Πτυχιακή εργασία για την Λαϊκή Κιθάρα

Η πτυχιακή εργασία του Γιώργου Ευαγγέλου για την Λαϊκή κιθάρα.

ptyxiaki_ergasia_laiki_kithara.pdf (954,3 KB)

Πηγή: https://apothetirio.teiep.gr/xmlui/handle/123456789/405

3 «Μου αρέσει»

αν κρίνω από το πρώτο ξεφύλλισμα, πολύ ενδιαφέρουσα επαγγελματική δουλειά. Μπράβο και στο συντάκτη και στους δασκάλους του.

περήφανος πρέπει να αισθάνεται ο δάσκαλος που 'χει τέτοιο μαθητή.

Πολύ καλή δουλειά πάνω στο αντικείμενο. ΄Ηθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο πάνω στη τεχνοτροπία της λαϊκής κιθάρας. Κάποιο βιβλίο με τους τρόπους
παιξίματος ακόρντα πένα κ.λ.π. Έχω το βιβλίο σας που αναφέρεται στο Λαούτο και το βρίσκω πάρα πολύ χρήσιμο. Μήπως υπάρξει και κάτι αντίστοιχο και για την κιθάρα;

Πολύ ωραία δουλεία, γεμάτη χρήσιμες πληροφορίες.
Αυτό σε αντιθεση με το 99.99% των διπλωματικών εργασιων των
ελληνικών πανεπιστημίων που δεν τις διαβάζει ποτέ κανεις.

Καλησπέρα. 'Ενα ωραίο βιβλίο μ’αυτα που ζητάς, πιστεύω πως είναι το " Η λαϊκή κιθάρα και η τεχνική της" του Κώστα Κουκουλίνη από τις εκδόσεις fagotto.

Συγχαρητήρια στο συνάδελφό μου για την πολύ καλή δουλειά και την ολοκληρωμένη έρευνα πάνω στο θέμα.
Καλή σταδιοδρομία!

Την έφτασα στην μέση της σχεδόν με μια ρουφιξιά γιατί είναι πολύ όμορφη εργασία.Και πολύ μερακλήδικη.Κάνουν δουλειά εκεί πάνω…Μπράβο στο παλικάρι.Χαλάλι του

πολυ καλη δουλεια.συγχαιρω και εγω.πραγματι πανω κανετε πολυ ωραια δουλεια!ετυχε να ερθω περυσι στην αρτα και γνωρισα πολλα παιδια απτο τει,παιξαμε,κλπ.μακαρι ολες οι σχολες να δουλευαν ετσι με τους φοιτητες τους…