Άντε να μαζευτούμε (23/1/2009)

Πρόταση:
Την άλλη Παρασκευή (23.1.2009) να μαζευτούμε στο Πέραμα για κανα μεζέ και πενιές. Ο καθένας με το οργανάκι στο χέρι, ό,τι ξέρει κι όσο ξέρει, να τα πούμε δυνατά.
Βάλτε συμμετοχές να δούμε πώς θα “καλυφθούμε” κι αν μας κάνει το μαγαζί.

Αν και το Πέραμα πέφτει λίγο μακριά εγώ είμαι μέσα ως τα μπούνια!:088:
Γιατί δεν το κάνουμε και πιο κεντρικά για να μπορούν όλοι;

Και όσοι δεν έχουν οργανάκι? Οι γυναίκες επιτρέπονται ή συμμερίζεσαι την άποψη του Ισαάκ περί αντροπαρέας??

Το οργανάκι είναι υποχρεωτικό σε όσους έχουν. Άλλωστε οι ακροατές είναι απαραίτητοι.
Το “ζήτημα των γυναικών” είναι ιντερνετική μαγκιά του Ισαάκ, αφού αν κάνει τέτοιες δηλώσει σε “λάθος χώρο”, θα τον …φάει η μαρμάγκα! :slight_smile:
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπλέξουμε στη διαδικασία "ψάξε μαγαζί Παρασκευή βράδυ στο κέντρο, που να χωράει κόσμο, να μην είναι πανάκριβο, να μην ενοχλεί γειτόνους, να μπορείς να παρκάρεις κλπ.). Αλλωστε καλό είναι σε τέτοιες μαζώξεις να πηγαίνουμε με ταξάκι (κατεβαίνεις Πειραιά με συρμό κι ύστερα μπαίνεις στον ταρίφα) και κυρίως να γυρνάμε σπίτι με ταξί, για να είμαστε σίγουροι ότι θα μπορούμε να πάμε και στην επόμενη μάζωξη. Μία επιβάρυνση γύρω στο πεντάευρο είναι μια σημαντική επένδυση στην υγεία μας.
Αν δούμε ότι “κάθεται” η δουλειά, θα περάσω μια βόλτα από το μαγαζί για να δω τι παίζεται (με ακρίβεια) από τιμές και μενού, καθώς και για τη διαθεσιμότητα (ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται - μην πέσουμε προ απροόπτου).

Μέσα, κ΄εγώ γιά Πέραμα!!


Λες και δεν είχα πρήξει το σύμπαν ήδη από τον Νοέμβρη ότι 10,11,12/1 θα περνούσα από την Αθήνα. :087::mad:

H μάζωξη θα γίνει στον αρμό; ΜΕΣΑ

5 ευρώ είναι η τιμή για διπλή ταρίφα από Πέραμα για Κυψέλη ?:slight_smile:

Τέλοσπαντων. Ευτυχώς που οδηγούμε. Θα φέρω ένα φίλο μεγάλης ηλικίας, ο οποίος δεν κάνει να πίνει και θα τον βάλω να οδηγήσει…!!!:019:

Έχω να κάνω και εγώ μια πρόταση για μαγαζί. Είναι στο Γαλάτσι και λέγεται “Το Κατσίκι”.
Δεν ξέρω αν το ξέρει κανένας. Έχει στάνταρ φαγητό, δηλαδή δεν παραγγέλνεις.
Στα φέρνει κατευθείαν και μετά ότι πιείς.
Συνήθως η τιμή κυμαίνεται από 14 - 18 ευρώ. Όμορφος χώρος, υπογειάκι. Και έχει και τον κεντρικό χώρο και ένα πατάρι νομίζω ίδιου μεγέθους. Οπότε μπορούμε να διαλέξουμε που θα κάτσουμε.
Το μενού περιλαμβάνει κατσίκι με πατάτες κρεμμύδια και χυλοπίτες στη λαμαρίνα και σαλάτες. Από ότι θυμάμαι!!!

Και την καλύτερη δουλειά θα κάνεις, την κάνω τρία χρόνια τώρα και έχει 100% επιτυχία.:109:

Όταν λες “να μαζευτούμε στο Πέραμα” εννοείς γενικά, έτσι, στην πλατεία να τη βγάλουμε στα παγκάκια, ή εννοείς στην “Άλλη Σκάλα”; Αν ισχύει το δεύτερο, το μαγαζί είναι αρκετά συμπαθητικό, αλλά όχι για πάνω από 50 νοματαίους και επειδή προβλέπω προσέλευση, καλό θα ήταν να έχουμε μια σχετική άνεση. Την περασμένη φορά βγαίναμε έξω να αναπνεύσουμε.
Αν ισχύει το πρώτο είμαι μέσα με χίλια! :slight_smile:

Μαζευτείτε εσείς και αφήστε εμάς τα φοιτητάκια να λιώσουμε στο διάβασμα μέχρι μέσα του Φλεβάρη :016:

Συμφωνώ και είμαι μέσα.
Πάνος

Ειμαι κι εγω μεσα αν δεν τυχει καμια δουλεια γιατι τωρα τελευταια δεν πανε καλα τα πραγματα, εχω να δουλεψω 3 βδομαδες η δουλεια περναει μεγαλη κριση, κι εχουν σφιξει τοσο πολυ τα λουρια που οτι δουλεια βρω εστω και για λιγες ωρες παω και την κανω.

Τι δουλειά κάνεις φίλε Ζabe?

Παίδες και εμείς φοιτητές είμαστε. Αλλά ένα βράδυ μπορούμε να βγούμε. Διαβάστε την μέρα ρεεε:090:

Ναι αλλά δεν είμαστε Αθήνα φίλε και είναι δύσκολο να γίνει ταξίδι αυτές τις μέρες :106:

Μακάρι να μπορούσαμε να’ρθούμε.Καλά θα ήταν.Μετά την εξεταστική ίσως γίνει τπτ.

Να ρωτήσω για να διευκρινιστεί Άρη κάτι.

Μιλάμε για απλή συνάντηση, όχι για την επίσημη συγκέντρωση έτσι?

Γειά σου Ari με την πρότασή σου, επιτέλους. Μέσααααααααααα …
Εγώ θα βάλω ένα φίλο μου (εκτός forum) να οδηγήσει. Τραγουδάει φίνα.:):127:

Τοποθετησεις μαρμαρα, πλακακια κλπ κλπ. Πολυ μεγαλη κριση φαινεται να εχει ξεσπασει βραστα

Ναι, αλλά είπες ότι θα περάσεις κατά τις 10 Γενάρη κι ακόμα σε περιμένουμε…

Δεν κατάλαβα; Πριβέ ταξί θέλεις ρε μάγκα μου; Να το μοιραστείς με άλλον έναν (να μην πω με άλλους δύο).

Δεν ψάχνουμε για μαγαζί. Η πρόταση είναι για συγκεκριμένο μέρος. Και κυρίως για να παίξουμε χωρίς να μας ενοχλούν.

Εννοώ την “καντίνα” των ψαράδων πάνω απ’ το λιμανάκι. Ασε που μπερδεύεις το Πέραμα με τα καμίνια κwλόγαυρε.

Για απλή συνάντηση.