.ευχαριστω εκ των προτέρων!

Καλησπέρα.Γενικά οι ταμπλατούρες που βρίσκεις σε βιβλία εκμάθησης τραγουδιών κάνουν για όλα τα μπουζουκοειδή.Μπορείς να βρείς αρκετά με μία απλη αναζήτηση στο διαδίκτυο .Εγώ όμως αντ’ αυτού θα σου πρότεινα να ψάξεις βίντεο εκμάθησης στο γιούτιουμπ και να μάθεις από εκεί.Η εκμάθηση με την ταμπλατούρα είναι μέν χρήσιμη αλλά δεν έχεις την αίσθηση του ρυθμού και την διάρκεια της κάθε νότας .Ενώ με το αυτί τα καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα .Βέβαια αυτό έχει να κάνει με προσωπικό γούστο .Επίσης όσον αφορά την εύρεση ταμπλατούρας στο διαδίκτυο ίσως τα βρείς λίγο σκούρα .Προσωπικά έχω βρέι μόνο με πληρωμή .Ελπίζω να μην κούρασα πολύ.Καλη συνέχεια και καλές πενιές !

2 «Μου αρέσει»

@Pine_Lopi Σε ενδιαφέρουν τα ακόρντα ή τα σόλα; Αν σε ενδιαφέρουν τα ακόρντα, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου και θα χαρώ να μοιραστώ ότι έχω στη διάθεσή μου (με κάθε επιφύλαξη ως προς την εγκυρότητα ή χρησιμότητα). Καθώς επίσης και ότι χρειάζεται από πηγές για να βγάλεις ακόρντα σε όποιο τραγούδι επιθυμείς.

1 «Μου αρέσει»