Πενήντα Cd από «Το Βήμα» με την ιστορία του λαϊκού και του ρεμπέτικου τραγουδιού

Το link παραπέμπει στην περιγραφή της προσφοράς. Νομίζω οτι είναι αξιόλογη περίπτωση
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=812092&lngDtrID=253

Και ρωτάω εγώ (ο χαμένος, ο αλήτης, που δεν αφήνω μια καλή κουβέντα ειπωθεί για κανένα!).
Γιατί ρε μάγκες 10 τραγούδια στο cd; Βάλτε 3, να 'χετε να δίνετε cd για δέκα χρόνια.
Κι ακόμα. Ποιοι γράφουν τα βιβλία; Εχετε πάρει ποτέ βιβλίο χωρίς να ξέρετε το συγγραφέα; Ποιοι είναι αυτοί οι “…μελετητές του ρεμπέτικου και λαϊκού τραγουδιού…”; Τόσο δύσκολο είναι να γράψουν 5-10 ονόματα;
Και τέλος. Είναι τελείως τζάμπα;

Θα στοιχίσει γύρω στα 100 ευρώ. Δεν ειναι και λίγα…

σιγά ρε παιδιά, 2 ευρώ την μέρα είναι, σιγά το πράγμα.

Εάν είναι έτσι ikarus260 και τα έχεις περιττά, στείλε μου με επιταγή 1x τον χρόνο 365 x 2?, ας πούμε για 5 χρονια…

Έλα καλε πως κανεις έτσι, 2 Euro την μέρα είναι.:slight_smile:

εντάξει, ήτανε λίγα προσωπική μου γνώμη, αλλά τώρα που το πήρα το 1ο άλλαξα τελείως γνώμη. Τελικά τελειώς μάπα, κι ούτε αυτά αξίζανε να δώσει κανείς. Ηχογραφήσεις πολύ μέτριες, το βιβλιαράκι με τα σχόλια στα τραγούδια ελλειπέστατο (ούτε χρονολογία εγγραφής του τραγουδιού δεν γράφει, και φυσικά τα τραγούδια όλα υπάρχουν σε καλύτερες εγγραφές στο sealabs.net εντελώς δωρεάν

Περιμένω από το συγκρότημα Λαμπράκη να με διακιώσει απόλυτα κι όχι με ένα μόνο cd!
:019:

ποιό βιβλιαράκι;;!;!; εμένα είχε κασσετίνα-cd. Τίποτα άλλο

Καλά είχε ένα βιβλιαράκι, αλλά δεν έχασες και πολλά που δεν το χε. Οι πληροφορίες που δίνει είναι τελείως ασήμαντες που ούτε καν άξιζε να αναφερθεί. Αλήθεια, ποιος την βγάζει αυτήν την έκδοση (εννοώ ποιος την επιμελείται); αν είναι κανένας άσχετος δεν θα μου κάνει εντύπωση

Μου θυμίζει το διαφημιστικό εφημερίδας αγγελιών στην τηλεόραση προ τριών-τεσσάρων μηνών, όπου έδιναν πάλι cds με ρεμπέτικα και αναφερόμενοι στον Παπαϊωάννου είχαν φωτογραφία του Δελιά…

Μου θύμησε και εμένα την περίπτωση, πριν πολλά χρόνια, της Ελευθεροτυπίας με την πρώτη σειρά σιντί ρεμπέτικου. Ήταν πολύ φτηνά και συνοδεύονταν και από τρία νομίζω βιβλία, για Μάρκο, Τσιτσάνη και Παπαϊωάννου. Τα σιντιά τα κράτησα και τα έχω ακόμα, δεν είναι κακά. Τα βιβλία τα πέταξα αφού θεώρησα ότι θα ήταν ντροπή μου να τα έχω στη βιβλιοθήκη μου. Αυτό το μετάνοιωσα.

812092_b

Για την έκδοση αυτή «Το Βήμα» συνεργάστηκε με τη ΜΙΝΟΣ ΕΜΙ, η οποία αντιπροσωπεύει τις εταιρείες Columbia, HMV, ODEON και PARLOPHONE.

ενημερωμενο λινκ.