Περιοδικό Λαϊκό Τραγούδι

Παιδες γεα χαρα νταν

Ετυχε και αγορασα 2 τευχη απο ενα περιοδικο - συγκεκριμενα μιλαω για το “ΛΑΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ” ΤΑ ΤΕΥΧΗ 3 ΚΑΙ 4 - και με εκπληξη ειδα οτι εχει δισκογραφικα στοιχεια 78 στροφων για Νταιζη Σταυροπουλου και Αποστολο Χατζηχρηστο αντιστοιχα και μιλαμε κολλησα μιας και ψαχνω στοιχεια με το δικαννο
Και θετω λοιπον το ερωτημα : αγορασε κανενας σας τα 2 προηγουμενα τευχη ? Κι αν ναι ειχε στοιχεια για αλλους καλλιτεχνες ή τσαμπα χαρηκα ?

φιλε αν τα βρεις παρτα γιατι αξιζουν.

Εχεις πάρει το 3ο και το 4ο. Αν δεν κάνω λάθος, το 2ο έχει τη δισκογραφία του Τατασόπουλου, ενώ το 5ο (που θα κυκλοφορήσει σε κανα μήνα) θα έχει (μάλλον) τη δισκογραφία του Απ. Καλδάρα (πάνω από 500 κομμάτια).

Αν το περιοδικό έδινε σημασία και σ εκείνους που θέλουνε να γίνουνε συνδρομητές…

Κυριοι χαρας ευαγγελια !!!

Χτες πηρα τηλεφωνο στα γραφεια τους - μενω Κυπρο λογω παντρειας - και οχι μονο θα μου τα στειλουν με αντικαταβολη αλλα μου ειπαν πως ειναι διαθεσιμοι σε οτι ζητησω μελλοντικα

Το μονο που μου ειπαν ειναι οτι επειδη δεν ειναι εμπορικο περιοδικο δεν το “σπρωχνουν” στη διακινηση του τα πρακτορεια τυπου

Χρήστο, μπορείς να γράψεις το τηλέφωνό τους εδώ στο Φορούμ; Θα ήθελα κι εγώ να παραγγείλω τεύχη…

Μήπως έχουν καμιά ιστιοσελίδα;

Εύα

Λοιπον λοιπον …

Το τηλεφωνο ειναι 210-7568887 αλλα εχουν και mail (κατα ποσο το χρησιμοποιουν δεν εχω ιδεα …) laikotr@hol.gr νομιζω ομως οτι θα εξυπηρετηθειτε στα σιγουρα

Το τηλέφωνο λειτουργεί 6:00 - 8:00 το απόγευμα.

Ακούνε και τον τηλεφωνητή που τους αφήνεις μήνυμα και σε παίρνουν πίσω. Εγώ έτσι τα κατάφερα και έγινα συνδρομητής.
Απλά, με 30 ευρώ για Ελλάδα (και 60 για εξωτερικό):

  1. Ταχυδρομική επιταγή στη διεύθυνση:
    Εϋντού 3Α, 11636 Αθήνα για κ. Γιώργο Κοντογιάννη
    ή
  2. Κατάθεση στην ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ στον λογαριασμό 011-05451515117 (όπως είδα στο περιοδικό)
    ή
  3. Να τηλεφωνούν στο περιοδικό: ΤΗΛ: 210-7568887

ΛΑΪΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΕΥΧΟΣ 4

-ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ , συνέντευξη στον Πάνο Γεραμάνη (1996)
-συνέντευξη με τον ΜΑΝΏΛΗ ΚΑΡΑΝΤΙΝΗ (σολίστα του μπουζουκιού)
-STANDARD: Η εταιρία δίσκων του Στέλιου Καζαντζίδη
-Βασίλης Σούκας
-Ηχογραφήσεις του ΧΙΩΤΗ με τον Μ. Θεοδωράκη (Ανέκδοτο -καταπληκτικό!- φωτογραφικό υλικό)
-Ο Μανώλης Ρασούλης γράφει για την Βάσω Αλαγιάννη
-Γνωριμία με το ελληνικό ΣΑΝΤΟΥΡΙ
-Δισκογραφία Απόστολου Χατζηχρήστου
-και ο ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΗΣ (Κ. Χατζηδουλής)παρουσιάζει τα καφέ αμάν, καφέ σαντάν και τα λαϊκά μαγαζιά (1880-1967) μέσα από ρεκλάμες στον τύπο, σκίτσα και γελοιογραφίες.
και πολλα άλλα εξαιρετικά θέματα και σχόλια.

ΚΑΘΏΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ:
Ο κατάλογος της Columbia του 1925 - ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ