Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2010

κι εγώ είμαι μέσα!:090: αν τελικά κανονιστεί, ως ακροάτρια βέβαια

κρίμα, θα’μαι σε δουλεία κυριακή μεσημέρι (και κάθε κυριακή αν πάει καλά). ηλία (zabe) δε σε ξέχασα, κάποια στιγμή θα περάσω για το χρωστούμενο δωράκι!
καλά να περάσετε! θα είναι όμορφα όπως στου ζωγράφου…

:016::016::016::016::016::016::016::016::016::016::016:δουλευω κλαψ κλαψ

Για να μη το κουράζουμε λοιπόν, όποιος θέλει και μπορεί, την επόμενη Κυριακή παίρνει τηλέφωνο στο zabe, το τηλέφωνο το έδωσα στο #20, κλείνει τραπέζι για τα άτομα που θα φέρει, ρίχνει το συνθηματικό “από το φόρουμ”, για να μας βάλουν κοντά και παίρνει τα οργανάκια παραμάσχαλα.
Όσοι δε μπορούν, ίσως να μπορέσουν στη επόμενη μάζωξη , σε άλλη ταβέρνα! :088:
Εάν δε βολεύει το μεσημέρι Κυριακής, τον επόμενο μήνα μπορούμε να μαζευτούμε πχ τη δεύτερη Πέμπτη του μήνα 9μμ! :127:

Θα κανονιστεί μες στους επόμενους μήνες κάποια μάζωξη στην Καντίνα στο Πέραμα? (όπως πέρσυ το Γενάρη)

Παρτε και το κινητο μου αν τυχον δεν απαντα το σταθερο 6936230800

Και να πουμε και τυπικα μια ωρα προελευσης 2:30 με 3:00. Καλα ειναι?

Καλά είναι, αν θέλεις δώσε οδηγίες για το πώς θα έρθουμε, για μας που δεν ξέρουμε την περιοχή…:230:

Λοιπον οσοι χρησιμοποιησουν Εθνικη οδο, βγαινετε στην Δυραχιου(η οποια συνεχιζει σαν Βορειου Ηπειρου), ολο ευθεια μωλις περασετε στ αριστερο σας χερι τον Αγιο Μελετη κανετε δεξια στην Χειμαρας στην γωνια εχει κι ενα anytime market και το δευερο ή τριτο αριστερα ειναι η Πρεβεζης. Αν θελετε να ρθετε απο κεντρο παρτε την Λενορμαν και το καπνεργοστασιο στριψτε αριστερα(οσοι ερχονται απο περιστερι) ή δεξια (οσοι ερχονται απο κεντρο) στην Κρεοντος μωλις φτασετε στο μετρο στα Σεπολια καντε δεξια στην Φιλιππουπολεως και το τριτο στενο δεξια ειναι η Πρεβεζης.

όσοι κουβαλάτε όργανα ας μου στείλουν ένα πμ… να ξέρουμε τι έχουμε δηλαδή…

Παιδιά, αν και πολύ νέος στο φόρου, (γουστάρω) πολύ να βρεθώ στην συνάντηση!!! Αρκεί μη δουλεύω!!!
Φιλικά ΓΙΑΝΝΗΣ!!!

Ζabe και giorgos_86 θα γίνει αύριο η “Κοσμογωνία” με μπουζουκομπαγλαμάδες??:246::102::127:

Τι ώρα και που ακριβως ειναι η κοσμογωνία?

Συγγνωμη για το ακυρο μηνυμα,τωρα διαβασα τα προηγουμενα… Να σβηστει παρακαλώ…

δεν έχει αλλάξει κατι. Εγώ θα έρθω. Τώρα, όποιος πιστός προσέλθει. Απλά αυτό που δεν γνωρίζω είναι πόσα όργανα θα έρθουν. Μπουζούκια είμαστε εγώ και ο Ζαμπε.

Κιθάρα έχει κανείς;

Θα έρθω κι εγώ να σας συνοδεύσω με τη κιθάρα. Κι έλεγα ότι θα είχε κάμποσες κιθάρες.

Μαλλον θα εχω κι εγω φιλαρακια με κιθαρες, οποτε ειμαστε κομπλε.

Κιθάρα όχι. Έχω ένα μπούζουκι (της σειράς) εδώ στην Αθήνα αλλά πιστεύω δεν αξίζει τον κόπο να το κουβαλάω μιας και θα έρθω με το μετρό. Από την άλλη άμα περισσεύει κανένα μπουζούκι στο μαγαζί και “κάτσει” θα χαρώ να παίξουμε όλοι μαζί (αν και είμαι σίγουρος ότι δεν θα χρειαστεί γιατί θα μαζευτούν αρκετά όργανα!!)

Τα λέμε αύριο

Ευχαριστούμε το φίλο zabe για τη φιλοξενία του στην “Κοσμογωνία” η οποία μπαίνει στα στέκια μας! Νοστιμότατο φαγάκι,καλό κρασάκι, καλή παρέα, μπουζούκια, κιθάρες, λαούτο και τζουράς μας κράτησαν από τις 3 έως τις 9.30μμ!! Η πρώτη τακτική- μηνιαία μάζωξη του φόρουμ μας άφησε με άριστες εντυπώσεις!
Επόμενη μάζωξη τον άλλο μήνα! Ακούμε προτάσεις: ταβέρνα, ημέρα και ωρα!:slight_smile:

Για όσους δεν ήταν εκεί…2 φωτογραφίες για να πάρετε μία μικρή γεύση από την τακτική μάζωξη σήμερα στου Zabe.

άντε να δω και γω πως είναι!!!
έχω να κάτσω σε τραπέζι σαν άνθρωπος κάτι χρόνια!!:085: