Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2010

Είπαμε η επόμενη συνάντηση να είναι ημέρα που να βολεύει και τους επαγγελματίες φίλους μουσικούς…:088:

Εγω σας ευχαριστω ολους που με τιμησατε με τις ωραιες σας παρουσιες, τα χαμογελα σας, και το τραγουδι σας. Ειναι παρα πολυ ευχαριστο καθε φορα που συναντιομαστε ολοι μαζι και λεμε τα τραγουδακια που μας αρεσουν. Τινα σου υποσχομαι οτι την επομενη φορα αυτα τραγουδια που ζητησες θα στα παιξω, θα τα περασω σημερα κιολας.

Και η Τίνα εκεί;;!!! Έπρεπε να το φανταστώ…!!!

Τα τραγούδια που είπαμε, όσα πρόλαβε και έγραψε το recorder πριν μείνει από μπαταρία.

Ή δεν άνοιξες τις φωτό ή δεν γνωρίζεις … την κούκλα μας :092:

Το τραγουδι που γραφεις αγνωστο ειναι το παντερημος μες τον ντουνια του Μπαγιαντερα

Aπο την μάζωξη του forum στην Ταβέρνα “Κοσμογωνία” 10-12-2010… Πολύ καλή η παρέα, η μουσική τέλεια, όπως επίσης το φαγητό και το κρασί .Συγχαρητήρια σε όλους…
Ηταν μιά πολύ ευχάριστη νότα στην ζωή μας…

πω πω ομορφιές!! μπράβο βρε παιδιά!!!

Explore Zenito Mirumoto

Explore Zenito Mirumoto

Explore Zenito Mirumoto

Περίμενα μήπως ανεβάσει κανένας video που να βλέπεται αλλά δεν κι έτσι θα τολμήσω να εκτεθώ με αυτά τα χάλια που βλέπετε γιατί νομίζω ότι πρόκειται για ντοκουμέντα. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τον Νίκο να παίζει πολίτικο λαούτο.
Ο δαίμων :092: του εικονολήπτη έβαλε τη ρύθμιση σε υψηλό φωτισμό ενώ στην ταβέρνα ήταν χαμηλός και δυστυχώς προέκυψε το μη αναστρέψιμο αποτέλεσμα που βλέπετε. Βάλτε όσα “Σεμνά” θέλετε.
Ζητώ συγνώμη από τα μάτια σας κι αν οι υπεύθυνοι τα θεωρούν εντελώς απαράδεκτα μπορούν να τα διαγράψουν.

μια χαρά τα βιντεάκια, κρύβουν τις ατέλειες -στις ηχογραφήσεις όμως αναδυκνείεται το μεγαλείο μας… να χαρώ εγώ ρουφιάνους!!!
ευτυχώς που έσπασε η ρε στην κιθάρα και ακούσαμε και λίγη λάφτα

Ευχαριστώ. Το διόρθωσα

Μπράβο ρε παιδιά!!! Κρίμα που δε μπόρεσα να είμαι εκεί :frowning: Αλλά απ’ ότι φαίνεται θα επαναληφθεί :slight_smile:
Καλή χρονιά σε όλους!

Δεν την γνωρίζω…!!! :slight_smile:

Πρόσεχε τι λές…έχω ντοκουμέντα!!!:092:

Ήμουν και γώ εκεί αν και αόρατος!
Ευχαριστώ τον φίλο μου zabe για την φιλοξενία και όλους τους παρευρισκόμενους για την ώραία τους μουσική παρέα προχτές στην Κοσμογωνία.
Τώρα να περιμένουμε την επόμενη μάζωξη.

Υ.Γ : Νικήτα και Ηλία περιμένω εντυπώσεις από τα CD.

Συγχαρητήρια αγαπητέ κ. Νικήτα!!!
Εγώ ήρθα με την μηχανή στην μάζωξη, αλλά είχα ξεχάσει πώς δουλεύει το video [λόγω της συχνής χρήσεως…:-)]
Την επόμενη φορά θα έρθω διαβασμένος!!!

κι εγώ με μηχανή ήρθα, αλλά δεν έχει ούτε βίντεο ούτε μανιβέλλα! μόνο μίζα και μπαγκαζιέρα…

Μα κι εγώ με μηχανή μετακινήθηκα, αλλά παρέμεινε κάτω από το καπώ του αμαξιού…

Γειά σου Νίκο με το χιούμορ σου. Την επόμενη φορά να με προειδοποιήσεις όταν πρόκειται να τραγουδίσεις με τον ιδιέταιρο τρόπο που δεν ξέρω πως να τον χαρακτηρίσω για να τον αποδόσω σωστά. Αυτή τη φορά έχασα το ντοκουμέντο, κρίμα.:089:
Τι πάθατε με τις μηχανές?
Δεν στήνομε καμιά μηχανή για την επόμενη μάζωξη λέω εγώ κι ας πάμε και πετόντας.

πολύ απλό: παίζεις 9-4 σάββατο βράδυ, κοιμάσαι 6-12, ξαναπαίζεις 2.30-5.30 την κυριακή, και μετά πας στη μάζωξη 7-11 κουτουλώντας από τη νύστα και με φωνή κλεισμένη ήδη από το σάββατο…
όσο για τις μηχανές, δεν ρωτάμε τον peven για την υπογραφή του; κάτι θα ξέρει!