Σοφία Εμφιετζή

Η Σοφία στο My space

Πιστεύω ότι η Σοφία είναι από τις καλύτερες φωνές που κυκλοφορούν σήμερα στην πιάτσα!!!

//youtu.be/IIw_h-TUsUc&feature=channel_page

//youtu.be/wyX19OE-jWI&feature=channel_page

Μπουζουκομαχία από τους ΔΡΟΜΟΣ. Άψογη εκτέλεση από την Σοφία!!!

//youtu.be/hMLptPnptGw&feature=channel_page

//youtu.be/oYk_vOzluJs&feature=channel_page

Τελικα ακουγοντας τις αψογες εκτελεσεις απο τα βιντεακια του KwstasP , αναρωτηθηκα , γιατι καποιοι ανθρωποι ταλαντουχοι - και εχει τετοιους
πολλους ο χωρος - δεν αγγιζουν ποτε , παρ’ ολη την προσπαθεια και τον
μοχθο τους , την οροφη …
Και υπαρχουν μετριοτητες και κατω του μετριου , που γινονται “εν μια νυκτι” ,
διατοντες αστερες , και με δοξα και με γερη " κονομα " …
Το σχημα " ΔΡΟΜΟΣ " εχει να επιδειξει σοβαρα ταλεντα , με αψογη δουλεια ,
" δεμενη " συνεργασια ( παρατηρηστε την γλυκυτητα που βγαζει το βλεμμα
του Γρηγορη Βασιλα , οταν παιζει μπουζουκι ) και μια πραγματικα " μεστη "
και " ζεστη " φωνη της κ. Σοφιας Εμφιετζη …
Αν σ` αυτους τους καλλιτεχνες δεν αξιζει το " μεσουρανημα " , τοτε αραγε
σε ποιους αξιζει ???

Έτσι είναι Πελαγία. Οι “Δρόμος” με συνέπεια και κόπο νομίζω ότι πλέον έχουν πάρει το δρόμο που τους αξίζει. Αναρωτιέμαι πόσα άλλα ταλέντα πάνε στράφι, χωρίς να τους ξέρουμε κάν λόγω το συστήματος; Ας είναι.

Προσωπικά περιμένω με περισσή αγωνία ποιός θα έιναι ο νικητής του x-factor. Αυτοί είμαστε, αυτό μας αξίζει… :079:

Εμένα αυτές οι καταστάσεις με φέρνουν σε …αμηχανία.
Από τη μία μεριά δεν θεωρώ σωστό να πολυπαινεύω φίλους και γνωστούς. Από την άλλη μεριά έχω κουραστεί να αηδιάζω με κάποιους άλλους κι έτσι ούτε σε αυτούς κάνω κέφι ν’ αναφέρομαι. Ομως υπάρχουν στιγμές που φτάνεις στο αμήν!
Για να καταλάβετε τι λέω, θα φροντίσω εντός των ημερών να σας παρουσιάσω τον κατάλογο της Νίλσεν για το top100 των ραδιοφώ(ό)νων. Προκαταβολικά σας λέω ότι θα φρίξετε!
Οσο για τους “Δρόμος”, αλλά και όλους τους μουσικούς που ακολουθούν παραπλήσιους δρόμους:
Καλή δύναμη παιδιά!

Αν σ` αυτους τους καλλιτεχνες δεν αξιζει το " μεσουρανημα " , τοτε αραγε
σε ποιους αξιζει ???[/quote]

Το βίντεο που ακολουθεί το εχουν δει 30 φορές λιγότεροι άνθρωποι απ’ οτι τα βίντεο της Καλομοίρας!!!
http://www.youtube.com/watch?v=7HTP36tf9hs&feature=related

Γνωρίζει κανείς αυτήν την αοιδό?

Απολαύστε υπεύθυνα!:088:

//youtu.be/bgwLqcg4-UQ

//youtu.be/A9JSzgxrSJU&

Αυτή η κοπέλα γίνεται με τα χρόνια όλο και καλύτερη. Τι να πω;

Μπράβο, σ’ αυτή, στα παιδιά που παίζουν μαζί της, στον ψαρομάλλη που τους φιλοξενεί, στον 902 που επιμένει αλλά και στον φιλαράκο μου που ξετρυπώνει τα βίντεα.

(εξ’ ίσου ωραίο και το link της υπογραφής σου!)

Το βίντεο που ακολουθεί το εχουν δει 30 φορές λιγότεροι άνθρωποι απ’ οτι τα βίντεο της Καλομοίρας!!!
[i]http://www.youtube.com/watch?v=7HTP36tf9hs&feature=related[/i]

Γνωρίζει κανείς αυτήν την αοιδό?[/QUOTE]

ΝΑΙ ρε παιδιά ποια είναι αυτή μιλάμε τα ΣΠΑΕΙ φωναρα:246:

Μα, κάνω λάθος, ή την έχω δεί και στης Θρίας τα βίντεο;

Υ. Γ. ε, όχι και τριάντα φορές, πεντακόσιες!

Δεν ειναι κακο να μη σας αρεσει , ειναι απλα η δικη σας γνωμη …ακουγεστε ενοχλημενος , απο το θεμα της προβολης της καλλιτεχνιδος …
Απειρες φορες ομως εχετε - εχουμε δει τον Καρρα, τον Μελα, τον Παριο, τον Νταλαρα,
την Αλεξιου κλπ. Θα μου πειτε οτι τα βαζω και κακως ισως , με καποια “ιερα τερατα”
και σας ρωτω , αυτοι ολοι οι κυριοι δεν ξεκινησαν με την φωνη τους και καποιους
απο πισω - κυκλωματα τα λενε - να τους προβαλλουν ξανα και ξανα …
Ας προβληθει επι τελους καποτε και καποια Σοφια Εμφιετζη και οχι μονο , γιατι αυτος
ο τοπος εχει ταλεντα , που θα παιζουν μια ζωη “κομπαρσοι” και οι πρωταγωνιστες
θαναι αλλοι , δυστυχως καποιοι απο αυτους με μηδαμινη αξια , αλλα γερα “κονε” …

σαν ακροατές,σαν παρατηρητές?εμείς…και την ενόχληση!την έχουμε για ανθρώπους που αξίζουνε(μη αμφισβητήσιμο αυτό)…γιατί είναι στην αφάνια,γιατί αναγκάζονται και δουλεύουν σε μαγαζιά που δεν θάπρεπε νάχουν αναγκη να είναι…
οι ίδιοι πως λέτε να αισθάνονται?το άδικο κυριαρχεί στην ελλαδίτσα μας δυστυχώς όπου και να κοιτάξεις(σε όλες τις δουλειές).άλλοι κοπανιούνται,αξίζουν και άλλοι κάνουνε απλά βολτίτσα και κοκορεύονται κιόλας!
η σοφία ήτανε στη λάρισα καποτε,απο σύμπτωση μπήκε στο μαγαζί ένα ζευγάρι φίλων και η κοπέλα την αναγνώρισε…πολύ σεμνά και διακριτικά την χαιρετισε και της ζήτησε ένα τραγούδι της που αγαπά πολύ.δεν το πίστευε η γυναίκα πως καποιος την ήξερε?!και μάλιστα ήξερε και αγαπούσε δικό της τραγούδι!τί να πούμε μετά?
χαράς το κουράγιο τους!

1 «Μου αρέσει»

Έτσι ακριβώς . Και η ειρωνεία είναι ότι η ελλαδίτσα μας αν που και που προοδεύει (σε όλες τις δουλειές), το οφείλει σε όλους αυτούς που καθημερινά αδικούνται. Τους αφανείς ήρωες.

Τραγουδάει άραγε κάπου αυτόν τον καιρό (Μάρτης 2011) η υπέροχη Σοφία ?

Τραγουδάει καθε Παρασκευοσάββατο στο "ΚΑΠΗΛΕΙΟ" ,στο Κυριάκι Βοιωτίας.

1 «Μου αρέσει»

σ’ ευχαριστώ, φίλε

Πέμπτη 14 Απριλίου

Σοφία Εμφιετζή
Παύλος Παφρανίδης μπουζούκι
Δημ. Σφίγγος κιθάρα, φωνή
μαζί ο Χρ. Μαστέλος

και στην Πριγκιπέσσα (Θεσσαλονίκη) για μια μέρα

1 «Μου αρέσει»

Ξέρει κάποιος φίλος να μου πει πού τραγουδά η μοναδική Σοφία Εμφιετζή ? Θα τραγουδήσει σύντομα στην Αθήνα ? Λαχταράμε να την ακούσουμε !

//youtu.be/qOT2YaqHcUw

//youtu.be/UFGaKRp3eXA

//youtu.be/-PRzMvYzzTQ

//youtu.be/UmKLdpt8o3g

1 «Μου αρέσει»