Στου Χαμιλου

O Περικλής είναι ακόμη στην Κληματαριά? Παίζει ή τα χει παρατήσει? Μου άρεσε πάρα πολύ τότε ο μπαγάσας και ήταν και γα μω τα παιδιά.

Δεν ξέρω. Εχω πάνω από δέκα χρόνια να πάω. Συγκεκριμένα από τότε που έγινε η πρώτη δημόσια συνάντηση του φόρουμ. Εκεί έγινε νομίζω, στη Κληματαριά. Ετσι δεν είναι ρε Γιώργο (αδμίν);

Στο διπλανό τραπέζι τρώγανε τα παιδιά του συγκροτήματος “Ενδελέχεια”. Κάποια στιγμή έπιασε τη κιθάρα ο μεσαίος της συνημμένης φωτογραφίας (νομίζω τον λένε Δημήτρη) και έριξε έναν ζόρικο αμανέ αλά Παγιουμτζής που ακούστηκε ως τα Τουρκοβούνια. Είχαμε και το Φέρρη στη παρέα, ο οποίος έμεινε… άφωνος με τη φωνάρα του παιδιού.

Πολύ φιλόξενη ταβέρνα με εξαιρετικό κρασί.

Απ’όσο ξέρω ο Περικλής την έχει ακόμα…βέβαια τα τελευταία χρόνια δεν τον εχω πετύχει ποτέ να παίζει. Τώρα πλέον δεν είναι όμως όπως την θυμάσαι που τα παιδιά έπαιζαν σε ένα τραπέζι χωρίς μικρόφωνα. Την τελευταία φορά που πήγα πριν κανά χρόνο βρέθηκα μπροστα σε ένα πάλκο και ο ήχος ήταν υπερβολικά δυνατός…παλιά όταν τραγούδαγε ο κιθαρίστας που λες τι να τα κάνει τα μικρόφωνα? Κρίμα γιατί ήταν ωραία ταβέρνα τότε…

Θυμάσαι ρε Κώστα τι δύναμη;
Ακου τώρα και το καλό: Στο συγκρότημα δεν είναι ο βασικός τραγουδιστής (τουλάχιστον τότε).

ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΜΠΟΥΖΟΥΞΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΩΡΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΤΖΟΥΑΝΑΚΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΙΓΟΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ.


Μήνυμα από συντονιστή: σε παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία.

Αυτό ακριβώς εννοώ…ξεκίνησαν να το παίζουν αλλά κόλλησαν στα λόγια. Όμως μη το παίρνεις σαν παρατήρηση…αλίμονο!:slight_smile:

Δεν το πηρα σαν παρατηρηση.Αλοιμονο!Ετσι κι αλλιως απο τα συμφραζομενα μαλλον σε θυμαμαι στο μαγαζι.Και μου μιλησε και ο Χαρης για σενα μετα.Του αρεσαν πολυ οι επιθυμιες σου.Γενικα του αρεσει να του βαζουν δυσκολα και μαλιστα αν αυτα εχουν σχεση με το ρεμπετικο και το καλο λα’ι’κο τραγουδι,οπως ευστοχα και ο ιδιος ειπε.

ευχαριστω για τα καλά σου λογια.
γραφτηκα για να μπορω να απαντω σε οσους λενε ανακριβιες και ιστοριες φανταστικες για την κοτταρου’
εγω την ξερω οσο κανεις αλλος και με ενοχλει που υπαρχουν καποιοι δηθεν γνωστες και λενε οτι
γνωριζουν πραγματα , γεγονοτα και προσωπα που ομως απεχουν εντελως απο την πραγματικοτητα.
Εδω ειμαι λοιπον για να διορθωνω τις ανακριβιες και να απαντω στις ερωτησεις και αποριες οσων θελουν πραγματικα να μαθουν για τους αγαπημενους χωρους μας.
:043:

Ο Συγκεκριμένος είναι ο Παναγιώτης Κατσιμάνης. Παίζει ηλεκρικές κιθάρες και β’ φωνητικά στο συγκρότημα, και έχει γράψει μερικά τραγούδια:110:. Αυτός που τραγουδούσε βασικά είναι αυτός που είναι άκρη αριστερά, Δημήτρης Λεοντόπουλος. Εγώ έπαψα να τους ακού μόλις πήγα σε συναυλία τους. Ο τύπος ήταν πολύ παράφωνος:087:. Σε αντίθεση με τις ηχογραφήσεις. Είναι και ο βασικός λόγος που με ξενερώσανε. Αν και είναι φοβερά άτομα. Ειδικά ο Δημήτρης Μητσοτάκης, ντράμερ και δημιουργός των περισσότερων τραγουδιών. Πολύ καλός. :088:

O Γιάννης είσαι?

ναι ο γιαννης ο γαλανοπουλοςε ειμαι.
εσυ ποιος εισαι ?
γιατι μαλλον γνωριζομαστε.
θα χαρω να τα πουμε
καλο απογευμα

:084:'εχουμε πάνω από 13 χρόνια να βρεθούμε. Κύττα την φωτό στο άλμπουμ και μπορεί να θυμηθείς. Από Φάκα και μετά τα πρώτα χρόνια της Κοτταρούς.Γιώργος…από Πετρούπολη,τότε.

Μήπως μπορείς να μας πείς φίλε Γιάννη το τηλέφωνο της Κοτταρούς, γιατί δεν μπορώ να το βρώ πουθενά?


Κοτταρού

Αγίας Σοφίας 43, Κολωνός (πίσω από το σταθμό λαρίσης)
τηλ: 210-5120682