Παναγιώτης Βάρλας

Δείτε την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου στις 19:00 στην τηλεοπτική εκπομπή ‘’ Αρχείον Πολιτισμού ’ με παρουσιαστή τον διακεκριμένο συγγραφέα Γιώργο Λεκάκη (... | By Focus στις Αχαρνές | Facebook

https://scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t66.36281-6/10000000_544959819658800_3004628339093705044_n.mp4?_nc_cat=108&_nc_sid=985c63&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9zZCJ9&_nc_ohc=I2NSgZJm-McAX_m1Rpf&_nc_ht=scontent-ams4-1.xx&oh=2a995e4c7dfdf7046e054343a215fd2a&oe=5FAE3675

Βαζω εδώ αυτή την ανάρτηση. Δεν νομίζω να έχει ανέβει ακόμα στο youtube.

3 «Μου αρέσει»

Να αφήσω και μια μικρή συνέντευξη του.

2 «Μου αρέσει»

Ρε παιδιά θέλω να πάρω ένα μπουζούκι από τον Βάρλα για να έχω ένα μία για πάντα αφενώς και αφετέρου όπως τα βλέπω τα πράγματα την πέρασα την περίοδο του ίσως να μην μου αρέσει να μάθω να παίζω μπουζούκι, ίσως να το παρατήσω κτλ Πόσο λέτε να μου πάρει για να κάνω ένα; Ετσι στο περίπου…

Αν, φίλε μου, ίσως να μη μάθεις να παίζεις, ίσως να το παρατήσεις και τα τοιαύτα, να το κάνεις τί, αυτό που θα πάρεις; Να το βλέπεις κρεμασμένο στον τοίχο; Κρίμα απ’ το θεό, τα όργανα πρέπει να παίζονται, αλλιώς πάνε αδικοχαμένα…

1 «Μου αρέσει»

Αν κατάλαβα καλά, το αντίθετο ακριβώς λέει ο φίλος. Περισσότερες πληροφορίες απευθείας στον μάστορα.

2 «Μου αρέσει»

Το αντίθετο λέω… έχω διαβάσει πως είναι ιδιότροπος άνθρωπος και πως δεν είναι των συζητήσεων. Απλως και ζητάς αυτό που θες. Αλλά δεν ξέρω πόσα θέλει για να σου κάνει ένα μπουζούκι.

1 «Μου αρέσει»

Από 2 χιλιάρικα και πάνω.

2 «Μου αρέσει»

Πολυ καλος μαστορας, εχω πιασει καποια οργανα (δυο τρι ενα τετρα). Σιγουρα οχι κατι το τοσο θρυλικο και επικο οσο τα λεει ο ιδιος. Αλλα μεσα στους κορυφαιους μαστορους. Νμζ μιλας για αρχη 2k. Τον βοηθαει και ο γιος του και κανουν ποιοτικα οργανα. Απο αθηνα εγω ηθελα παντα εναν Καρβουνη…

1 «Μου αρέσει»

Ναι, λέει:

Την περίοδο του «ίσως να μη μάθω…κλπ.» την πέρασα, την έχω αφήσει πίσω μου.

Αλλά αν δεν το σχολίαζες, Νίκο (ο δεύτερος), ούτε εγώ θα το καταλάβαινα σωστά.

4 «Μου αρέσει»

Ναι και γω βλεπω το κομμεντ του κυριου Νικου και λεω καλα τον λεει, τζαμπα το οργανο χαχαχαχαχα

1 «Μου αρέσει»

Άααχ άτιμο πληκτρολόγιο! Χωρίς το χρωματισμό που δίνει η ζωντανή φωνή, φυσικό είναι να δημιουργούνται παρερμηνείες…

1 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα, νομίζω πως υπάρχουνε και όργανα Βαρλά λίγο πιο φθηνά από 2000.
Πέρνα και ρώτα τον άνθρωπο, θα σου πει.