Συνέντευξη Ζαμπέτα στον 902

Ξέρει κανείς την συνέντευξη που είχε δόσει στο σπίτι του στον 902 ο Ζαμπέτας;Υπάρχει πουθενά στο ίντερνετ ή μήπως κάποιος απο τους “μεγάλους σε ηλικία” του φόρουμ την έχει να μας τροφοδοτήσει;
Γενικά ξέρω οτι υπάρχει,πριν λίγες μέρες μου είπαν για κάποιον γνωστό μου οτι την έχει σε κασέτα,αλλά μεχρι να το βρεις να να…άστα να πάνε.Ρωτάω γιατί λέει πολλά καλούδια.Λοιπόν;

Άκου έναν αυτοσχεδιασμό από την συγκεκριμένη εκπομπή.

Τραγούδια και άσματα με τον Πάρη Μήτσου ε;:slight_smile:

Το συγκεκριμένο απόσπασμα περιέχεται και στον δίσκο που είχε βγαλει ο 902, “Μαθήματα Πατριδογνωσίας”. Δεν υπήρχε τότε η εκπομπή του Μήτσου. Και για την συνέντευξη που λέγεται πιο πάνω, του Ζαμπέτα στον 902, δεν ξέρω κάτι. Είχε υπάρξει όντως τέτοια συνέντευξη; Εγώ τη μόνη του Ζαμπέτα που έχω είναι η παλιά και γνωστή με τον Χατζιδάκι. Ας πει κάποιος γνωρίζων…

Έχει υπάρξει. Και μάλιστα τα είχα παραθέσει σε βιντεάκια στις “Επιλογές από το Youtube”.
Έπαιζε τον μαθητή και ακόρντα ή δεύτερο μπουζούκι του κράταγε ο γιατρός του ή ένας γιατρός ή κάτι τέτοιο.

Ψάξτε εκεί και θα τα βρείτε.

Καλή Τύχη και Χρόνια Πολλά

Τη συνέντευξη αυτή την ηχογράφησα τότε από το ραδιόφωνο όλη, πρέπει να ήταν γύρω στο 1979 - 80, αλλά μου χάλασε η κασέτα. Υπάρχει τρόπος να την γράψουμε;

Εκτώς οτι είπα οτι ναι υπάρχει γιατι κάποιος γνωστός μου την έχει αλλα είναι δύσκολο να βρεθεί,πριν χρόνια μου είχε πει ο ίδιος ο Πάρης Μήτσου οτι είχε γίνει σπίτι του απο τον 902 αυτή η συνέντευξη.Οπότε ισχύει όπως λέει και ο Κώστας.Τώρα αν την βρούμε…γιατί δεν έχει μόνο τραγούδια απ οτι ξέρω,όπως στο βιντεάκι στο γιουτιούμπ.