Συνάντηση στα 6 αδέρφια (2009)

Μόλις μίλησα με τον κ. Θανάση. Είπε ότι για να μας εξυπηρετήσει καλύτερα να πάμε κατά τις 10 (το αργότερο) οπότε οριστικα να συναντηθούμε 9 με 9:30 εκεί. Φίλε μου liga rosa, μην ανυσηχείς, θα σου φυλάξουμε και μεζέδες και κρασί και μπόλικο κέφι.:102::102::102::112::112::112::089::089::089::247::247::247:

το κούρασα το θέμα, αλλά όταν έλεγα 11 για να σας προλάβω, προφανώς έκανα πλάκα. σοβαρά πάντως, δεν πιστεύω στις 12.30 να σας βρώ στα τελειώματα…
ιατρική με την πρώτη ρε μπαγάσα και μαζί μπουζούκι; μπραβόόό που’λεγε κι ο μπάτης

Ασχετο αλλά και μπουζούκι και ιατρική με την πρώτη και Αθήνα αλλά από,τι φαίνεται το μπουζούκάκι βοηθάει σαυτές τις δουλειές (ειδικά ο Μάρκος και η λοιπή τετράς)… Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι ούτε εμείς θάχουμε τελειώσει στις 12:30 ούτε οι μεζέδες το κέφι και το κρασί. Μην ανυσηχείς για τίποτα φίλε μου.

Ζηλεύω! Τι κρίμα που θα είμαι εκτός Αθηνών! θα ήταν μια καλή ευκαιρία να θυμηθώ τα νιάτα μου! (τα " 6 αδέρφια" ήταν το στέκι μας στα φοιτητικά μου χρόνια!):089:

Πολύ μ’ αρέσει το σκηνικό. Μπορώ να σκάσω μύτη μόνο με το σαρκίο μου αντε κι άλλον ένα παρέα; Όργανο γιόκ μέχρι νεοτέρας. Ανυπομονώ.:089::):088:

Εννοείται φίλε Nikita, είσαι αυπρόσδεκτος. Είναι οριστικό; Να κλείσω και για σένα θέσεις στο μαγαζί;

Υπολογισε και μενα,μικρε!!(σε πειραζω!!!):slight_smile:

2 καρέκλες κράτηση γίνεται?..και βάλε ένα μπουζουκάκι ακόμα στην ορχήστρα.
…στωωωω!:slight_smile:

Αν δεν εχω κοσμο στο μαγαζι, μπορει να κλεισω λιγο νωριτερα και να ρθω, να δω και τον φιλο μου τον Θαναση, και να ριξω και καμια πενια.

Κρίμα.
Αν ήταν Πέμπτη Παρασκευή ή Σάββατο θα ερχόμουν και γώ.

αρχηγε ποσοι εχουμε μαζευτει;:237:
:246: :127: :102: :247:

20 άτομα σίγουρα και άλλοι 7-8 που παίζεται…:085::085::085::102::102::102:

Μεγειά το avatar Άρη…

Φίλε Zabe, είσαι ευπρόσδεκτος…

Μόλις το πήρα χαμπάρι τι μαγειρεύεται. Γράψε κι εμένα με τη κιθάρα μου κι ένα φίλο με το μπουζούκι του.

κρίμα όντως… όταν προτείναμε ημερομηνίες δεν είχαμε πολλά δεδομένα. ας πάει καλά την τρίτη και κανονίζουμε σύντομα το επόμενο!

Φίλε liga rosa, έχεις δίκιο. Την επόμενη φορά, θα αφήσουμε μεγαλύτερο χρονικό περιθώριο και ελπίζω να χρειαστούμε και μεγαλύτερο μαγαζί.:102::102::102:

Μπορώ να έρθω και εγώ, αν ακόμα υπάρχει χώρος. Άτομον έν.

giorgos_86: Επιβάλλεται να έρθεις Νίκο!

Νίκο και το μπουζούκι σου να πάρεις.:110:

Α, ρε γαμωτο ποσο σας ζηλευω. Αυτο το μαγαζι εχει σημαδεψει τα φοιτητικα μου χρονια στην Αθηνα. Εχουμε κανει γλεντια εκει…:102::127: Πειτε χαιρετισματα στο Θανασαρο απο τον Γιωργο τον μαεστρο (ετσι με φωναζε) και οτι μολις παρω αδεια φοιτητικη απο το στρατο, για να δωσω μαθηματα, θα παω για ενα κρασι. Καλα να περασετε ρε παιδια!:088:

προφανως παιδια θα υπαρχουν και εξτρα καρεκλες και για εκτακτους καλεσμενους.πιστευω κατα 90% να ερθω και γω εαν δεν τυχει κατι με τα κουτσουβελα μου.παιδια βαλτε και καμια καρεκλα παραπανω παντως οπως και να χει.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 20:33 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 20:32 —

… να βαλουμε και κανα μπουζουκι επανω…

Πιείτε ένα ποτήρι και για 'μας τους είλωτες, ρε μάγκες.

Πάντως, μόνο φοιτητές θα κανόνιζαν μάζωξη βράδυ Τρίτης…
(άντε και κάποιοι άλλοι που έχω στο μυαλό μου, ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε…)